Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Major craft solpara hissiyat ve erim

TevfikG.

Yeni Üye
Adı
Tevfik G.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba, birkaç ay aynı kamışı Daiwa J-Braid 0.06 ip ve Daiwa Legalis 1000'lik bir makine ile kullandım. Erim ve hissiyat konusunda hiç problem yaşamadım. Bence problem makine ve ip kalınlığında. 0.06 ip dayanıksız diye düşünmemek gerek kalama ayarı ile bunun üstesinden gelinebilir.

Erson

Yeni Üye
Adı
Ersoy
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Konu sahibi olarak güncelleme yapmak istiyorum. Dediğim gibi ceymar cxt 10 makineyi 0.06mm ip ile kullanmaya başladım gerek erim mesafesi gerekse hissiyat anlamında şu an kombinasyondan çok memnunum. Ufak silikonları dipten çekerken balığın yemi ağzına almasını vuruşunu hissetmek iğneye takılmadıysa balığı tekrar kandırmaya çalışmak ve tekrar vuruş alarak balığı kıyılamak inanılmaz zevkli. Bu kombinasyonu kullanmaya başladıktan sonra artık 20 lik makine bile kullanmak istemiyorum zevkli gelmiyor. Spin kamışımı ise elime almıyorum uzun zamandır.

scarabeus

Üye
Adı
oğuz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşımın kamışı olan Solpara yı bir kaç kez deneme şansım oldu malesef biraz sağır bir kamış olduğunu söylemeliyim. Aji kamışları solid tip yapısından dolayı dipte yapılacak oyunlardan çok orta suda dolaşan istavrit kandırmaya uygun yapıdadır. Tubular tip kamışlar (mebaru) taş balığı cinsleri için tasarlanmış dipte oyunlar oynayabileceğiniz daha hassas kamışlardır. 2500 lük makinanız biraz büyük ancak avcılığınız için çok ta problem oluşturmayacaktır. Burada en önemli etken ip seçimi hissiyat ve erim için daha ince pe değerine sahip ip seçimi az da olsa hissiyata da katkı sağlayacaktır görüşündeyim.