Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

PRUSA MARİN 450

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sağlık emeklisi bir kardeşim güç bela biriktirdiği 7000 tl kısıtlı bütçeyle tekne sevdasına düştü.
Bu firmayı nereden bulduysa ,nereden bulaştıysa 2 aydır uyku uyumuyor desem yeridir.
7500 liralık tekneyi 6750 ye aldım derken başına bela almış aslında .
Tekneyi getiren şahıslar 6750 liralık tekneyi sadece 250 liralık faturayla teslim ettiler önce. Tam fatura isteyince de KDV çıkar kesemeyiz dediler utanmadan.
Tekne 2 gün karada, branda altında kaldıktan sonra donatalım diye kürekler can yelekleri alınıp yanına gittik . Ağır bir koku ve boyada çatlamalar var. Fiberde bazı yerler göz göz kabarmış. Üreticiyle hemen iletişime geçildi ve sorun hakkında bilgi verildi. Malımızın arkasındayız gereğini yaparız diyen üretici 2 hafta sonra aynı modelden bir tekne daha yapacağını onu gönderip diğer tekneyi geri alacağını söyledi. O iki hafta 4 hafta oldu ama teknedeki boya çatlakları fiber çatlağına, tekne ise yattığı yerde parçalanmaya başladı. Üretici de 1 aydır telefonlara çıkmıyor. Yarın Tüketici hakem heyetine başvurulacak ama sonuç ne olursa olsun bu firmanın bir daha adını bile duymak istemiyorum.
Bu gün 2 aylık tekne daha denize inmeden hurda oldu desem yanlış olmaz. Allah aldıkları her kuruşu burunlarından fitil fitil getirsin. Başka söyliyecek söz bulamıyorum bu insanlıktan yoksun fırsatçılara. Aman diyeyim uzak durun bu firmadan.
PURUSA 1.jpgPURUSA2.jpgPURUSA3.jpgPURUSA4.jpg

gkys

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abi eksik fatura kestikleri için maliyeyede şikayet edin muhakkak.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hiç bir kontrolün olmadığı sektörde yaşanılması çok muhtemel bir olay başınıza gelmiş. Ucuzlattıkça ucuzlattılar. Kaliteden güvenlikten taviz vererek ucuzlattılar. Bunlara insanların binip denize açılacağını bile bile yaptılar bunu.
Bence abi arkadaşınız iyi ki denize açılmadan görmüşsünüz. Allah korusun bir dalgada yırtılıp gidecekti belkide.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Korkunç bir durum.
Tüketici maalesef sahipsiz.
Hem tekne, hem de para çöp olmuş durumda.
Sonuçta haklı çıkıp para iadesi alabilecektir belki ama hem o para pul olmuş olacak, hem de tekne hayalleri suya düşmüş olacak.
Bu durumda ben olsam o firmadan yeni tekne istemezdim. :(

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kac kere yazip sildim.. bu nasil bir vicdansizliktir, isini duzgun yapip insanlari mutlu etmek varken boyle kolaya kacip beddua almak niye? İnsanin akli almiyor.. yaziklar olsun..

Burak190703

Yeni Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun tekne sevdasına böyle başlamak çok üzücü olmuş. 2020 yaz başında bende aynı teknenin aynı rengini satın almıştım. Bu sorunu yaşamadım.(şuan kapalı kışlama da duruyor tekne son durumunu bilmiyorum.)
Ben tekneyi tercih ederken bir çok kullanıcıyla konuştum ve hep fiyat/performans olarak çok iyi olduğu bilgisini aldım. Bilgi aldığım kişilerde yılların teknecisi( bana göre kaslı görünmesine karşın biraz hafif ve birazda denge problemli) 25 hp mercury manual ile kullanıyorum. Geçen sene araştırıken de tekne hakkında hiçbir yorum bulamamıştım. Size 1-2 sorum olacak.
1- Yırtılmalar nerede meydana geldi kıç tafafta mı ?
2- Benim teknemde sizin içeriden çektiğiniz resimlere benzer fiber yok daha beyaz ve farklı bir fiber den yapılmış gibi
3- Tekneyi onarıp mı suya attınız bu şekilde mi

Not: satıcı banada faturayı düşük kesti ve livar yanındaki oturakları göndermedi 1 senedir göndeeecekScreenshot_20210419-160922_Gallery.jpg

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun tekne sevdasına böyle başlamak çok üzücü olmuş. 2020 yaz başında bende aynı teknenin aynı rengini satın almıştım. Bu sorunu yaşamadım.(şuan kapalı kışlama da duruyor tekne son durumunu bilmiyorum.)
Ben tekneyi tercih ederken bir çok kullanıcıyla konuştum ve hep fiyat/performans olarak çok iyi olduğu bilgisini aldım. Bilgi aldığım kişilerde yılların teknecisi( bana göre kaslı görünmesine karşın biraz hafif ve birazda denge problemli) 25 hp mercury manual ile kullanıyorum. Geçen sene araştırıken de tekne hakkında hiçbir yorum bulamamıştım. Size 1-2 sorum olacak.
1- Yırtılmalar nerede meydana geldi kıç tafafta mı ?
2- Benim teknemde sizin içeriden çektiğiniz resimlere benzer fiber yok daha beyaz ve farklı bir fiber den yapılmış gibi
3- Tekneyi onarıp mı suya attınız bu şekilde mi

Not: satıcı banada faturayı düşük kesti ve livar yanındaki oturakları göndermedi 1 senedir göndeeecekEkli dosyayı görüntüle 114808
Burak bey aradan geçen bunca süreye rağmen üretici hiçbir iyi niyet göstermedi.
Hatta : Fatura 250 lira, en fazla 250 liranızı geri alırsınız başka birşey yapamazsınız diyecek kadar alçaldı..
Yırtılmalar kıç oturma gurubunun her iki tarafında yanlarda ve köşelerde oluştu.
Jelkot rengi bazı yerlerde süt beyaz bazı yerlerde kirli beyaz farklılık gösteriyor. Her yerde aynı değil.
Tekne başka bir firma tarafından 2000 tl bedelle onarıma tabi tutulduktan sonra suya atıldı.
Ancak muadillerine göre dengesiz ve seyirde pruva çok oynak, sık sık dümene müdahale gerektiriyor.
Birde tabanda bazı bölgeler kırılacak gibi esniyor !

Burak190703

Yeni Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende adresleri mevcut isterseniz paylaşabilirim.

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
geçmiş olsun, bu teknenin şeklini beğendiğim için az daha irtibata geçecektim. bu yazılanlar çok faydalı oldu. teşekkürler. belli firmalar var onlardan vazgeçmemek lazım sanırım. isatek , yerliyurt gibi. benim tekne izmirde yapılmış yıllardır kullanıyorum..şanslıyım galiba halen sıkıntı yok.