Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Suadiyeden Merhabalar Herkese.

tedirginsazan

Yeni Üye
Adı
Ekrem Türkeş
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar.
Suadiye Kadıköyde ikamet eden sosyal medya hesapları ileilgili bir şirkette çalışan bir kulum.
sabahları erken bisiklete binerken çokça balık tutan insanlar görme sebebiyle fena halde gaza gelerekten elimde kullanmadığım playstationdan tutunda plak koleksiyonuna kadar nekadar gereksiz şey varsa sattım. 3650 tl de bütçe ayırdım.
forumdan baktığım kadarı ile üç tip avlanma şekli var surf spin ve lrf şimdi ben bu parayla 3 takım alsam yetmez yada dandik olan makine kamış almam gerekir heralde diye düşünüyorum. sizce nası bi yol izlemeliyim 1200 er liralık üç tipte makine kamışmı alayım yoksa bir kamışa 1500 bir makinaya 1500 verip tek tipte yoluma devammı edeyim ne edeyim ben :)
bu arada Fenerbahçe sahilden pendiğe olan kısımdan dışarı çıkmam belki motosikletle kavak tarafına gidebilirim sesiz sakin yerdir oralar. istavritiydi çinekoptu lüferdi palamuttu. bu tarz balıklar için nası bi takım alayım (yada takımlar) bu sahte yem dediğiniz şeylerdende alırım uygun bulursam. bide son olarak ikinci el alsam sıkıntı çıkarmı.
cevaplar için teşekkürler

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar.
Suadiye Kadıköyde ikamet eden sosyal medya hesapları ileilgili bir şirkette çalışan bir kulum.
sabahları erken bisiklete binerken çokça balık tutan insanlar görme sebebiyle fena halde gaza gelerekten elimde kullanmadığım playstationdan tutunda plak koleksiyonuna kadar nekadar gereksiz şey varsa sattım. 3650 tl de bütçe ayırdım.
forumdan baktığım kadarı ile üç tip avlanma şekli var surf spin ve lrf şimdi ben bu parayla 3 takım alsam yetmez yada dandik olan makine kamış almam gerekir heralde diye düşünüyorum. sizce nası bi yol izlemeliyim 1200 er liralık üç tipte makine kamışmı alayım yoksa bir kamışa 1500 bir makinaya 1500 verip tek tipte yoluma devammı edeyim ne edeyim ben :)
bu arada Fenerbahçe sahilden pendiğe olan kısımdan dışarı çıkmam belki motosikletle kavak tarafına gidebilirim sesiz sakin yerdir oralar. istavritiydi çinekoptu lüferdi palamuttu. bu tarz balıklar için nası bi takım alayım (yada takımlar) bu sahte yem dediğiniz şeylerdende alırım uygun bulursam. bide son olarak ikinci el alsam sıkıntı çıkarmı.
Merhaba, öncelikle hoşgeldiniz.
Benzer bölgelerde ve tarzda avlanan biri olarak; o bölgede spin çok çok nazlı ya da verimsiz diyelim. Nadiren av verse de evde boşa yatan bir sete dönüşüyor kendileri. Ben olsam o bölge için spini elerdim. O bütçeyle kaliteli sayılabilecek sıfır lrf ve surf seti oluşturulabilir. Boğaz gibi akıntılı yapısı olmadığından, yemli ve çaparide kullanılabilecek hafif ve dengeli bir surf kamış, kamışla uyum sağlayacak 5000 veya 6000 kafa bir makine düşünülebilir. Lrf için ise ilgili başlıklarda uygun bir set önereceklerdir.
Şimdiden rastgele.

Zafkon

Aktif Üye
Adı
Zafer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hoşgeldin, ikinci el bölümünde kalite ürünler var, amazon fiyatlarını karşılaştırarak, toplayabilirsin, avcılarlada tanışmış olunur diye düşünüyorum. Özellikle daiwa bg ve seaguar ip misina ilgi çekici fiyatlarda.

*GeniuS

Daimi Üye
Adı
Hasan Basri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar.
hocam öncelikle geçmiş olsun o bütçe sadece mangal setine yeter :) şaka bir yana lrf disiplini kısaca özetlemem gerekirse tüm malzemeleri gerçekten pahalı ve sonu olmayan kalite tutkusu av ve merak tutkusu dizginlenmeyen bir spor türüdür spin lrf ye nazaren daha fazla malzeme gerektirmeyen standartlarla gidebilmeye çabalarsanız eğer oda emek ister :) ama yinede pahalıdır en güzeli surf dür hem yemli hem kurşun arkası tutamayacağınız balık yoktur sezonu yoktur malzemeleri 1 kere sağlam aldınızmı her işinizi görür benim acemice nacizane fikirlerim bunlardır... Tekrar geçmiş olsun :) RAHMETLİ BABAM BİR KAÇ DEFA GÖTÜRMÜŞTÜ BALIPA BENİ UFAKTIM HEMDE OKADAR UFAK TEK BAŞIMA KOŞAMAYACAK KADAR UFAK SONRA BEN BABAMI GÖTÜRDÜM....SONRA BABAM GİTTİ KADER ALLAH VERDİ ALLAH ALDI AMA BANA BU SPORU ÖĞRETTİ ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ BAŞKA BİR PİSLİĞE BULAŞMAYA VAKİT BİLE KALMADI BU BALIKCILIK SEVDASINDAN ALLAH RAZI OLSUN...