Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf (light rock fishing) yöntemiyle balık avı teknikleri ve ekipmanları

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@Melih Peker değerli yorumun için tşk ederim makşnam aslında okuma helios 270 cm ile kombin durumunda ama bir de 1-10 gr atarlık bir lrf kamışı almayı düşnüyordum makina almam gerekgerekli mimerak ediyorudm şimdi şüphem kalmadı .tekrardan tşker
Madem uzun kamışınız var lrf için esnek bir kamış seçin aralığı da dar olsun 0.5 -7 gr gibi.

İyi avlar rastgele

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Makinada azalan ipe double uni knot kullanarak ek yaptım bakalım o dugum av sırasında sıkıntı yaratacak mi
Bazen dugum yerine takilma yapiyor. Ama asil sorun su ana kadar basima gelmese de trofe bir baligin kalama almasi ve asilmasi aninda dugum yeri patlar mi? Ben de bundan cekiniyorum.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Dolgu misina olayına ben karşıyım. Mesela şu an benim makinada dolgu misinanın düğüm kısmı kenardan takılıyor ip oraya giriyor ve bam ya sahte ya da ip koptu geçen gün ava gittiğimde, daiwa 0.3 var japon pazarından aldığım ip çok güzel de dolgu misina olayına ben sıcak bakmıyorum. Spin makinelerimin hiç birinde dolgu misina yok ve avda herhangi bir aksilik de yaşamadım şu ana kadar.
Doğrudur hocam. Ben de bugüne kadar dolgu ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Dolgu olarak alta sarılacak misina kalınlığı burada çok önemli bence. Kalın misina ile dolgu yapılırsa hem düğüme takılma olabiliyor hem de üstteki ip, kalın olan mono misinanın aralarına sıkışıyor. Ben dolgu için 0,12 yada 0,14 misina kullanıyorum. Biraz fazla gidiyor ama başım ağrımıyor bir daha :)

Son düzenleme:

H5n

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif

@immortal

Aktif Üye
Adı
Kemal G.
Erim nasıl acaba 55 olanların aldım ama henüz denemedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Erim bence gayet iyi. Benim kullandığım tam hatırlamıyorum ama 8gr civarındaydı. Memnun kalmıştım, ta ki birinin tenteye takılana kadar :(.

H5n

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Erim bence gayet iyi. Benim kullandığım tam hatırlamıyorum ama 8gr civarındaydı. Memnun kalmıştım, ta ki birinin tenteye takılana kadar :(.
Geçmiş olsun , bendekiler 5 gramlık olanlar 8 gram kalmamıştı almıcaktım ama aldım 5 gram da iyidir diye bakıcaz artık

_Rastgele_

Daimi Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bolu yedi göller milli parkında LRF ile av yapan varmı , av yasağı varmıdır ne tür balıklar çıkmaktadır ?

BassBarco

Aktif Üye
Adı
Barış Yener
Geçmiş olsun , bendekiler 5 gramlık olanlar 8 gram kalmamıştı almıcaktım ama aldım 5 gram da iyidir diye bakıcaz artık
Sanırım Savage Gear 3d pop walker konuşuluyor. Ben de 8 gr white flash siparişi verdim bakalım hayırlısı inşallah iş yapar.