Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Azores 55 blue

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında γavuz tarafından paylaşıldı.

1. γavuz

γavuz Daimi Üye

10 gün önce sevdigimiz bir abimiz azores almış.. bana söyledi yavuzum makina aldım deneyelim diye hayırlı olsun filen derken ne aldın abi dedim okuma azores dedi benim surat düştü okuma markası almasaydın dedim keşke ama ne yapalım dedi aldık bir kere filen derken makinayı inceledim yakısıklı kötü durmuyor devri 5.8 palamut için almış zati tavsiye etmişler.. neyse gittik emirgana taktım aleti misina sarılı sıfır misinayı boşaltıp düzgün sarmak için 175 grm surf kursunu taktım (kuyruksuz) kaşıksız yani salladım pattttt.. :D alla alla dedim du bakalım diye diye ikinci kursunu taktım salladm pattt... bu sefer dedim birşeyde yanlışlıklık var.. inceledimki makinayı klavuz acıkken kolu cevirdigin anda klavuzun turu nerde biterse orda kitler surf makinalar böyle bu alet kitlemiyor devam ediyor tekne avları için birebir iyi sistem birşey dediğimiz yok sonra caktım köfteyi salladım bir kaç defa ama korka korka neyse geçiştirdik.. ikinci en önemli konu :D arkadaş 175 grm kuyruksuz takımda nasıl kasıyor alet nasıl aklım almadı.. bu nasıl alet dedim be arkadaş kıyı avcılıgı için resmen çöpp.. 200 grm arkası rapala taktım indirdim dibe allah şahidim olsun üzerinde sanki 2 kilo levrek var :D :D :D benden size tavsiye aman diyim atçekde palamutda kıyı avcılıgında boğazda yani sakına yanaşmayın bu makinaya biz geri verdik acıkcası saolsun kırmadı bizi baska alet adık

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ilkerblk

ilkerblk Üye

2 senedir Kurşun arkası avlarımda Azores 65 kullanıyorum,belirttiğiniz sıkıntıların hiçbirini yaşamadım,55 lik güç olarak tabi ki 65 ten daha düşüktür ama çöp denecek kadar da kötü bir makina kesinlikle değil,fiyatına göre güzel makinedir

Apathetic bunu beğendi.
  4. γavuz

γavuz Daimi Üye

abim.. 4,1 - 4,2 devirli bir atcek makinası kullandıgında bana hak verirsin :=)

5. ilkerblk

ilkerblk Üye

O konuda haklısın ama o devirdeki surf makinelerin fiyatları da ortada,fiyat-performans olarak söyledim iyi makine diye :)

6. γavuz

γavuz Daimi Üye

abim diyom zati bak atcekde dibe indirdiginde boğazda kullanmaya gelmez.. bizim abimiz yapmıs bir hata baskası yapmasın diye actım konuyu.. hee teknede bakarsın 20 kilo akyayı söker alır bilemezsin :D

Mektupla bunu beğendi.
  7. ilkerblk

ilkerblk Üye

Orası öyle,adamlar orkinos falan çekiyorlar Azores le :)

Mektupla ve γavuz bunu beğendi.
  8. BS Okuru

BS Okuru Misafir

abı 4.1 yada 4,2 'de donmuyorkı :) bende raw 2 55 var sıfır makına 4,6 devırli ınan gecen makınayı kırıcaktım o kadar sınır oldum makınaya bı ara makınasız kaldım oyle raw 2 alım dedım ıdareten en kotu yemlıde kullanırım demıstım satın aldım gecenlerde bır av yaptım su delı gıbı hırcın sartlar cok zor 230 gr -250 gr arası calısıyorum dıbe ındırıyorsun kursunu kol nerede ıse donmuyor hıc hele bırde baskası ustune bınerse allah allah yandın du dedım kalama acım bırde oyle denıyım dedım baktım kalamada fayda etmedı :) sonrası akısına bıraktım makınayı kafasına gore takılsın dedım :) su aylarda 3,4 devırlı makına ve 3,5 devırlı makına kullanmak lazım dıgerlerı bu zorlu sartların ustesınden gelmesı cok zor gozukuyor. okuma makına alırmıyım sanırım bundan sonra almam benım kullanım sartlarıma uymayan bır marka statusunde yerını aldı.

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

vallahi abim gecen sene 4,1 makina aldım daiwanın cino sar lüfer için.. yeminle daha önceden sanki traktör kullanıyormusuz gibi geldi.. nasıl rahat yag gibim.. en ufak bişe dokunsun kaşıga hemen anlıyom.. bogaz avı genellikle yavaş sarım makina iş yapıyo.. bak bu azoresi alan abimde ryobi naxo var tamam makina az biraz agır.. ama inan bana 230 grm kursunu sanki dersin 60 grm kursun takılı öle geliyo yani

Mektupla bunu beğendi.
  10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

O 0.1 devir farkı bile %3-5 fark yaratıyor kasma bakımından.

Mektupla ve BS Okuru bunu beğendi.
  11. γavuz

γavuz Daimi Üye

abi birde 3,9 / 4,0 / 4,1 makinalar dikkat edin ne makinası.. surf için raw 55 jiğ için tasarlanmış alet.. iş görmüyormu.. görür elbet ama surf 3,9 - 4,1 aletin verdigi performansı vermiyo denedim bizzat test ettim.. raw 55 de diger aletleride...he düşük devir jig içinde mevcut onlar daha sağlam oluyor zati

Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş