Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte Hakkında Bilgi

suatilik

Üye
Adı
suat ilik
Degerli Balik Sevdasi Dostlari sizlere birkac sorum olucak bende 3 adet rapala skitter pop 1 tane frog modeli rapala skitter popper var bunlar 7 cm uzunlugunda 2 tanede 13 cm boyunda williamson jet popper var.Rapala skitter pop'lari ve Williamson jet popper'i denizde levrek avinda kiyidan ve teknede nasil kullanmaliyim.Bana detayli bilgi verirseniz cok sevinirim.

suatilik

Üye
Adı
suat ilik
Arkadaslar bana bu konu hakkinda bilgi verecek birileri yokmu acaba,kac gün oldu hala bilgi veren yok bana...

mberkay

Aktif Üye
Adı
Muhammet Berkay ÖZYÜREK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
abi merhabalar rapala skitter pop kullanımına burdan bakabiklirsiniz
http://www.youtube.com/watch?v=NOFtt0243XQ
genellikle poperların kullanımı aynı şekildedir.Yinede youtube de aratırsanız videolarını bulabilirsiniz.

suatilik

Üye
Adı
suat ilik
BERKAY KARDES BEN BU VIDEOLARIN HEPSINI SEYRETTIM AMA BUNLARIN HEPSI TATLI SULARDA,BEN TUZLU HAKKINDA BILGI ISTIYORUM,BILGISI VE DENEYIMI OLAN VARSA.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tatlı ya da tuslu su olsun sahtelerin aksiyonu değişmez kullanacağın aksiyona karar veririsin sonrada onu en özgün şekilde aksiyonunu verirsin gerisi kızmet

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
williamson jet popper
Bunu kullanan olduğunu sanmıyorum.O yüzden yardımcı olamayacaklardır.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
wiliamsonu ben kullanıyorum ama bir başarıya imza atmadığı için henüz yardımcı olamayacağım aslında çok güzel aksiyonu var ama ebatları gereği sanırım o trofem bana yakın değil herhalde :) biraz daha bekleyip büyümesi lazım :)

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Sahteyi kullanmadım ama levrek alındığını biliyorum.

Bu tür sahteler sanki kıyıdan daha çok başarı sağlıyor. Tekneden kulanımda da levrek aldığını söyleyen ustalar va ama aksiyonu daha ziyade avcının yapacağı türde bir sahte olduğu için tekneyi önermem.

Bu tür sahtelerde öncelikle ip misina öneriyorum. Misinalar esneme yaptığı için avcının yaptığı aksiyonu emip kısıtlıyorlar. Kıyıdan kullanımda ince ip misina ile kullanıldığında hem ileri atı şansı hem de aksiyon kolaylığı hemen farkediliyor.

Bu sahteyi özellikle sakin havalarda ve sabah erken saatlerde öneririm. Dalgalı hareketli sularda pratik faydası yok. Eğer hava çok sakinse gündüz saatlerinde de kullanımı başarılı.

Kıyıdan aksiyonu için antreman şart. İlk kullanımlarda aksiyon vermek oldukça zorlaşıyor. WDT aksiyonunu öneririm. Yüksek devirli bir makine ve orta sert yada sert aksiyonlu 2.10 hafif kamış ile levrek alınacağından emin olduğum bir sahte.

Tekneden kullanımdaysa mutlaka ip misina ve çok yavaş (tercihen bot) kıyı kıyı gidilmesi ve sürekli olarak bilekten kısa kısa aksionla başarılı olur düşüncesindeyim.

Kıyıdan önermemin nedeni yaralı balık aksiyonu verileceğinden doğal olarak kıyıda olmalarıdır.

soner Yılmaz

Aktif Üye
Adı
Soner Yılmaz
Nasıl kullanmalıyım, sorunuzun temeli bu, ama yeterince açık bir soru değil, belki bu yüzden arkadaşlar size yadımcı olamadılar.

İlk defa at-çek oltacılığı yapacağınızı ve ilk aldığınız yemlerin bu olduğunu varsayalım.
Öncelikle bahsettiğiniz her iki boy için atarı uygun olan kamışınız varmı 5-25 atarlı bir spın kamışı edindiyseniz 13 cm. olan sahteyi bununla atamazsınız. Muhtemelen hafif sınıfa giren bu spin kamış size yeterli mesafeye atış yapmanıza imkan vermez.

Bu tip sahtelerin kullanımı tamamen yüzeyden gelmeleri sebebiyle avlandığınız bölgede levreklerin yüzeydeki yeme saldırdıkları ilkbahar ve yaz aylarında verimli olur. mesela bu mevsimde dişilerde yumurta erkeklerinde sperm oluşumu başlamıştır bu yüzdenmidir bilemem ama yüzeyden gelen yeme efor harcamazlar. Bu kesin böyledir deme şansım yok tabi sonuçta hayvan davranışını tam anlamıyla bilme şansımız yok. sahteyi yüzryden çekerken dikkat etmeniz gereken hızlı vurduruşlar yaparken takla atmamasına özen gözteriniz bedene dolaşması olasıdır. gözle takip ettiğiniz sahteye en uygun aksiyonu vermeye çalışın. Suya ilk düştüğü andan itibaren önce hızlı bir iki sarım yaptıktan sonra yavaşlayarak belli bir tempo tutturun. Özellikle önü kayalık ve hemen derinleşen yerlerde deneyin. bu tip yerlerde balık kıyıya çok yakın yerde hamle yapabilir bu yüzden kendinizi gizleyin. İyi şanşlar dilerim.

suatilik

Üye
Adı
suat ilik
HERKEZE TESEKKÜRLER MISINA OLARAKTA BERKLEY FIRELINE ÖRME MISINA KULLANMAKTAYIM 0,20 MM 11 CEKERLI,YENI ALDIGIM 0,18 MM YENI ÖRME MISINA.ZATEN BENDE SUAN YURT DIDINDAYIM NASIP OLURSA SUBAT SONU MART BASI DÖNÜCEM VATANA TEKRARDAN:ILK BAHARDA BASLARIM LEVREK AVINA INSALLAH.