Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekne Ve Motor Ozellikleri

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında Beyto tarafından paylaşıldı.

1. Beyto

Beyto Yeni Üye

Arkadaslar sistemde yeniyim, denizde de yeni olacağım. Yeni emekli oldum, tekne ve motor almak istiyorum. Arkadasin teknesiyle birkac kez baliga cikmanin dişinda hiç tecrubem yok. Bu işi amatör olarak yapmak istiyorum, hobi de denilebilir. Tekne buyuklugu ve motor gucu hakkinda tecrubelerinizden faydalanmak isterim. 2- 3 kisinin balik avlayabilecegi tekne bana yeterli olacaktir. Tavsiyeleriniz için simdiden tesekkurler. Saygılar

conquestime ve İntikamSuyu bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAŞARAN

BAŞARAN Üye

Aramıza hoş geldiniz Beytullah Hocam,

Öncelikle Sağlık ve huzur içinde emekliliğinizin tadını çıkarmanızı diliyorum.

Hocam size nacizane tavsiyem yol yakınken bu işlere bulaşmayın, arkadaşınızın teknesiyle idare edin.

EN İYİ TEKNE ARKADAŞIMIN TEKNESİDİR diye boşuna dememişler.
    Biz bir bulaştık, tekneydi, yok motor küçük geldi büyütelimdi, yok karaya çekmesiydi, bakımıydı, kışlamasıydı, brandasıydı, romorkuydu, arabanın çeki demiriydi derken işin içinden çıkamaz olduk.

Ama bana deniz suyu tatlı geldi vaz geçiremezsin derseniz, öncelikle bir ADB alıp işin ehliyetine sahip olun. Ve sakın can güvenliğinizi denizlerde ihmal etmeyiniz. Başlangıç olarak 4 - 4,5 mt fiber tekne ve 9,9 motor size tatminkar gelecektir diye düşünüyorum.

İyi günler dilerim.

conquestime bunu beğendi.
  4. İntikamSuyu

İntikamSuyu Üye

Beytullah abi aramıza hoşgeldin. Trabzonda olduğunu varsayarak yazıyorum .İlk başta sana en yakın limana gidip kooperatife üye ol . Bağlama ücretinde ve avlanma konusunda oldukça tecrübe edinirsin. Daha sonra vergi ödememek için ve 2-3 kişi rahat takılabileceğin 4.95 mt bir tekne ve üzerine istediğin performansa göre 9.9 hp yad daha süratli olsun dersen 20-30 hp motor alacaksın. Tabi bu tekneyi kullanabilmek için amatör denizcilik belgesi alman lazım (ADB) . Tekne motor işini 2. el alırsan söylediğim detaylarda 20 bine güzel birşey bulabilirsin. Sıfırı çok tuzlu gelecektir. Kışları tekneyi kullanmam yazları 3-5 kere çıkarım diyorsan en güzeli tekne kiralamak yada arkadaşların ile çıkmak olacaktır .
    Şimdiden Bol şans :)

conquestime bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş