Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerede yanlış yapıyorum?

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında Semih09 tarafından paylaşıldı.

1. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay öncesine kadar çipura diye diye bir hal olmuştum nasıl avlanır vs en ince ayrıntısına kadar öğrenmeye çalıştım, başarılı da oldum sayılır. en son 2 hafta önce 6 tane çipura aldım fakat dikkat ettiğim birşey var başka balık gelmiyor,acaba bu yaptığım takımlamı alakalı yoksa merada balık mı yok anlamadım, bunu bilemeyiz ama yaptığım takım çipuraya özel olduğu için sadece çipuramı geliyor düşüncesi var kafamda.yaptığım takım şu
    Başka nasıl bir takım yapabilirim, hangi balığı avlamaya çalışmalıyım sizce? bu konuda önerilerinizi bekliyorum.avlandığım yerin resmini de ekleyeyim derin, güzel hafif kayalık kumluk bir yer.beyaz taşların üzerinden atıyorum genelde.sol tarafta iskele var resimde görünmüyor kiloluk kefaller geziyor 1 metre derinliği var kepçe daldırsam alırım ama kefal çakal balık uğraşmak istemiyorum birkaç kez attım yem bakmıyorlar bile yüzmeye devam ediyorlar.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. pelipe35

pelipe35 Aktif Üye

Bu takım sonsuz gezer dedijleri takım şuan izmir körfezde herkes kullanıyor çok başarılı . çupra dip balığı meranızda çupra varsa bu dip takımına kayıtsız kalmaz videoda dendiği gibi madyayı bütün kullanıyırsanız o yemi bütğn yiyebilcek balık çok az yani ya çupradır yada bindebir denk gelirse levrektir oyuzden sürekli çupra yakalarsınız büyük isparozda yakalanabilir ama zaten benim şahsen böyle bir takım kullanmamım sebebi sadece çupra gelsin istememdir ıyuzden biyerde hata yapmıyorsunuz iyi avlarınızın devamını dilerim . bu arada başka balıklar saldırsa yeminizi dağıtsa illallah edersin :) kefal içinde kıbrıs deneyin kesin sonuç alırsınız

depthmeter, Mektupla ve Semih09 bunu beğendi.
  4. mctymn

mctymn Aktif Üye

Bence o an için başka balık yoktu yada rast gelmedi.
    Mantarlı çinekop takımına , 4 kiloluk levrek geliyorsa, her takıma her balık seyrekte olsa gelir.

Mektupla ve Semih09 bunu beğendi.
  5. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Takım çok güzel, iş yapıyor gerçekten ve yapımı çok basit. 1 ay öncesine kadar çipura tutabilmek rüyamdı ama sürekli çipura tutunca da sıkıldım :D çok mücadele eden bir balık değil, ufacık karagözler bile çat çat vuruyor ipe çekerken çipura ise odun gibi geliyor.yine de şükür tabi ki çipura olsun da nankörlük etmeyeyim.ben parça sardalya takıyordum, gündüz olduğunda yine küçük balıklar affetmiyor yem ipiyle sıkı sıkı sarmama rağmen ama gece genelde çok fazla kayıp olmuyor. Kıbrıs'ı bugün deneyeyim bakalım hiç umudum yok ama nasip:)

Mektupla bunu beğendi.
  6. Semih09

Semih09 Aktif Üye

O da güzelmiş:) şimdi ki rüyam levrek tutabilmek bakalım hem yemli hem de at çek yapacağım bugün,aşırı fırtına var gerçi ama yapacak birşey yok :)

Mektupla ve mctymn bunu beğendi.
  7. nebulam

nebulam Aktif Üye

Semih kardeşim sen Çupra olduğuna eminmisin? Çünkü Çupra kafa atmasıyla ünlüdür. Ve Çupra son saniyeye kadar sudan çıkmamak için savaşır:

Son düzenleme: 2 Aralık 2017
    agartan, Mektupla, tahirkaya ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. nebulam

nebulam Aktif Üye

Yem tavsiyem:

agartan, Mektupla ve Semih09 bunu beğendi.
  9. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Fena duruyor :)

Mektupla ve nebulam bunu beğendi.
  10. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Eminim :) ama ne bileyim bana gelenlerde mi bir sorun var bilemedim sen öyle deyince

Ekli Dosyalar:

yyildirayy ve nebulam bunu beğendi.
  11. nebulam

nebulam Aktif Üye

@Semih09
    2. Resimde soldaki zaten bayağı küçük onda bir şey hissetmezsin. Kaplarda duranların çoğuda galiba Karagöz ve Sargoz, Hanos falanda var galiba. Elini yanına koyduğun çok büyük olmasada hissettirir bir şeyler.
    Çupra bir çok balıkçının attığı kafalar ve direnci yüzünden hedef ve hayal balığıdır kilo üstleri tabiki. Sadece onu avlamak için seyahat ettirir, kendini peşinden koşturtur o hayalden öte güzel balık :asik::asik::asik:

Semih09 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş