Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turna İçin Yardım :)

Hangisi veya Hangileri :)

• Kullanılan toplam oy
    15

YağızEmreAtıcı

Yeni Üye
Merhaba abilerim ablalarım. Yarın (03.05.2014) saat 10:00 itibariyle yaklaşık 4. at çek denemem, yapmak için Ankara çevresindeki Karaahmetli barajında olacağım.Lafı fazla uzatmayım.Biraz amatör olduğum için ne tür bir Sahte kullanacağımı bilmiyorum. Numaralandırdığım yemlerden hangisiyle iş yapabilirim (turna) için yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden Teşekkürler :)

Ekli dosyalar

Dündar

Daimi Üye
Adı
.........
Bence sadece bir tanesi üstüne yoğunlaşma.
Aralıklı olarak hepsini dene;)
Rast gelsin.

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba kullanacağınız sahte avlanacağınız merada turna balığının yemlenme koşullarına göre değişebilir, turna hareketli çoğu şeye atlayabilir Zonguldak'tan 2 göllle örnek vereyim bir gölde beyaz silikona boş çekmezken dierinde takip bile alamıyordum diğerinde de sarı yeşil renkli kaşıklara atlıyorlardı
Uzun lafın kısası 4 ünüde deneyin derim

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YağızEmreAtıcı

Yeni Üye
Merhaba kullanacağınız sahte avlanacağınız merada turna balığının yemlenme koşullarına göre değişebilir, turna hareketli çoğu şeye atlayabilir Zonguldak'tan 2 göllle örnek vereyim bir gölde beyaz silikona boş çekmezken dierinde takip bile alamıyordum diğerinde de sarı yeşil renkli kaşıklara atlıyorlardı
Uzun lafın kısası 4 ünüde deneyin derim

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki anladım teşekkür ederim :)

paramedicselcuk

Aktif Üye
Bencede 4 unu de denemek lazım. Avlak bölgesine göre balığın Yemlenmesi de değişiyor. Mesela şu 2 numara olan beyaz sahte suan da çok kullanılıyor ve netice alınan bir yem. Bende bir paket aldım ancak henüz kullanmak nasip olmadı bol şans. Balık gelirse haber ver olurmu :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halimyildiz

Daimi Üye
Adı
halim yildiz
hepsi iş yapar

roy

Aktif Üye
3 ve 5 denemelisin. kasik boylari uygun gibi. silikonlarin turna için biraz ufak. 12-20cm arasi silikonlar turnayi cezbeder. bir diger konu da tüm silikonlari linear sistem aksiyonuna göre 3lü kanca ile donatmissin. bazen dibe oturtup bekleyip kaldirarak, bazen testere aksiyonuna geçmen gerekir. bu durumda 3lü kancanin iliskene takilmasi kaçinilmaz. kasiklardan sonuç alamayinca 4 nolu silikon öncelikli olabilir. ben 3-5-4 siralamasi ile denerdim.