Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekneye isim yazma

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
polyester tekneye en güzel şekilde nasıl isim yazdırılır?
İnternetten aradım ve böyle öneriler buldum. Sizce hangisi doğru ? Bunlardan başka ne yapılabilir ? Bu süreci yaşamış tekne sahibi arkadaşların deneyimlerinin bize yol göstermesini bekliyorum.

1. Tabelacıdan vinil kendinden yapışan harfleri yazdırıp tekneye yapıştırırsın
2. Tabelacıdan harfleri yazdırıp şablon halinde çıkarmasını isteyip sprey boya ile boyarsın
3. Harfleri kendin bilgisayarda yazıp ince uçlu bıçak ile şablon çıkarıp yağlıboya ile boyarsın
4 Grafikerin hazırlayacağı yazıyı su bazlı yapıştırıcı ile tekneye yapıştırırsın.
5. Ebay'dan tekne için hazır harflerden satın alırsınız,

mnzr16

Üye
Adı
Emre Menzir
Kan Grubu
A Rh Negatif
En kolay 1. Seçenek. Fakat malzeme folyo olarak geçiyor. Vinil cok farklı birsey. Bilginiz icin.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
2.AMA sprey ile değil yağlı boya ile eski usul

renzokuken

Aktif Üye
hayırlı olsun, ben de ağustosta yazı yazdırmıştım,

tabelacıya gidip fiber tekne için folyo kesim yazı yazdırmak istiyorum derseniz onlar sizi yönlendirir.

klavuzlu yazı veriyorlar size, siz bunu klavuz yardımıyla tekneye yapıştırıyor ve klavuzu dikkatlice çekiyorsunuz. pratik ve hızlı şekilde işlem tamamlanıyor.

edit: bu arada kanunda harf boyutu ile ilgili düzenleme var bunu da unutmayın...

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok teşekkür ederim. Yorumlar çok yararlı oldu benim için.

maceracı

Yeni Üye
Adı
gökhan delimanlar
hayırlı olsun, ben de ağustosta yazı yazdırmıştım,

tabelacıya gidip fiber tekne için folyo kesim yazı yazdırmak istiyorum derseniz onlar sizi yönlendirir.

klavuzlu yazı veriyorlar size, siz bunu klavuz yardımıyla tekneye yapıştırıyor ve klavuzu dikkatlice çekiyorsunuz. pratik ve hızlı şekilde işlem tamamlanıyor.

edit: bu arada kanunda harf boyutu ile ilgili düzenleme var bunu da unutmayın...
Merhaba,
Kanunda harf boyutu ile ilgili düzenleme var demissiniz. Bizi biraz daha yakindan bilgilendirebilirmisiniz. Tesekkürler

garnim

Yeni Üye
polyester tekneye en güzel şekilde nasıl isim yazdırılır?
İnternetten aradım ve böyle öneriler buldum. Sizce hangisi doğru ? Bunlardan başka ne yapılabilir ? Bu süreci yaşamış tekne sahibi arkadaşların deneyimlerinin bize yol göstermesini bekliyorum.

1. Tabelacıdan vinil kendinden yapışan harfleri yazdırıp tekneye yapıştırırsın
2. Tabelacıdan harfleri yazdırıp şablon halinde çıkarmasını isteyip sprey boya ile boyarsın
3. Harfleri kendin bilgisayarda yazıp ince uçlu bıçak ile şablon çıkarıp yağlıboya ile boyarsın
4 Grafikerin hazırlayacağı yazıyı su bazlı yapıştırıcı ile tekneye yapıştırırsın.
5. Ebay'dan tekne için hazır harflerden satın alırsınız,
Selamlar, Bir tabelacı veya reklamcıya 10 -15tl civarında bunu yaptırabilirsiniz.
Fazla para vermeyin boşuna..

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
2 Mart 2008 tarih ve 26804 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğe göre yayınlan tebliğ ile ;

ç) Özel teknelerin baş omuzluklarına tekne adı, kıç tarafta uygun bir yere de tekne adı ve kayıt limanı uzaktan okunabilecek şekilde yazılır.Teknelere verilecek isimler genel ahlaka ve adaba aykırı olamaz. Harflerin boyu 15 cm.den küçük olamaz. Harflerin rengi teknenin gövde renginden açıkça farklı olmalı, okunabilirlik sağlanmalıdır. El yazısı ve benzeri harfler kullanılamaz.

Harflerin boyu en az 15 cm olarak değiştirilmiştir.