Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ustaların Yardımıyla Sıfırdan Herşeyiyle Lrf Topladık

VY Canis Majoris

Aktif Üye
Adı
Gökay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba herkese.
Lrf için makinamı ve kamışımı aldım.

Makina : Daiwa Crossfire 1000 3 BI Olta Makinesi
Kamış : FUJIN BOREAS FBS-762KR 230CM 1-15GR
Av Türlerim : İstavrit , Çinekop , Lüfer , Kefal , Levrek , Eşkina , Alabalık , Dere Balığı ve Karadeniz Ordu bölgesinde ne denk gelirse ( Yenilebilir ve yasal boyutlarda ağırlıkta )
Av Bölgelerim : Liman İçi , Liman Dışı , Kıyı şeritleri dibi kumlu veya çakıllı yerine göre sığ yerine göre derin , Kumsal T üstleri.
Tecrübe : Sıfır :)

Sizlerin tecrübesinden ve bilgilerinizden faydalanmak isterim.
Makinamın özelliği şu şekilde ;
Kapasite (mm/m)
0.25/75m

Misina tavsiyelerinizi , makinaya ne kadar sarmam gerektiği , leader tavsiyelirinizi , klips tavsiyelerinizi rica ediyorum sizlerden.

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Once alismak icin 0.16-0.20 kaliteli mono, sonra alisinca 0.06-0.10 ip. Altina dolgu yapip 40-50 metre de sarabilirsin tamamen de. Leader konusunda forumda cok baslik var. Klips 00 ve ya 000 numara olabilir. Aliexpress de cok uyguna lrf klipsleri var.

VY Canis Majoris

Aktif Üye
Adı
Gökay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Diğer üstadlar da detaylı açıklama yaparlar sanırım :)

exemcli

Aktif Üye
Ürünleri güle güle kullanın trofesi bol , kalama sesi eksik olmasın , ilk başlayış el alışına kadar ucuz çözümler yapmak gerekli özellikle jig head ve misina için bence . Powerline extreme benim kullanmaya devam ettiğim güzel bir misina çekeri çok iyidir , özellikle istavrit avlarında 0.12 kullanıyorum 0-5 gram savagear kamışla .

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Hafif bir takım ve ekipmanla başladığın için alışana kadar ben de mono kullanman taraftarıyım. mümkünse sıfır hafıza olan misinaları tercih etmeni öneririm. momoi hi-max extra 0.165 başlangıç için ideal tavsiye ederim. tkıma alışınca ipe geçersin. ip olarak ta 0,05 - 0,08 arası ideal

VY Canis Majoris

Aktif Üye
Adı
Gökay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@enginson abi senin düşüncelerin ve @Burak Alp abimle yaptığımız uzun sohbetler sonucunda '' MOMOI HI MAX EXTRA CLEAR 150 MT. 0,203 MM 3,80 kg '' başlangıç olarak bu misinayı almaya karar verdim. Bu mm seçmemizin nedeni eşkina levrek gibi güçlü balıkları 0.165 de zorlama yapabilme ihtimali.

Yem olarak ilk başta berkleyin gulp kırmızısı ve yummynin kırmızı slikonlusunu düşünüyorum. Bir kaç tanede sahteler alıcam 3 - 15 gr aralıklarında. 2 - 5 gr aralığındada jigheadler alırım.

Sizin bu slikon yemler sahteler jigheadler için önerileriniz düşünceleriniz tavsiyeleriniz nelerdir ve klips ?

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
@enginson abi senin düşüncelerin ve @Burak Alp abimle yaptığımız uzun sohbetler sonucunda '' MOMOI HI MAX EXTRA CLEAR 150 MT. 0,203 MM 3,80 kg '' başlangıç olarak bu misinayı almaya karar verdim. Bu mm seçmemizin nedeni eşkina levrek gibi güçlü balıkları 0.165 de zorlama yapabilme ihtimali.

Yem olarak ilk başta berkleyin gulp kırmızısı ve yummynin kırmızı slikonlusunu düşünüyorum. Bir kaç tanede sahteler alıcam 3 - 15 gr aralıklarında. 2 - 5 gr aralığındada jigheadler alırım.

Sizin bu slikon yemler sahteler jigheadler için önerileriniz düşünceleriniz tavsiyeleriniz nelerdir ve klips ?
Berkley ve isome zaten banko yemler. ikisi de çantada olmalı diye düşünüyorum çünkü bazen birinin iş yaptığı yerde diğeri iş yapmayabiliyor. jighead olarak cultiva alma da ne alırsan al. çok çabuk kırılıyor, sadece istavrit avında kullanılır bence. çok fazla silikona sahteye para verme banko silikonlar belli.

VY Canis Majoris

Aktif Üye
Adı
Gökay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Engin abi bugun son siparişlerimide verdim artık oltamı denize atmak istiyorum kısmetimde varsa 2 3 güne hayatımda ilkkez LRF ile avcılığa başlayacağım. Sizlerin ve değerli abilerimiz görüşleri doğrultusunda oltamı denize atabilmek için ilk hazırlık aşamamda aldıklarımı aşağıda sıralıyorum. Zamanla farklı slikonlar farklı yemler farklı ekipmanlarda alarak envanterimi genişleteceğim. Sıraladığım listem hakkında tüm forum sakinlerininde görüşlerini almak isterim. ( Jigheadleri ilkkez deneme yapacağım için değerli abilerimin fikirleri doğrultusunda ziyan etmemek amaçlı memlekette ki balıkçı ekipmanı satan yerlerden ucuzdan alarak başladım o yüzden listede yok ) ( 3 tane 5gr 1 tane 3gr 1 tane 2.5gr jigheadler aldım )

Daiwa Crossfire 1000 3 BI Olta Makinesi
FUJIN BOREAS FBS-762KR 230CM 1-15GR
MOMOI HI MAX EXTRA CLEAR 150 MT. 0,203 MM 3,80 kg.
Remixon YM-2004 Serisi Klips No : 00
Kendo Zero Arise 7.5 cm 5 g Sahte Balık ( Kendo Renk: Color:15 ) '' Fazla para arttı alayım dedim ''
FUJIN YUMMY SANDWORM 7CM PURPLE GLOW
FUJIN YUMMY SANDWORM 7CM ORANGE
FUJIN TINY POPPER FT01 GOLDY '' Karadenizdeyim arada bir durgun suya denk gelirsem denerim diye aldım ''

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Takımın gayet güzel olmuş. Şimdiden güle güle kullan derim. İlk başlarda sahte balıktan ziyade kokulu yemler daha mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü kayabalığı, mırmır, iskorpit, gelincik vb. göç etmeyen ve diğerlerine nazaran daha sabit olan balıklar direk atlayacaklardır. Sende daha çok zevk almış olacaksın böylece ve daha başta kırmamış olacaksın hevesini.
Engin abinin önerdiği her silikon ve sahte ile balık almışımdır zamanında. Bu nedenle Berkley gulp ve İsomeyi eksik etme derim ben de.

Rast gele.

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Berkley ve isome zaten banko yemler. ikisi de çantada olmalı diye düşünüyorum çünkü bazen birinin iş yaptığı yerde diğeri iş yapmayabiliyor. jighead olarak cultiva alma da ne alırsan al. çok çabuk kırılıyor, sadece istavrit avında kullanılır bence. çok fazla silikona sahteye para verme banko silikonlar belli.
Cultiva jigheadlerin iğnelerinin çok esnek olması çabuk kırılmaya yol açıyor. Geçen sezon 3 kere kaba istavrit kaçırdım sırf bu yüzden. Jighead geliyor bir bakıyorsun iğne tam ortadan kırılmış.