Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf (light rock fishing) yöntemiyle balık avı teknikleri ve ekipmanları

popeye1907

Aktif Üye
Adı
Gökhan Yazıcıtunç
LRF için ben daiwa Megaforce baitcasting 100 TSHL makinamı kullansam nasıl olur. Örgü sarayım ama ne kalınlıkta sarsam mantıklı olur ???????

Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Örgü yerine nanofil tavsiye ederim. Kuşgözü olma riski sıfır ve atışta yağ gibi boşalıyor. Ben 0,06 kullanıyorum büyük balıklarda riskli ama şans baba bir balık atlarsa elveda.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Örgü yerine nanofil tavsiye ederim. Kuşgözü olma riski sıfır ve atışta yağ gibi boşalıyor. Ben 0,06 kullanıyorum büyük balıklarda riskli ama şans baba bir balık atlarsa elveda.
Pahalı misina o parayı verirsem firmadan garanti isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ragıp oy

Aktif Üye
Adı
Ragıp Oy
LRF için ben daiwa Megaforce baitcasting 100 TSHL makinamı kullansam nasıl olur. Örgü sarayım ama ne kalınlıkta sarsam mantıklı olur ???????

Erkan, LRF için baitcasting makinaları tavsiye etmiyorum. Atacağın ağırlıklar ortalama 5 gramı geçmeyeceği için problem olur düşüncesindeyim.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Ya bu makinaya bir iş vermem lazım. Boşda duruyor ince bir ip sarsam dolanma problemi çözüp birşeyler yapılabilir.

befalcon

Aktif Üye
Adı
Sinan ŞAHİNOL
Ya bu makinaya bir iş vermem lazım. Boşda duruyor ince bir ip sarsam dolanma problemi çözüp birşeyler yapılabilir.

Bende de baitcasting makina vardı. Çok büyük umutlarla almıştım. Gece kullanılamaması(sahtenin düştüğünü görmen gerek) ve hafif sahtelerle kullanılamaması yüzünden ona satılma görevi verdim. Yeni alıcısına hayırlı olsun. Sen de yanlış hatırlamıyorsam bir ara satışa koymuştun. Kıyamıyor insan, vedalaşamıyor. Ama vitrinde süs olarakta tutulmuyor. 3 e 5 e bakma Sat kurtul.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Kıyamadım satmaya. Her avdan sonra da sinirden bakım yapmamıştım şimdi kaliteli bakım yapacak yer arıyorum. Hafif sahtede olmaz mı şimdi bu makine diyorsun. LRF için kullanayım diyordum bende.

Murat TÜRK

Aktif Üye
Adı
Murat TÜRK
Lrf av raporu paylaşımları bekliyoruz. Konuyu ısıtmalı biraz.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Nanofili baitcasting maklinalarda tavsiye etmiyorlar. 3lb olanı spin makinamda kullanıyorum. Kuş gözü gayet olabiliyor. Azami dikkat isteyen bir misina. Atış konusunda ise dediğiniz gibi yağ gibi boşalıyor

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Bu gün Lineaffe Black Tiger Up to 15 270 kamış aldım. 3-15 gr atarlı. Oltacım bu kadar ince uçlu kamış mı olur dedi. Kırılır bu dedi. Güldüm. :) Kamışı arabanın bagajına koyarken çık diye bir ses geldi. Uç halkası dibinden hatta halkanın içinden kırıldı. :) Kısmet dedim acı acı güldüm bu sefer. Ucu takamazsam bir sonraki halkanın dibinden kesip kullanmayı düşünüyorum. Heralde 3-15 den 5-20 ye filan çıkacak aksiyonu.:)