Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sert ve Çiyanların Yemeyeceği bir Yem lütfen..

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Erdal Abi değerli fikirlerin için çok teşekkür ederim. Yalnız bu miktarda sülünezi kaç saatte tükettiğini çok merak ettim herhalde benim şimdiye kadar kullandığım sülünez miktarını sen bir avda kullanıyorsun:) Aslında sık sık değiştirmek gerekiyor ama biraz tembellik var sanırım bende:) Atayım deniz hıyarını madyayı sübyeyi 1 saat olta kalsın istiyorum bidahaki sefere senin yöntemi mutlaka deneyeceğim ki başka seçeneğim de yok bu çiyanlar beni bezdirdi vallahi:)
Selahattin bu miktar benim 1 günde harcadığım miktar.:) Sülünezi kendim çıkarttığım için çömertçe besliyom balıkları..:D Eskiden şişle çıkartırdım sülünezi.Şimdi farklı bir yöntemle 500 sülünezi 2 satte çıkartıyorum.:)

Bu yüzden Bandırma organizasyonlarında yemler benden olur.2500-3000 sülünez çıkartırım ;) Bayram eder balıklar.:D

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selahattin bu miktar benim 1 günde harcadığım miktar.:) Sülünezi kendim çıkarttığım için çömertçe besliyom balıkları..:D Eskiden şişle çıkartırdım sülünezi.Şimdi farklı bir yöntemle 500 sülünezi 2 satte çıkartıyorum.:)

Bu yüzden Bandırma organizasyonlarında yemler benden olur.2500-3000 sülünez çıkartırım ;) Bayram eder balıklar.:D
Abi valla helal olsun Bende dedim nerden geliyor bu bolluk valla bi yaşıma daha girdim:) Sakıncası yoksa çıkarma yöntemini öğrenmek isterim doğrusu.. Nerde bulunur kendini nasıl belli eder bu sülünez? Tatlısuyla tuzlusuyun buluştuğu yerlerdeki kumluk alanlarda olur mu acaba?

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Abi valla helal olsun Bende dedim nerden geliyor bu bolluk valla bi yaşıma daha girdim:) Sakıncası yoksa çıkarma yöntemini öğrenmek isterim doğrusu.. Nerde bulunur kendini nasıl belli eder bu sülünez? Tatlısuyla tuzlusuyun buluştuğu yerlerdeki kumluk alanlarda olur mu acaba?
Ucu Spiral şeklinde 4 lük krom çubukla çıkartıyorum.:)

Kumluk yerlerde yaşar ve Sülünez tam olarak suda şöyle görünür..Kımdaki delikler "8" şeklinde ve yan yanadır.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Abi teşekkür ederim :) Deniz çekilince tek ve daha büyük delikler çıkıyor kumlukta hatta içinde ne yaşıyorsa bir miktar da kumu dışarı atıyor atılan kumun şekli de böyle solucan gibi.. Sence bu anlattığım şey ne olabilir?

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Abi teşekkür ederim :) Deniz çekilince tek ve daha büyük delikler çıkıyor kumlukta hatta içinde ne yaşıyorsa bir miktar da kumu dışarı atıyor atılan kumun şekli de böyle solucan gibi.. Sence bu anlattığım şey ne olabilir?
Egede olsa mamun diyeceğim ama Marmarada muhtemelen kurtlardan bir tür olabilir..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Egede olsa mamun diyeceğim ama Marmarada muhtemelen kurtlardan bir tür olabilir..
Abi benim bahsettiğim yer Ege Denizi acaba borukurdu mu diye düşünüyordum ama dediğin gibi mamun da olabilir..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu durumda %90 mamun olmalı.Hele yer bataklık gibi ise kesin diyebilirim.

Yalnız etraf yani kıyı boyunca borukurdunun kendine has bir yosun kokusu olur ya onun gibi kokuyor.. Borukurdu da olsa süper olurdu valla:) Borukurdunu nasıl bulucaz Abi o konuda bir fikrin var mı?

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Yalnız etraf yani kıyı boyunca borukurdunun kendine has bir yosun kokusu olur ya onun gibi kokuyor.. Borukurdu da olsa süper olurdu valla:) Borukurdunu nasıl bulucaz Abi o konuda bir fikrin var mı?
Borukurdu balçık olan yerlerde olur.Bulunduğu derinlik genellikle sular çekilse bile su altında kalacak yerlerdir.Hiç çıkartmadım ama duyduğum kadarıyla böyle.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Borukurdu balçık olan yerlerde olur.Bulunduğu derinlik genellikle sular çekilse bile su altında kalacak yerlerdir.Hiç çıkartmadım ama duyduğum kadarıyla böyle.

Anladım Abi bakalım bi gidip etraflıca araştırma yapıcam İnşallah:) Teşekkür ederim tekrardan:)