Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
merhaba arkadaşlar dün hafta içi olmasına rağmen kalan yıllık izinlerimden bir kısmını kullanarak balığa çıkma şansım oldu sırtlandım çantamı doğru pendik veterinerlik önüne indim hava poyraz ama rüzgar çok sert saat 14:30 açtım çaparimi ümitsizce salladım yaklaşık 10 atış tık yok kayaların diplerini yokladım büyük midyeler denk geldi eline hemen kestim kenarını taktım zargana şamandıramı yemimide bir güzel taktım salladım ileri ağır ağır çekmeye başladım oda ne hemen oynak vermeye başladı zarganalar bir hareket oldu topun arkasında biraz bekledim ve ilk zarganam takımda aldım kenara bu sene tutuğum en iri zargana hemen yem değiştir devam mera gayet verimli 18 adet zargana aldım nerdeyse hepsinin boyları aynı(eve gidince ölçüldü 23 ile 38 cm arasında hepsi sonra hava ufak ufak kararmaya başladı çapariye geri döndüm azda olsa istavrit yapmaya başladı 15 20 parça aldım hanımda yanımda fazlasıyla üşüdü banabakıyor nezaman gidecez diye kıyamamdım son kez atıyom sonra gidiyoz dedim çektim çaparimi ve birde baktım istavrit yarım hooooppp dedim noluyor orda hanıma dedim burdayız yapcak bişey yok hemen saldırdım çantama mantarlı dip takımı arıyom ve diplerde bir tane buldum eskilerden taktım zarganayı yem yaptım attım ileri yatırdım dibe beklemeye başladım baktım hava harbiden bozdu hanım dondu bende üşümeye başlıyom ordan çer çöp topladım kayaların arasına kocaman bir ateş hanımıda başına koydum ve o an sağlam bir vuruş çaktım tasmayı baştan baya bir ağırlık vardı sonra ağırlık yok oldu çektim takımı yem paramparça olta boş sinirlendim taktım yeni yemi attım yine yarım saat daha bekledim baktım ateş bitti çöpte bitti sahilide temizlemiş oldum arkama baka baka evin yolunu tuttum havalar soğudukçça buralar bu sene yapacak bu balığı kıyıdan nedense deneyen sayısı çok az ama ben fırsat buldukça herhalde çoookkk sabahlarım bu kayalıklarda:)
Samet tebrik ederim.

Bu havalarda iananılmaz zargana yaptığını bende pek çok şahit oldum ve defa kere aldım.
Kesinlikle boş bırakmamak lazım,her türlü yoklamak lazım,ilk yağmur yağdığı geçen Pazar günü bende gittim,olmayacak saat'de İstavrit yaptı,ama kimsede yok,deniz dalgalı ve köpürüyor,yağmur yağıyor...

bir kilo balık aldım,kafamı dinledim,malzemelerimi toplarken ve arabaya yerleştirirken balık dolu kovamıda orada unuttum. :) orası benim için sicilli yer,daha önce Hamdi'yede bahsetmiştim,sıfır aldığım kamış ve makinamı gine malzemeleri toplarken orada unuttum :) kısmet işte.

Anlayacağın orları boş bırakmayalım,yoklamaya devam.

iskorpitx

Üye
Adı
samet ışık
aynen abi devam bende senin o yazını okuduktan sonra gitme kararı verdim baktım istavrit yapmıyor zargana deneyeyim dedim ama hava karardıktan sonraki o vuruş yokmu abi alamadım ya onu nasıl için gitti çok sağlam kafa alttı sarıkanattan aşağısı değildi o eminim hanım olmasaydı sabahlardım ama hava sok soğuktu işte hanımada kıyamadım:) taze yem iş yapardı orda yoksa dün özkan bu arada hemen heyecan bastı tanıştığımız gün bahsetmiştin sende denemek lazım diye vuruşu alınca direk sen geldin aklıma:)

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
aynen abi devam bende senin o yazını okuduktan sonra gitme kararı verdim baktım istavrit yapmıyor zargana deneyeyim dedim ama hava karardıktan sonraki o vuruş yokmu abi alamadım ya onu nasıl için gitti çok sağlam kafa alttı sarıkanattan aşağısı değildi o eminim hanım olmasaydı sabahlardım ama hava sok soğuktu işte hanımada kıyamadım:) taze yem iş yapardı orda yoksa dün özkan bu arada hemen heyecan bastı tanıştığımız gün bahsetmiştin sende denemek lazım diye vuruşu alınca direk sen geldin aklıma:)
Böyle durumlarda hep olur zaten zamansız olasılıklar ve aksilikler,Eşinde olmasa biraz daha dayanırdın sen :)
Kısmet tekrarına artık.

iskorpitx

Üye
Adı
samet ışık
vallahi hamdi abiylede konuştuk cuma akşamı filan belki bir sabahlama filan yapabiliriz nasip bakalım

besa026

Yeni Üye
Adı
Safa HIDIROĞLU
abilerim birşey soracağım zargana için araştırdığım kadarı ile zargana topu ve topa 1-2 kulaç arası misina bağlıyoruz amma lakin araştırdığım kadarı ile 7-11 numara arası iğne bağlanıyor pendik burnunda kaç numara iğne tercih ediyorsunuz birde zargana topu normal şamandıradan farklı mı istavrit için pendik sahilden bi malzemeciden şamandıra almıştım o olur mu ayrıca zargana topu mu alayım

Celali

Yeni Üye
Adı
Adınızı Soyadınız Günhan Çakır
sefa malzemeciye git zargana topu ver de o sana verir ayrıca 11 numara igne yeterli olur bedende 16 18 yaparsın samandıra ile zargana almak cok zordur en kolay balık yakalama olayıdır zargana tutmak kısaca bilgin olsun birde yem takarken ya kurt yoksa midye kenari takarsın tmm

besa026

Yeni Üye
Adı
Safa HIDIROĞLU
sefa malzemeciye git zargana topu ver de o sana verir ayrıca 11 numara igne yeterli olur bedende 16 18 yaparsın samandıra ile zargana almak cok zordur en kolay balık yakalama olayıdır zargana tutmak kısaca bilgin olsun birde yem takarken ya kurt yoksa midye kenari takarsın tmm
Sefa, şu konuyu okursan tüm sorularına cevap bulacağın kanaatindeyim. Yinede anlamadığın bir yer olursa o konunun altında sorarsan senle beraber başkalarıda öğrenmiş olur.
teşekkür ederim yardımlarınız için