Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mavi göl balık avı ankara

bahtsızbedevi

Yeni Üye
Adı
emre
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ankara mavi göl de balık olmadığını idda ediyorlar ama ben bahtsızlığımı mavi gölde kırdım şahsen deneyim komik anlarımıda fotoğrafladım ankara mavi göle 2004 2011 2016 yıllarında sırası ile 20000 adet sazan 40000 adet sazan tekrar 20000 adet sazan balığı bırakılmıştır ama balıklar farklı yem türlerini araştırılmıştır Bu yüzden giden insanlar tutamayabilir Mavi Göl'ün içerisine girdiğinizden tekneleri ve kayıtları görebilirsiniz ama bunların olduğu bölümde yani köprünün mangal yakılan piknik alanı bölgesinde balık sesten korktuğu için dibe çekilmektedir o bölgelerde dip oltası sazan yayı veya misina üzerine üç kancalı 60 gram Kurşunlu olarak dip oltası atıldığında kısmen verim vermektedir Bu yüzden o bölgelerde avlanmayı tavsiye etmiyorum yaklaşık bu av döneminde 25 defa gittim ve köprünün öbür ucunda yani otlak arazide sazlıkların diplerinde kambur sazan aynalı sazan �srail sazanı yakaladım ve bununla da sınırlı kalmadım bazen oltama kaplumbağa yılan yılan balığı takıldığını da şahit oldum ne sağlığın öbür ucu ne de köprü ortasındaki arazinin ufak sazlık bölgelerinde karabatak ların uzak olduğu bölgelerde şamandıra ile balıksız döneceğiniz düşünmüyorum Yem olarak bir sürü şey denememe rağmen en çok solucan sahte solucan Çekirge danaburnu mısır ve kendi özel tarifim olan Hamur ile çok güzel verimler aldım Aynı zamanda mavi Gölde 70 santime kadar turnalarda çıkmakta sahte sesi kurbağa ile Turnalar alabilmekte siniz Mavi Göl de balık çeşitleri çoktur ama bu konuyla alakalı pek yazı yazanı göremedim Kızılkanat Turna aynalı sazan kambur sazan �srail sazanı tatlı su kefali tatlı su levreği özellikle kadife balığı Sudak balığı olarak bir sürü çeşit balık türüne ev sahipliği yapmakta bu Göle sahip çıkmamız lazım Tırıvırı ve benzeri atan insanları pek görmedim Ama ortada bir hurafe dolanıyor güvenliklerin attığını ve bu yüzden balık olmadığını söylüyorlar ama ben Ali Şensoy ile 50 santim Turna aldık Küsbeci Ramazan abi ile her geldiğinde en az 10 12 adet sazan balığı aldığına şahit oldum mavi Gölde gerçekten balık çok var Ama dediğim gibi tutmasını bilmek gerekiyor Amatör olarak gidildiğinde gerçekten bilgisizce ve yanlış takımlarla balık tutamayıp Gölü kötülüyorlar ama böyle bir şeylere gerek yok özellikle bildiğim 7 adet bölge var ve hangisine gidersem gideyim en az üç tane yakalamadan dönmüyorum hatta dün gece bile kadife balığı �srail sazanı ve kambur sazan aldık bu yüzden bence çok güzel bir gör size tavsiyem şamandıra iki kancalı üst kancaya koku ya ya bilecek hamurlar Alt tarafı ise solucan takmanız kesinlikle tutacaksınız iki sazlık arası veya sazlı ın ön tarafları gölün içine doğru bu tarz bölgelere kıyıdan en fazla 1 2 metre olmak suretiyle atmanız Kanca boy leriniz ise ne ufak ne büyük olmamalı sazan iğnesinden 2 boyu fark ve sazan iğnesi kullanmanızı tavsiye ederim kesinlikle sonuç alacaksınız Eğer özel hamurun merak edenlerin iz var ise civciv yemi Rondo da çekilmiş salamura mısır 10 paket vanilya bir tatlı kaşığı tarçın öğütülmüş ayçiçek küspesi 4 adet yumurta bunları bir kapta karıştırarak cıvık olursa bir pakette mısır unu ilave edilebilir bunlar ufak toplar halinde yapılmalıdır Piyasada satılan büyük toplar gibi yapılmamalıdır Çünkü balıklar büyük toplarla oynuyorlar ve yemiyorlar benim size tavsiyelerim bunlardır Umarım bir daha mavi Gölü kötüyle yemezler
IMG-20170817-WA0007.jpg
IMG-20170817-WA0006.jpg
IMG_20170812_210809_634.jpg
IMG_20170812_210809_642.jpg

İshak S.

Yeni Üye
Adı
İshak S.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam bende genelde kızılırmağa gidiyorum ama mavi göl içimde kaldı hep. Sazana hamur ve boili bırakmayı düşünüyorum. Köprünün tam altında mı atmalı yoksa piknik alanı tarafı veya diğer tarafından mı ( yani piknik alanına uzak taraftan mı) atmalı. Nereden attığınızı tarif edebilir misiniz ?

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Emre
Göl hakkında iyi araştırma yapmış, sağlam deneyim kazanmışsın.
Bundan sonra çok daha güzel avlar yapacağına eminim..

Furkan06

Aktif Üye
Adı
Furkan vapurluoglu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Köprünün sol tarafı yani Kutludüğün kisminda zamanın da guzel sazan ve kadife yakaliyorduk yem olarak en çok solucan yada vanilya ağırlıklı hamurdan yaya sarip kancasina mısır solucan güzel verim yapardi sudak ise 3 4 defa canlı gümüşle yakaladım ama bu söylediğim 2010 yıllarında idi ozmanlar turna yoktu yada yeni birakilmistir şimdi maşallah çok çeşit olmuş size tavsiyem bir arada Eymir gölü solucan la gidin kgluk sazan ve kadife yapıyor geçen sene Ankaraya gitttiim de guzel bı av yapmıştık