Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
2.BÖLÜM:
İstavritt --çinekop--izmarit...

Ekli dosyalar

sessizdenizci

Daimi Üye
Ekli dosyayı görüntüle 19190 Ekli dosyayı görüntüle 19191

Merhaba arkadaşlar sıcağı sıcağına
az önce geldiğim Eşkina av raporumu paylaşıyorum.
Bu akşam 21:30 gibi kartaldan Eşkina denemesine başladım.
saat 01:00 e kadar sürdü.Deniz ilk başta dalgalı ve rüzgarlıydı , peşi sıra sakinleşti.
Gecenin skoru; 1 adet 600 700 gr civarında Eşkina alındı ,1 adet gelincik iğne kötü battı çıkaramadığım için malesef almak zorunda kaldım şimdi ben bu balığı napıcam bilemiyorum, 1 adet kerata eşkina iade edildi, 1 adet büyük eşkina kaya dibine ani refleksiyle kaçırıldı.
Takım çift köstekli şamandıralı.
Yem 1 kösteğe boru kurdu ve diğer kösteğe canlı teke eş zamanlı.Arta kalan tekeler aynen iade edildi.
Bana verdikleri bilgi ve tiyolar için Eşref abi ve Mertcan kardeşime ve diğer forumdaş arkadaşlara teşekkür ederim.
Daha iyileri sizin olsun.Selam ve saygılar
Tebrikler, daha iyileri rast gelsin.

Bu arada gelincik çok lezzetli bir balıktır. Derisini tulum çıkart, fileto yap, tadına doyamazsın. Geçen sene özellikle gelincik için olta atardım. Gelincik iğneyi yuttu mu ta midesinden çıkarırsın. Bunun için İğne özellike büyük seçerdim ki büyükleri yakalansın, küçük gelirse de ta midesine kadar gitmesin- kısmen işe yarardı.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
3. BÖLÜM:

Ekli dosyalar

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Balık daha aşağıda Mustafa Bayramoğlu,eskihisar arası kaşıklar lüfer topluyor.
Geceden voli ağ atıyor kaçaklar.Pendik sahilde 2 noktadan 15 lüfer alındı.(Murat)

Kbly

Üye
Adı
kubilay a
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler, daha iyileri rast gelsin.

Bu arada gelincik çok lezzetli bir balıktır. Derisini tulum çıkart, fileto yap, tadına doyamazsın. Geçen sene özellikle gelincik için olta atardım. Gelincik iğneyi yuttu mu ta midesinden çıkarırsın. Bunun için İğne özellike büyük seçerdim ki büyükleri yakalansın, küçük gelirse de ta midesine kadar gitmesin- kısmen işe yarardı.
Çok teşekkür ederim deneyeceğim

yaman_onur

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sabah koçtaş in oradan kademeli olarak epey acildik, biraz tuttuk ama cok küçükler suya iade ettik. Ne zaman bizim buralara gelir acaba Eskihisardan?

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Sabah koçtaş in oradan kademeli olarak epey acildik, biraz tuttuk ama cok küçükler suya iade ettik. Ne zaman bizim buralara gelir acaba Eskihisardan?
Sanırım istavritten bahsediyorsunuz.İstavrit dağınık geziyor,tekneden balık bulucu olmadan iyi istavrit bulmak zor.Bulunursa şansa bulunur.Sürü 30 dakida dağılıyor.Akşam suyu kıyılayabiliyor.