Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekneniz ve Memnuniyetiniz

ASEM

Üye
Adı
Erhan alkaya
37 hp motorla rotayı 34 - 35 bin tl fiyata cıkarken hemen hemen 2 katına cıkıyor lotus birbirlerine yakın gözüken bu tekneler fiyata gelince birbirlerinden çok uzaklaşıyorlar yinede bir lotus kullanıcısından dinlemek lazım bu konuyuda bu yüzden actım forumda 6.60 rota sahibi veya kullanmış olan kişiler oldugunu biliyorum ama çıt yok kimseden illa 2 balık yakalayıp resmini koyup alkış beklicekler lafa gelince bilgi paylaşmakla güzeldir fasa fiso bla bla
İnanın bende merak ediyorum..kendime hedef tekne olarak bu ikisni seçmiş bulunmaktayım....
daha önceleri kaya tekne-taylan tekne-ve nordic 6.60 modellerini inceledim..
özellikle baktığım tekneler yarı deplasman veya tam deplasmanlı tekneler..
bizim kullandığımız kayıcı tekne formlarının yakıt sarfiyatı artık canımızı yakacak duruma geldi..
(her balık seferinde ortalama 20 ile 30 mil yol kat ediyorum)..nerden baksanız her seferde 40 ile 60 lt arası benzin tüketiyorum (jig avında)...
Bu dediğim teknelerde içten takma modellerde tekneler süzülerek 6 ile 8 knot hızda yol yapıyor düşük beygir motorlarla...
kullanan arkadaslar daha aydınlatıcı bilgi verirlerse çok iyi olur kanatindeyim
saygılarımla

Zaptinamumkun

Aktif Üye
Adı
ozan argun
Çok haklısınız bende son dönemdeki yükselen yakıt fiyatları 25 hp iki zamanlı mercury motorla gidiş dönüş 10 millik avlagima 25 tl haftada 2 seferden 50 x 4 ayda minimum 200 tl verince is hobiden çıkmaya başladı birde rota 6.60 diyoruz onun marina masrafı ise ayda. 250 tl

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ben 4 saatlik uzun olta safarime 5 lt benzin ile rahat rahat geziniyorum :D demek ki büyük tekne büyük dert :D

Zaptinamumkun

Aktif Üye
Adı
ozan argun
ben 4 saatlik uzun olta safarime 5 lt benzin ile rahat rahat geziniyorum :D demek ki büyük tekne büyük dert :D
Kesinlikle kesinlikle cebimizi düşünüyorsak ve konfor istiyorsak keyfimizde gıcır olacak diyorsak hızı bir yana bırakıp rota 6.60 alacağız yanmar motor koyup aheste aheste takılıcaz cebimizi acıtmıcaz serkan isminde bir kullanıcı vardı

Soner bey Ben 3 yıldır Rota 660 kullanıyorum.İçten takma 30 Hp Yanmar motoru ile....Bende Cem bey gibi uzun bir araştırmadan sonra bu tekneyi 2.el aldım...Aslan beyle anlaşamayınca...Tekne kesinlikle ve kesinlikle (eğer ahşap almayacaksan) sınıfının en iyi teknesi..Süper denizci bir tekne..Kesinlikle tavsiye ederim.Tek eksiği livarıdır bence...Tekne deplasman teknesi olduğundan dolayı 8 milin üstünü düşünmeyin zaten...5-6 millerde giden bir tekne...Ben 10 saat sırtı çekiyorum 3,5 mille 10 litre mazot yakıyor...Tam bir aile ve balıkçı teknesi bana göre....
demişdi:)

Zaptinamumkun

Aktif Üye
Adı
ozan argun
Bu konuyu açıldığından beri okuyorum, ama teknem olmadığı için malesef yazamadım :p

Bir gün olursa hemen yazacağım :)
Hamdi bey benim serzenişim size veya teknesi olmayan arkadaslara değil teknesi olanlara ben paylaştığımız bu forumu tekne arastirmasi yaparken buldum tekne alacak olan kisiler araştırmaya netden başlıyorlar ne kadar geniş bir arşivlik konumuz olursa bu sitemiz için bir artı olacak dusuncesindiyim

Zaptinamumkun

Aktif Üye
Adı
ozan argun
Gecen sene Boat showda incelediğim Tuna marinin catamaran tipi tekneleri açıkcası çok icimi giciklamisdi Tuna Marin Catamaran Anasayfa

Tekne Modeli : DISCOVERY CLASSIC
Tekne Tipi : ETP çift gövdeli catamaran
Sevk sistemi : Dıştan takma uzun şaft benzinli motor
Tasarım Kategorisi : C

ÖZELLİKLER
KAPASİTE VE AĞIRLIK BİLGİLERİ
Boş Tekne Ağırlığı : 600 kg.
Motor (max ) ağırlığı : 181 kg.
Akü Ağırlığı : : 20 kg.
Tekne , Motor , Akü Ağırlıkları ( Toplam ) : 801 kg.
Önerilen Maksimum Yolcu : 5 Kişi / 375 kg
Tekne Malzemeleri Ağırlığı (Çapa,ip vb.) : 20 kg.
Yakıt Ağırlığı : 25 lt.
Tatlı su ağırlığı : 50 lt.
Toplam Kişiye Düşen Malzeme Ağırlığı : 20 kg.
Ekstra : 20 kg.
Maksimum Yolcu ve Yük Kapasitesi (Toplam ) : 510 kg.
Tam Yük (Deplasman Ağırlığı ) : 1311 kg.

TEKNİK BİLGİLER
Tekne Boyu ( L max . ) : 5,00 m
Tekne Eni ( B max. ) : 2,42 m
Draft ( T max. ) : 0,21 m
Motor Tipi : Dıştan Takma Uzun Şaft Benzinli
MinimumMotor Gücü : 50 HP
Maksimum Motor Gücü : 100 HP

Tekne Modeli : 350 SEA HORSE
Tekne Tipi : ETP çift gövdeli catamaran
Sevk sistemi : Dıştan takma uzun şaft benzinli motor
Tasarım Kategorisi : C

ÖZELLİKLER
KAPASİTE VE AĞIRLIK BİLGİLERİ
Boş Tekne Ağırlığı : 180 kg.
Motor (max ) ağırlığı : 71 kg.
Akü Ağırlığı : : 20 kg.
Tekne , Motor , Akü Ağırlıkları ( Toplam ) : 271 kg.
Önerilen Maksimum Yolcu : 3 Kişi / 225 kg
Tekne Malzemeleri Ağırlığı (Çapa,ip vb.) : 30 kg.
Yakıt Ağılığı : 12 lt.
Toplam Kişiye Düşen Malzeme Ağırlığı : 10 kg.
Ekstra : 13 kg.
Maksimum Yolcu ve Yük Kapasitesi (Toplam ) : 290 kg.
Tam Yük (Deplasman Ağırlığı ) : 561 kg.

TEKNİK BİLGİLER
Tekne Boyu ( L max . ) : 3,50 m
Tekne Eni ( B max. ) : 1,52 m
Draft ( T max. ) : 0,20 m
Motor Tipi : Dıştan Takma Uzun Şaft Benzinli
MinimumMotor Gücü : 5 HP
Maksimum Motor Gücü : 20 HP

Moderatör tarafında düzenlendi:

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kayınbiraderime ait olan 640 rota tekne ile devamlı balığa çıkıyoruz,,3 senedir tekne bizde çok rahat çok güzel bir tekne,,660 la bir fark yok yapı tarzı arkadan takma olarak yapılmamış,28-35 h.p motorlar için...
bizdede 30 h.p yanmar motor var ,her kesin bildiği gibi livar promleminden başka sorunu yok,içi ve kabini rahat..yol tutuşu ve yakıtı çok iyi..her türlü sırtıya yatkın..
lotus güzel olabilir ama rotaya göre çok pahalı....