Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turna Balığı Av Yasağı

sportif balıkçı

Yeni Üye
Adı
Burak Bostan
Öncelikle selamun aleyküm
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum
Spin lrf sportif balikcilik yapiyorum balik yemeyi sevmedigim ve sürdürülebilir balik icin tuttugum baliklari kısa bir fotoğraf arası sonrası salımını gerçekleştiriyorum
sorum şu olucaktı turna av yasağı zamanı tuttuğum balıkları zarar vermeden geri salsam baliklarin üremesinde sorun olurmu bir de ceza yeme durumum var mı?
teşekkürler ..

Cetin_34

Üye
Adı
Çetin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
A. Selam. Yanılmıyorsam turna balığı için yasak başladı, mayıs ayına kadar.balığı tutarken daha doğrusu kıyıya alırken yakalanırsanız cezası var. Balığı suya iade etseniz de ceza alırsınız. Ama maalesef ülkemizde denetim diye birşey olmadığından, balığı tutan da var alıkoyan da.

M. Taha D.

Daimi Üye
Yasak başlangıç 15 Aralık.. Bitiş 30-31 Mart.. yasak sezondan yakaladığınız dişi balıklar eğer havyarlıysa havyari zor döküyor.. tabi bide balığın sahte iğne vs şeylerden zarar görme durumu var.. bence yasak dönemde hiç bulaşmayın..

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
En imkansız koşullarda yaşayabilen...her balığa ve yumurtasına saldıran...yamyam...eklemli kılçıklarıyla yemesi çok zor olan..sazanın ,kadıncık balığının,tatlı-su levreğinin,kızılkanat yavrularının ve tatlı-su kefalinin katili olan turna balığının av yasağını anlamıyorum ve onaylamıyorum...ama ...yasa yönetmelik ne derse o...

nerdehani?

Aktif Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sazan ortalama 200 bin yavru bırakırken, turna 20 bin yavru bırakıyor. Balığı strese sokmak yerine, yasal sınırlar içinde tüzüğü takip etmek her avcının yapması gereken.

sportif balıkçı

Yeni Üye
Adı
Burak Bostan
Peki hocam 15 Mart - 30 Nisan arası avlanma yasağı olan perch turna av yasağı olduğu zamanda serbest oluyor biliyorsunuz ki perch ve turna Sahte yemler ( kaşık ,silikon,vibrasyon vs)
ile tutuluyor ben perch tutmak icin atiyoken sahteye turna atliyorsa :D bu benim suçum mu oluyor ?

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Peki hocam 15 Mart - 30 Nisan arası avlanma yasağı olan perch turna av yasağı olduğu zamanda serbest oluyor biliyorsunuz ki perch ve turna Sahte yemler ( kaşık ,silikon,vibrasyon vs)
ile tutuluyor ben perch tutmak icin atiyoken sahteye turna atliyorsa :D bu benim suçum mu oluyor ?
Turna gelirse bırakırsanız sorun olmaz.