Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yer tirebolu istavrit peşindeyken geldi. Normalde isome kullanıyorum az da fujinbaby worm turuncu atıyım dedim. Sonra mera değistirdim isomeyi takmaya üşendim istavritler kıyılamıştı derken gecenin sürprizi geldi. Levrek avından anlamam özel olarakta hiç uğraşmadım Su durgun ve berrak, hava rüzgarsızdı istavrit peşindeydim ve mono misinadan sonra ip misina ile ilk avımdı işte kısmetmiş. Nasipten öte köy yok. Ekipman savage gear 0,5-7 lrf ccs, alaris20 makine, daiwa 4 kat ip misina, 1 gram major craft jighead, fujin babyworm turuncu. İp misinaya geçmem için cesaretlendiren saatlerini harcayan başının etini yediğim @doktor sag birakmayan ailemizin doktoruna, aldığım ipi tavsiye eden ve yine çok sorumu cevaplayan @umitdulger ümit beye teşekkürü borç bilirim.
IMG-20210711-WA0005.jpeg

Ekli dosyalar

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Aylar sonra nihayet sezon açılışını yaptım. Geçen sezonun ortalarında başlayan verimsizlik hala devam ediyor sayılır. Saat 21:00 gibi başladığım avda ilk 3 saatte, 2 iskorpit 3 ispari ve bir kaç kıraça alabildim. Normal şartlarda bu saat dilimleri arasında bu kadar az balık tutmuş olmak benim için avı bırakma sebebidir fakat @exemcli hocamın son paylaşımındaki büyükler gece yarısı kıyılıyor cümlesi aklıma gelince belki bizim meradaki balığın da huyu değişmiştir diyerek ava devam ettim. 00:00-01:00 arası hareketlilik arttı fakat boylar hala tatmin edici değildi, saat 01:00 sonrası geçen sezon sonunda bulduğum bir meraya geçiş yapmamla beraber balık boyları da irileşmeye başladı. Avın son 2 saatinde 50-60 arası istavrit aldım. Bir çoğu yavru olsa da 20 tane kadarı zevkli bir av yapmamı sağladı. Yakalanan balıkların tamamı iade edildi.

Kamış: Major Craft Solpara 213 cm 0.5-5 gr
Makine: Daiwa Fuego LT 1000 D
İp-Lider: Fujin Aji Braid 0.05 mm - Power Line Ultra Soft 0.14 mm
Jighead: Cultiva JH-85 1.3 gr - Texas Rig Çakması 1 gr (İğne-Boncuk-Delikli Kurşun-Stoper)
Sahte: Daiwa Ajing Beam Glow Lemon - Crazy Fish Polaris Sedef Beyaz - Kendo Aji&Mebaru 7 cm Yeşil (Orjinal bir renk değil mat beyaz bir rengini farklı silikonların yanına koyarak renklendirdim)

q.jpg
w.jpg
r.jpg
t.jpg
y.jpg
u.jpg
ı.jpg
o.jpg

exemcli

Aktif Üye
Gece yine avda idim , bu sefer sadece iyi boyda azman aradım gelen 4 balık dışında hepsi geri salındı. Balığı 3. Merada buldum büyük balık ortalık sakinleşidiginde ve geç saatte geliyor .10 kadar farklı marka ve renk denedim balığı aldığım genelde fujin yeşil oldu . Aynı renk tonunda farklı markalarında silikonlarını denedim aynı performansı alamadım. Garip şekilde balık turuncu ve pembe renge öyle iştahlı saldırmadı. Daha güzelleri sizin olsun .

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geblooooo

Yeni Üye
Adı
Emin
Hevesle aldığım lrf takımı ile 15 günü geçti aralıksız balığa gidiyorum. Bazı günler 2 defa gittiğim bile oluyor. Ne kadar uğraşsamda vuruş bile alamamandan kaynaklı son günlerde yavaş yavaş umudumu kaybedip, takımımı toplarken yarın gitmem herhalde diyordum. Diğer gün geldiğinde ise hazırlanıp tekrar gidiyordum. Ama bugün de aynı şekilde tık yoktu ve gerçekten bu sefer son birkaç atış yapıp dönmeyi ve ara vermeyi düşünüyordum. Ta ki mesaj verir gibi bu güzel levrek sahtame atlayana kadar. Üstelik günlerin sıkkınlığı yüzünden ciddiyetsiz bir şekilde çekiyordum sahteyi. Evden çıkmadan da levreğin yasal limitine falan bakmıştım ilk defa sanki tutacağımı biliyor gibi. Levreği kenera aldığımda 15-20 günün mental yorgunluğu geçip gitti. Balığa bakmadım bile eğilip elimi yüzüme koydum bir oh çektim. Tek istediğim buydu günlerdir. Sonrasında boyunu ölçüp fotoğraf falan aldım tabi. 35cm den uzun belki salınabilir ama ilk levreğim olduğu için almak istedim. Salmasıda nasip olur umarım.
1626120239152.png

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hevesle aldığım lrf takımı ile 15 günü geçti aralıksız balığa gidiyorum. Bazı günler 2 defa gittiğim bile oluyor. Ne kadar uğraşsamda vuruş bile alamamandan kaynaklı son günlerde yavaş yavaş umudumu kaybedip, takımımı toplarken yarın gitmem herhalde diyordum. Diğer gün geldiğinde ise hazırlanıp tekrar gidiyordum. Ama bugün de aynı şekilde tık yoktu ve gerçekten bu sefer son birkaç atış yapıp dönmeyi ve ara vermeyi düşünüyordum. Ta ki mesaj verir gibi bu güzel levrek sahtame atlayana kadar. Üstelik günlerin sıkkınlığı yüzünden ciddiyetsiz bir şekilde çekiyordum sahteyi. Evden çıkmadan da levreğin yasal limitine falan bakmıştım ilk defa sanki tutacağımı biliyor gibi. Levreği kenera aldığımda 15-20 günün mental yorgunluğu geçip gitti. Balığa bakmadım bile eğilip elimi yüzüme koydum bir oh çektim. Tek istediğim buydu günlerdir. Sonrasında boyunu ölçüp fotoğraf falan aldım tabi. 35cm den uzun belki salınabilir ama ilk levreğim olduğu için almak istedim. Salmasıda nasip olur umarım.
Ekli dosyayı görüntüle 115705
hayat “sen bakarken soyunamıyorum” demiş resmen.
tebrikler. balığın ne zaman atlayacağı belli olmuyor. umudu kesmemek lazım :)

Blackhawk

Aktif Üye
Adı
Yasin Arslan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Afiyet olsun tebrikler bro bırakmak yok her daim devam şansın bol olsun

ahmetksc

Aktif Üye
Adı
Ahmet K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ekli dosyayı görüntüle 115705
Tebrikler daim olsun kardeşim

exemcli

Aktif Üye
Hedef azman idi , hiç balık almadım hepsini saldım , ama gelen beklenmedik misafir bu arkadaş oldu özetle kalama şarkı söyledi kamış ağladı .
Takım bilgisi rapture envy , stradic 1000 fl , duraking 0.4 pe ip .
Yem fujin madworm yeşil ,
Jig head spiinx 1 gram

Daha güzelleri size gelsin .

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi