Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte Yem Önerir Misiniz ?

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Benim karidesler evde yatacak anladığım kadarıyla. Oltam baya uzun ve atar değeri de düşük. Neyse evde yatsınlar bakalım.

Derin yerlere kurşun vb bağlanıp hafif çekilerek balık tutma şansım var mı (Karides için soruyorum)
Ben hiç karides ile avlanmadım , denemekte fayda var , balık işinde ne kadar yeni şey deniyorsak o kadar şansımız artıyor , dibi kumluk yerlerde dene özelikle dere ağızlarında.

efe35

Aktif Üye
Adı
Müslüm D.
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Refx

Üye
Adı
Refik
Kan Grubu
O Rh Negatif
Benden de bir video gelsin , karides ile

Bu balıkların aynısından var marka ve ağırlık farklıdır büyük ihtimalle. 18cm 30gram falandı.

Bir de bir arkadaş benim kamışın ile Light Jik avı yapabilirsiniz dedi.

Son düzenleme:

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu balıkların aynısından var marka ve ağırlık farklıdır büyük ihtimalle. 18cm 30gram falandı.
[COLOR=var(--fr-element-metin)]Bunla ne yakalayabilirim , kıyıdan Atçek ile.[/COLOR]

Bir de bir arkadaş benim kamışın ile Light Jik avı yapabilirsiniz dedi.
Yazdım o konuya da bence sen önce at çek ile başla light jig işine sonra girersin, kamışına uygun bir su üstü sahtesi al ve onla bol bol antreman yap.

Refx

Üye
Adı
Refik
Kan Grubu
O Rh Negatif
Yazdım o konuya da bence sen önce at çek ile başla light jig işine sonra girersin, kamışına uygun bir su üstü sahtesi al ve onla bol bol antreman yap.
Tamamdır hocam. Tekne ile de açılıyorum. Belki şansımı denerim. Atçek zaten 3-4 aydır yapıyorum ama daha tutamadım

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tamamdır hocam. Tekne ile de açılıyorum. Belki şansımı denerim. Atçek zaten 3-4 aydır yapıyorum ama daha tutamadım
Tekneden de at çek yapabilirsin hem orada çok mesafe atmana da gerek yok orada da karidesi atabilirsin , bütün sahteleri denemekte fayda var .

rserdars

Aktif Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Tekneden de at çek yapabilirsin hem orada çok mesafe atmana da gerek yok orada da karidesi atabilirsin , bütün sahteleri denemekte fayda var .
Benim de sormak istediğim bir şey var sizlere. Sahtenin boyunun ne derece önemi var? Elimde kendo zero arise 70s modelinden var. Levrek ve lüfer için düşünüyorum. Ama genelde okuduğumda kendo seabass minnow 125f veya haryu ya da blade minnow tavsiye ediliyor. İlla ki bunlardan mı temin etmek gerek yoksa benim elimdeki zero arise de iş görür mü?

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Benim de sormak istediğim bir şey var sizlere. Sahtenin boyunun ne derece önemi var? Elimde kendo zero arise 70s modelinden var. Levrek ve lüfer için düşünüyorum. Ama genelde okuduğumda kendo seabass minnow 125f veya haryu ya da blade minnow tavsiye ediliyor. İlla ki bunlardan mı temin etmek gerek yoksa benim elimdeki zero arise de iş görür mü?
Levrek için ufak sahte daha iyi diyor ustalar , lüfer için de slim sahteleri tavsiye ediyorlar , lüfer biraz daha uzun sahteleri tercih ediyor.

Refx

Üye
Adı
Refik
Kan Grubu
O Rh Negatif
Levrek için ufak sahte daha iyi diyor ustalar , lüfer için de slim sahteleri tavsiye ediyorlar , lüfer biraz daha uzun sahteleri tercih ediyor.
Slim minnow 20gr aldım (flash minnow renk)
Shore jig ile hangi balıkları alabilirim Bilginiz var mı