Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makineye İp Sarmak

berk35

Üye
Adı
Berk
Merhaba dostlar,

Daiwa Regal 18 LT 3000 DC makineme dolgu üzerine sarılı 150 metre 0.13mm Daiwa J-Braid marka örgü misina mevcut. Tecrübesizlikten dolayı bir miktar kopmalar ve kesmeler sonucu kısalması üzerine 300m Shimano Kairiki 0.16mm misina aldım. Makinenin açıklamasında 150/0.33 ibaresi mevcut. Benim bu açıklamadan anladığıma göre 300 metre 0.16mm örgü ipin makineyi dolgu yapmaya gerek kalmadan tam doldurması lazım. Hesaplama yöntemi böyle midir? Ve son olarak ipi makineye bağlarken hangi düğümü kullanıyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim.

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif

TevfikG.

Yeni Üye
Adı
Tevfik G.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İp kalınlıkları markaya göre değişebiliyor. Mesela A markasının 0,16mm ipi ile B markasının 0,13 mm ipi aynı kalınlıkta olabiliyor. Sizin yürüttüğünüz mantık yanlış değil ama marka farklılığından kaynaklanan sapmalar olabilir.

Adı
Tahsin MUTLU
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba dostlar,

Daiwa Regal 18 LT 3000 DC makineme dolgu üzerine sarılı 150 metre 0.13mm Daiwa J-Braid marka örgü misina mevcut. Tecrübesizlikten dolayı bir miktar kopmalar ve kesmeler sonucu kısalması üzerine 300m Shimano Kairiki 0.16mm misina aldım. Makinenin açıklamasında 150/0.33 ibaresi mevcut. Benim bu açıklamadan anladığıma göre 300 metre 0.16mm örgü ipin makineyi dolgu yapmaya gerek kalmadan tam doldurması lazım. Hesaplama yöntemi böyle midir? Ve son olarak ipi makineye bağlarken hangi düğümü kullanıyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim.
Aşağıdaki resim yardımcı olacaktır.
(0,33 mm dediği monofilament misina çapıdır diye açıklamaya gerek yoktur diye tahmin ediyorum :))

t.jpg