Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Satılık Seaguar Fxr %100 Fluorocarbon 100m

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
öncelikle fluorocarbon misinalar su içerisinde görünmez oluyor. bu durum avcılığı arttırıyor. ek olarak iplerimizi kayalar sürtme gibi çeşitli nedenlerle oluşabilecek aşınmalara karşı koruyor.

burada önemli etken marka. marka ürünler aynı çeker kuvvetini daha ince kalınlıklarda veriyor. fluorocarbon misinalarda daha iyi görünmezlik özelliği ile veriyor. Seguar FXR de bu konudaki en iyilerden.

Küçük bir Not : genelde karşılaştığım ve bence en önemli hatalardan biri kullanılan ipin kalınlığına göre lider seçimi yapılmasıdır. aynı şekilde xx kalınlığında ip kullanıyorum hangi kalınlıkta fluorocarbon almalıyım sorusuna verilen yanıt yy kalınlığında al şeklinde oluyor.

burada olması gereken ipin kalınlığından ziyade çeker değeridir. ve lider yani fluorocarbon un çeker değeri ipin çeker değerinden, eğer klips kullanılıyor ise kilips in çeker değeri de fluorocarbon un çerinden düşük olmalı. amaç ipi korumak. mesela sahtenin takıldığını ve kurtulma şansı olmadığını, kopmanın kaçınılmaz olduğunu düşünelim. kopma zincirin en zayıf halkasından gerçekleşir. en güçlü çeker değere sahip olan halka ip olmasına rağmen bazen ipten de kopma yaşanabilir. bunun en önemli nedenlerinden biri büyük ihtimal ipin bir yere sürterek zayıflaması olabilir.

Son düzenleme:

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ürünler arasına 0,47 mm eklenmiş olup, liste güncellenmiştir.

Japon üretimi, çeker değeri yüksek en kaliteli fluorocarbon misina. Misinalar 100 metredir.

0.235mm - 6.9kg. - 15lb 210 TL
0.285mm - 9.7kg. - 21lb 220 TL
0.33mm - 11.3kg. - 25lb 230 TL
0.37mm - 3.9kg. - 30lb 240 TL
0.405mm - 15kg. - 33lb 250 TL
0.47mm - 20,3kg. - 44,8lb 280 TL

20200204_125719.jpg

Son düzenleme:

spinanonim

Yeni Üye
Adı
john doe
Merhaba,
öncelikle fluorocarbon misinalar su içerisinde görünmez oluyor. bu durum avcılığı arttırıyor. ek olarak iplerimizi kayalar sürtme gibi çeşitli nedenlerle oluşabilecek aşınmalara karşı koruyor. :)

burada önemli etken marka. marka ürünler aynı çeker kuvvetini daha ince kalınlıklarda veriyor. fluorocarbon misinalarda daha iyi görünmezlik özelliği ile veriyor. Seguar FXR de bu konudaki en iyilerden.:)

Küçük bir Not : genelde karşılaştığım ve bence en önemli hatalardan biri kullanılan ipin kalınlığına göre lider seçimi yapılmasıdır. aynı şekilde xx kalınlığında ip kullanıyorum hangi kalınlıkta fluorocarbon almalıyım sorusuna verilen yanıt yy kalınlığında al şeklinde oluyor.:(

burada olması gereken ipin kalınlığından ziyade çeker değeridir. ve lider yani fluorocarbon un çeker değeri ipin çeker değerinden, eğer klips kullanılıyor ise kilips in çeker değeri de fluorocarbon un çerinden düşük olmalı. amaç ipi korumak. mesela sahtenin takıldığını ve kurtulma şansı olmadığını, kopmanın kaçınılmaz olduğunu düşünelim. kopma zincirin en zayıf halkasından gerçekleşir. en güçlü çeker değere sahip olan halka ip olmasına rağmen bazen ipten de kopma yaşanabilir. bunun en önemli nedenlerinden biri büyük ihtimal ipin bir yere sürterek zayıflaması olabilir.o_Oo_O:kötü:
Öyle değil,spinde,ve shore jigde dostum.sen lrf doktoru oldugun için lrf ye takılı kalmışsın.spinde geçerli değil o.
lrf de koparmak çözüm olabilir.attığın şey 5- 10 tl lık.
spinde attığımız sahte 160 tl dünyada stoğu yok.bu onu eşsiz kılar.koparsan arasan bulamazsın..zurnanın zırt dediği yer burası.en iyi seçim ipin 2 katı florocarbon..ama iyi takılmışsa genelde FG düğümün ip tarafından kopar. bazen kurtulur sahte ,bu bile bize umut verir.sana kalsa sahteye veda edelim.konularda teknik bilgin oldugu ama pratiğin olmadığını anladım.seaguar en güzel florocarbon ama doğru kullanana..
bende 2 yedek var. Standard çap,ama doğru kullanırım.

bazıları fc ye ne gerek var der,misina yeter der
fc boyu kamış dışı mı ,bogazda gördüm.3 metre fc. ya senin kamışın 2.40.. o surf tü bu spin,lrf de ise farklı.

özenerek yazdığın takımlarını hiç sevmedim.usta işi değil.gösteriş ürünü.
3.25 kamış taşıyan usta gördünmü hiç.Arşimetin kaldıraç kaldırma kanunda o yüksek uzunluk koluna kaç gr biner ve kaç atış sonra canından bezersin :)

saeguar mükemmel florocarbon..alacagım ilk FC.öneririm.spinci arkadaşlara önerim.ipinizin 2 katına yakın ama.

Son düzenleme:

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba. Evet haklisiniz. Kullanilan sahteler degerli sahteler. Ama Sizin gibi düşünmüyorum. Evet kopma dugumden yasanirsa sorun yok. Zaten kopma noktasini dugum noktasi olarak dusunursek bagladiginiz fluorocarbonun 2 3 5 kati olmasinin da bir anlami yok. Ama dugumden kopma ihtimali gerceklesmezse ne olacak. Kullandiğiniz ipin çeker değerinin 10 kg olduğunu varsayalım. Ucuna 20 kg 30 kg çeker değere sahip fluorocarbon bağlasanız ne yazar. 10 kg çekere sahip ipin ucuna 20 kg 30 kg fluorocarbon bagladiniz diye kurduğunuz sistemin çeker değeri 20 kg ya da 30 kg olmuyor ki. Kopmaya dayanımı en fazla 10 kg dır. Bu duzenekte eger bir kopma yasanacak ise ipte yasanacaktir. Ayrica degerli sahteleri kullanan kişilerin ipleri de üst düzey pahalı iplar olacaktır. Yanı giden 100 200 tl sahteye ek olarak 300-500 tl bandında ipten bir miktar gitsin diyorsanız o sizin düşünceniz. Ben size bu konuda katılmıyorum.
Shorejig e başlamak henüz kısmet olmasa da imzamda yer alan ürünleri aktif olarak kullanıyorum. Ama favorim LRF haklisiniz.

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif