Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üç Su Üstü Kandırıcı,Üç Levrek (2)

ArateuS

Daimi Üye
Adı
Tamer Bulut
Kan Grubu
A Rh Negatif
Yedin Yedin meraları bızım memleketın Emrem :)

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Sevgili Tamer,topu topu iki ispendek yedim onu da kızın bıraktıklarının tadına bakarak.:)
Aralık sonunda olabilseydim memlekette:) esas o zaman yemeyi görürdük.Şimdi serinin sondan on önceki balığının raporunu okurduk.Kesat oldu diyebilirim.:rolleyes:

ArateuS

Daimi Üye
Adı
Tamer Bulut
Kan Grubu
A Rh Negatif
Sevgili Tamer,topu topu iki ispendek yedim onu da kızın bıraktıklarının tadına bakarak.:)
Aralık sonunda olabilseydim memlekette:) esas o zaman yemeyi görürdük.Şimdi serinin sondan on önceki balığının raporunu okurduk.Kesat oldu diyebilirim.:rolleyes:
Allah daha daha daha bollarını ve guzellerını nasıp etsın sana Emre , Sen avlandıkça oralarda yuregıme serin ve güzel sular serpiliyor ..

ozledım memleketımı

alcedo

Yeni Üye
Adı
ümit çakır
Emre abi tebrikler. Ancak ben fotoğrafları göremiyorum :( İmage sitesinde bir sorun var galiba. Tekrar yüklemen mümkün mü?

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ediyorum Bahadır Bey.
Poper tarzı bir yem olduğu için foşurdatma hareketini kamış ya da makine ile verebiliyoruz.Kamış ile seri ya da ağır hareketlerle küçük asılmalarla poper aksiyonu yapıyoruz.Aksiyon,çok da düzgün olmayabiliyor.Yani bir Skimmer'in düzgün şekilde yaptığı başını sağa ve sola sallama hareketi gibi değil.Biraz daha rastgele hareketler ortaya çıkıyor.Aksiyonu makine ile verdiğimizde,makineyi aralıklarla yüksek devre çıkarıp seri sarıp durarak ve aynı hereketi yineleyerek,kamışla verilen aksiyona göre nisbeten daha düzgün hareketler verilebiliyor sahteye.

Poper aksiyona sahip suni yemlerde de esas olan foşurtu sesi ile balığı yeme yöneltmek olduğu için aksiyonun düzgün olup olmadığı da pek önemli olmuyor.
6:1 devir hızındaki bir makinede orta ve düşük devir yeterli olabiliyor.Hatta çok düşük devir bile balığın yeme içgüdüsünü ummadığım bir şekilde tetikleyebiliyor.

Merakım işaretlediğim yerde cevaplanmış.Açıklamaların için teşekkür ederim sevgili Emre. Keyifli avların daim olsun...