Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sert ve Çiyanların Yemeyeceği bir Yem lütfen..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Acaba sinek kovucu sprey mi sıksam yemlere:D

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Avı yasaklanmıştı en son sirkülere baktığımda.. Herhalde yemlik olarak da kullanmak sakıncalıdır..

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
O sirküleri hazırlayan abilerde bazen şaşırıyor. Bir ara eşkina avını yasaklamışlardı ama niye yasaklandığını kimse bilmiyordu. :D

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Valla vardır herhalde bir bildikleri:) Deniz hıyarı o kadar yararlı bir canlı ki ben kıyamıyorum artık kesmeye.. Denizin dibini elektrik süpürgesi gibi temizliyor mubarek..

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Bende kıyamam elektrik süpürgeme bundan sonra da, zaten hiç kullanmamıştım :)kullanmayıda düşünmüyordum doğrusunu söylemek gerekirse.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Arkadaşlar konu hakkındaki düşüncemi yazmak istedim.Yani şu yada bu yemden ziyade fikrimi yazayım istedim.
Şimdi, balık avında kullanılan yemlerin çoğunluğu tüm canlıların iştahını kabartan yemler.Hem hedef balığımızca hemde istemediğimiz çağnozu,ot balıkları vs'lercede sevilen yemler.Yani ortak bir tketim söz konusu.Eğer biz ot balıklarının,çağnozun yemeyeceği bir yem denersek hedef avımızında yemeyeceği bir yem olacağı muhtemeldir.Bu nedenle bu soruna köklü bir çözüm bulabilmenin çok mümkün olduğunu sanmıyorum.
En sert yem ( Deniz hıyarı hariç.Çünkü deniz hıyarının lifleri çok güçlü olduğundan küçük balıklarca parçalanamaz ve diğer büyük balıkların tümünü yutması esası nedeniyle özellikle paragatlarda kullanılır.Aslındaamatör avcılar için verimli bir yem değildir) Madyadır ve madya bile bazı türlerce parçalanarak yenir.Bence çözüm sık sık yem tazelemek.Bunu yapmak can sıkıcı olsada bence en iyi çözüm bu.
Ben yemli avlarımda sülünezi oldukça sık kullanırım ve her avda ortalama 300-400 sülünez tüketirim.Kullandığım 4 takımı sırayla her 10 dakikada bir yemlerini tazelerim.Yani 10 dakika sonra sırayla tüm yemleri tazelerim.
Balıkçılık biraz mesakkatli bir hobidir.Dolayısıyla sadece hedef avımızın yiyeceği bir yemi bulmak çok zor.Ne kullanacağımız hakkında bilgim yok ama Sülünez,her türlü kurt,madya,sardalya gibi yemleri kulanamayacağımızı düşünüyorum.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Erdal Abi değerli fikirlerin için çok teşekkür ederim. Yalnız bu miktarda sülünezi kaç saatte tükettiğini çok merak ettim herhalde benim şimdiye kadar kullandığım sülünez miktarını sen bir avda kullanıyorsun:) Aslında sık sık değiştirmek gerekiyor ama biraz tembellik var sanırım bende:) Atayım deniz hıyarını madyayı sübyeyi 1 saat olta kalsın istiyorum bidahaki sefere senin yöntemi mutlaka deneyeceğim ki başka seçeneğim de yok bu çiyanlar beni bezdirdi vallahi:)