Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tavsiye üzerine aldığım kamış ve makine için yorum alabilirmiyim ?

seamanerol

Yeni Üye
merhaba.hobydaş.

alba bu işin tofaşı..

balık yoksa ferrari ile aynı durumdasın..kimse balık alamaz.
balık oldugunda da sen biraz daha az alırsın hepsi bu..

sosyo ekonomik çerceven dahilinde , nereye göre balık,hangi düzenek diye araştır.
tofaşla bile iş yapılır..senelerdir köprüden iş çıkıyor.

ferrarisi olup güzel hava bekleyenden daha çok, tofaşlılar balıgı alıyor. balık emek ister.marka değil.rastgele..

sessizdenizci

Daimi Üye
4-5 sene önce Boğaz tarafına gitmeye başladığımda boğaz için aldığım ilk kamış idi. Başlangıç için idare eder, bir süre sonra işi öğrenince daha iyisine bakarsın. Yani acemiliği bu kamışta atmak iyidir. Tabiri caiz ise tepe tepe kullandım. En son 175gr ile tam güç abanınca kırıldı. Okuma Tri rex 425 aldım ama yinede gittim onu tamir ettirdim. Hala bagajda geziyor :) Yemlide yada çizilme zedelenme olabilecek zorlu meralarda kullanıyorum.

Son düzenleme:

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Burada aslında konu marka değil, elbetteki o markanında uygun ekipmanları vardır. Boğazda av yapmak için alınmış takım için yetersiz anlamında söylenmek isteniyor. Yemli avlar için gayet uygun olduğu zaten arkadaşlarımız tarafından belirtilmiş. Boğazda akıntıda av yapacak ekipman biraz güçlü ve sağlam olmalıdır.

umituzun

Aktif Üye
Adı
Ümit Uzun
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Boğazda kullanmak üzere almış arkadaşımız, kamışlarınin agir olmasi disinda bisey diyemem..bende kullandim. ama makinalari yaramaz...
Bu aslında eldeki butce ile bir başlangıç makinesi,bir süre sonra,bunu ikinci takim yapabilirim, suan da uyvlgun birsey almam gerekiyordu

umituzun

Aktif Üye
Adı
Ümit Uzun
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aslinda takimin çok is yapacak bir takim olmadigini bende biliyorum, ama herkesin ortak kanısı, benim gibi cok kötü olmamakla beraber,bir süre idare edip,acemilik gidermeye yardımcı olacak bir takim olmasi sanırım. Alırken bana kamış 2,planda,uzun olsun lakin makine 70 lik kafa ve 4 bilye üstü olsun bilgisi verildi.Bende bu sebeple bu takimi toplattim. Balıkçının sardığı misina kalın fakat,yeni misina almam gerekiyor. Bu konu da tavsiye alabilirmiyim ?

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ümit kardeş
balık tutma şevkini sakın kırma,
boğazda ben çok tanık oldum
bin'liralık-2bin'liralık takım'larla avlananları,
yok yağ gibi kayıyor makina- yok bu kamış iyi ileri atıyor, sonuç sıfır:D
ama bunun yanında ucuz takım'larla avlanan'lar kısmette'de varsa güzel balık yakalıyorlar.;)

onur_55

Daimi Üye
Adı
onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İade edin malı.başka bir ürün alın.anladığım kadarıyla sizinde içinize yatmamış.her kötü avda ekipmanı suçlarsınız.motivasyonunuzu düşürür.avda motivasyon önemli

umituzun

Aktif Üye
Adı
Ümit Uzun
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ümit kardeş
balık tutma şevkini sakın kırma,
boğazda ben çok tanık oldum
bin'liralık-2bin'liralık takım'larla avlananları,
yok yağ gibi kayıyor makina- yok bu kamış iyi ileri atıyor, sonuç sıfır:D
ama bunun yanında ucuz takım'larla avlanan'lar kısmette'de varsa güzel balık yakalıyorlar.;)
Aynen katiliyorum dediklerinize :) Balık olayı kısmet, tabi yaninda bilgi ve tecrube de var.Ama en başında kismet,nasip degilse ne bilgi ne makine hepsi yalan.Makineyle gecen hafta çıktım pazar sabah suyuna kulelinin az ilerisine,sonra cubukluya da gittim,bos döndüm ama herkesde birsey yoktu.Yarin sabah hava açmadan tekrar gitmeyi planlıyorum. Kismet bakalım: )

umituzun

Aktif Üye
Adı
Ümit Uzun
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İade edin malı.başka bir ürün alın.anladığım kadarıyla sizinde içinize yatmamış.her kötü avda ekipmanı suçlarsınız.motivasyonunuzu düşürür.avda motivasyon önemli
Makineyi bir kere kullandım, iade alacaklarini sanmiyorum, karaköy albastar bayinden aldım.