Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano geri dönüş mandalı.

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
o mandal herşeydir.
Daiwa anti reverse yani geri dönme teknolojisini çözmüş tek firmadır.Bu özel parça patentlidir.başka firma kullanamaz.en dandik makinasına bile koyar.
shimano bunu yapamıyor çünkü makina ya ordan su alıyor yada geri kaçırıyor.

*daiwa makinaylayım ,sahte çok kamış ucuna yaklaştı.azcık açarım geri dönmeyi ipi salarım elimle.makina dönmez.sorun halloldu.
*shimano da aynı sorunun çözümü,teli kaldır ipi sağ aynı zamanda da makina göbeği dönsün, göbek üzerine sarım var, onu düzeltmeye uğraş birde..

daiwanın iyi kalite makinalarında su geçirmez rulmanlar vardır.
shimanonun ise labirent misali su içerlere girmesin diye ardı ardına odacıkları ..

daiwada kalama sonuna kadar sıkılıdır.3 kg balığı çeker alırım.yorma uğraşma nedir bilmem.(makina certate 3000) bundan çok baba balık binerse otomatik Atd açar.
shimanoda kalama açıktır.3 kg balığı tıkanır saramaz.(stradic 3000)( aynı kategori değil ama,vanguiste bile bu var.)

Siz makinanızı çok sevmişsiniz belli:harika:. Ufak bir ayrıntı, daiwa'nın saltiga serisinde de mandal yoktur. O açıdan sanki özellikle ağır işçi, jig makinalarda kullanılmıyor gibi.

E

E.A .

Misafir
Daiwa Saltiga da antireverse gerek varmı ki koysunlar,gerek olsaydı,isteselerdi onada koyarlardı.Daiwanın elinde sorunsuz ,su almayan,kaçırmayan bu teknoloji var Shimanoda yok bunu anlatmak istedim.
Daiwa ve shimano makinalarım var.
gece levreği ayrı,gündüz levreği ayrı,lüferi ayrı,hrf si ayrı ,yemli -çaparisi ayrı.

Shimano antireverse u yapamıyor nokta.
enteresan birşey şöyle söylenebilirdi: (- shimanonun şu makinasında antireverse var abi.)

Stradic ci4 ,vanguish gibi üst seviye makina kullanıcıları Shimano servisine ayda bir gönderip ip misina rulmanı değiştirmekten bıktığından , perşembe pazarından aynı rulmandan 20 rulman alıp herkes kendi değiştirme yoluna girdimi nokta.
Stellada klasik boya atma sorunu ve tıkırtı varmı nokta.
Shimanonun en az sorunsuz makinası stradic düz makinası da var bende.stradic aldım diye küçümseyenler oldu,yada geldinmi shimanoya diyenler ama en az sıkıntısı olan bu makina ve bol yedek parçası var.
Shimano servisindeki arkadaşlar canavar,bazılarını tanıyorum.çok çabuk ve hızlı sorun çözüyorlar,sağolsunlar.haklarını teslim edelim.
Reno alırsın servisten çıkamazsın.mercedese binersin arıza bilmezsin.ama düştünmüde öperler durumu..:)

Siz makinanızı çok sevmişsiniz belli:harika:. Ufak bir ayrıntı, daiwa'nın saltiga serisinde de mandal yoktur. O açıdan sanki özellikle ağır işçi, jig makinalarda kullanılmıyor gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

blackace

Daimi Üye
Adı
Oğuz
Daiwa Saltiga da antireverse gerek varmı ki koysunlar,gerek olsaydı,isteselerdi onada koyarlardı.Daiwanın elinde sorunsuz ,su almayan,kaçırmayan bu teknoloji var Shimanoda yok bunu anlatmak istedim.
Daiwa ve shimano makinalarım var.
gece levreği ayrı,gündüz levreği ayrı,lüferi ayrı,hrf si ayrı ,yemli -çaparisi ayrı.

Shimano antireverse u yapamıyor nokta.
enteresan birşey şöyle söylenebilirdi: (- shimanonun şu makinasında antireverse var abi.)

Stradic ci4 ,vanguish gibi üst seviye makina kullanıcıları Shimano servisine ayda bir gönderip ip misina rulmanı değiştirmekten bıktığından , perşembe pazarından aynı rulmandan 20 rulman alıp herkes kendi değiştirme yoluna girdimi nokta.
Stellada klasik boya atma sorunu ve tıkırtı varmı nokta.
Shimanonun en az sorunsuz makinası stradic düz makinası da var bende.stradic aldım diye küçümseyenler oldu,yada geldinmi shimanoya diyenler ama en az sıkıntısı olan bu makina ve bol yedek parçası var.
Shimano servisindeki arkadaşlar canavar,bazılarını tanıyorum.çok çabuk ve hızlı sorun çözüyorlar,sağolsunlar.haklarını teslim edelim.
Reno alırsın servisten çıkamazsın.mercedese binersin arıza bilmezsin.ama düştünmüde öperler durumu..:)
Benzer ya da farkli sorunlar her markada var, marka fanatikligi yapmaya gerek yok bence. asagidaki videoda goruldugu uzere makineyi servise gondermis ve sorun yok deyip ayni sekilde geri gondermisler. magazada inceledigim legalis, freams, exceler de de benzer sorunlar vardi.

E

E.A .

Misafir
Benzer ya da farkli sorunlar her markada var, marka fanatikligi yapmaya gerek yok bence. asagidaki videoda goruldugu uzere makineyi servise gondermis ve sorun yok deyip ayni sekilde geri gondermisler. magazada inceledigim legalis, freams, exceler de de benzer sorunlar vardi.

dostum ingilazcam zayıf,videoda ne dediklerini zahmet edip doktor ve mühendis oğluma soramadım.
her markanın fanatiği var.ama aklın yolu bir.
legalis reno clio :)
shimano mesela ünlü levrek makinası exsence i deniz suyuna sokup 1 gün bekletelim.ertesi gün saralım hırıltıyı gör.
certate ye aynısı uygulayalım bak bakalım ses varmı.
shimano ne diyor su çarpmalarına karşı korumalı.denize düşüp yıkanmayan makinaya değil.
videodaki diğer daiwaya ne kadar baktıkları ve ne kadar art niyetle bakmadıkları söylenmemiş.
certeta i elinde tutmayan konuşmasın lütfen.senin bile değil alıntı.oysa benim birebir tecrübem.
bende okuma avenger var ben memnunum.süper valla ile giriş bu konuya olmamalı.
ben lt makinaların hepsi iyi demedimki.
bak :
Daiwayı Remixon getiriyor.
istoçta eskiden parekende satışları vardı,sonradan kapıya ilan asıp parekende satışımız yoktur gibi ilan astılar.sadece firmalarla çalışıyoruz dediler.
daiwa birşey alacaksam bir dükkana girip istediğimi söylüyorum,o da depodan getireyim abi deyip,remixondan alıp geliyor:)
Daiwanın makinaları pek arızalanmıyor ama arızalanırsa parça sıkıntı.Ankaraya gidip geliyor. sonuç bazen parça yok olabiliyor.
Shimanonun makinalarının servisle çokça işi oluyor ama servis mükemmel.Lakin bazı makinaların tasarım ve Ar-ge hatasından dolayı sık gidip gelmesi de insanı bezdiriyor..
2018 den itibaren piyasaya çıkan daiwa Lt ler daiwanın shimanoya göre 50 gr kadar ağır olmasının dezavantıjını yok etmek için tasarlandı.
Lakin bazı monobody ve zaion gövdeliler hariç,diğer LT lerde kamışa bağlantı ayağının zayıflatma yüzünden dönme sorunu var.
Bir ltyi kamışa tak.kola yüklen.sola yattığını görürsün dediğim yerden.bu da keyfimi kaçırıyor.
Biz levrek takıntılı oldugumuz için bu seride en iyi makina Daiwa 2018 LT caldia 3000 DC 80 cm sarıyor.Gündüz ve gece kullanılabilir. kesinlikle dönme yok.hafif.hiç tıkırtı yok.yağ gibi sarım.3800 tl lık Certateden farkı yok.Atd ,magsealed vb herşey var.yok yok.tavsiye ederim.1600 tl-1800 tl aralığında satılıyor.Daiwa düşünüyorsan herkese tavsiye ettiğim bu makina.
Senin Shimanoda jigi bir yere takıp çekelersen ip misina rulmanına dikine giren vida moment uygulama sonucunda açıyor.tavsiyem çıkmaz kalemle çizik at vidaya.dönüp dönmediği arada kontrol et.Arabada da buna uygun tornavida bulunsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

blackace

Daimi Üye
Adı
Oğuz
dostum ingilazcam zayıf,ne dediğini zahmet edip doktor ve mühendis oğluma soramadım.
her markanın fanatiği var.ama aklın yolu bir.
legalis reno clio :)
shimano mesela ünlü levrek makinası exsence i deniz suyuna sokup 1 gün bekletelim.ertesi gün saralım hırıltıyı gör.
certate ye aynısı uygulayalım bak bakalım ses varmı.
shimano ne diyor su çarpmalarına karşı korumalı.denize düşüp yıkanmayan makinaya değil.
videodaki diğer daiwaya ne kadar baktıkları ve ne kadar art niyetle bakmadıkları söylenmemiş.
certeta i elinde tutmayan konuşmasın lütfen.senin bile değil alıntı.oysa benim birebir tecrübem.
bende okuma avenger var ben memnunum.süper valla ile giriş bu konuya olmamalı.
Size iyi geceler dilerim.