Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Vega potenza-yuki q7- makaira

Rx7

Daimi Üye
Adı
Yasin Bol
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Q7 yi arnavut köyde takılan bir abi var oranin müdavimi sayılır iri yarı birisi 1 hafta 300 gr çalışmış kamışı kırmış :) çok güzelde balık aldığını söyledi kamışı bayağı yormuş anlaşılan bizler çinekop zamanı toplasan haftada bir gitsek bile 10 kere anca gitmiş sayılırız kurşun arkasına yani bizim bir sezonda yaptığımız avi bu abi 7 günde yapıyor hisarda denk gelmişti Q7 ile 220 yada 250 gr atıyordu kamışa hiç yüklenmeden çok güzel atış yapıyordu bende bayağı bir şaşırmıştım :eek::eek: sanki 100 gr atar gibiydi ,benim şahsi düşüncem ilk önce atış sitilimizi geliştirmemiz gerekiyor :)
Abi bu iki kamisin kursun arkasi performansi guzel. Peki yemli ve capariyide isin icine katarsak hangisinin hissiyati iyi olur. Hangisi one cikar

harun06

Aktif Üye
Adı
Harun
Yuki piyasada yeni olduğu için pek kullanıcı yorumu yok ama şampiyon kamış ve hibrid uç daha hassas gibi yemli ve çapari için mantıken daha iyi gibi gözüküyor ama kullanlarin yorumları daha açıklayıcı olur

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Abi bu iki kamisin kursun arkasi performansi guzel. Peki yemli ve capariyide isin icine katarsak hangisinin hissiyati iyi olur. Hangisi one cikar
kesin bişey demeyeyim ama bu koduna Q7 önde sayılır yemli ve çaparide

B

BS Okuru

Misafir
Q7 yi denemedim lakin yillardir Vega potenza supercore kullanicisiyim hafif sert aksiyonu olan,475gr agirligiyla kullanicisini asla yormayan, 175-185-200-220gr araliginda cok kasmadan dahi belli mesafelere atabileceginiz benim nezlimde süper bir kamistir,
Benim size nacizane tavsiyem imkaniniz varsa iki kamisi da en az 1 av günü deneyip elinize,sizin av stilinize uyup uymadigini kendiniz test edip almaniz en mantikli olanidir,
Rastgelsin

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Yuki piyasada yeni olduğu için pek kullanıcı yorumu yok ama şampiyon kamış ve hibrid uç daha hassas gibi yemli ve çapari için mantıken daha iyi gibi gözüküyor ama kullanlarin yorumları daha açıklayıcı olur
olay tamamen şöyle kamış alıyorsun yarin birgün kamış kırıldımı bunun parçasını aldığın yer temin edecekmi temin etse bile ne kadar zamanda temin edecek buda çok önemli imkanlarını zorladın borca girdin verdin 1500-2000 tl sezon başladı geldi dengesisiz biri olta atarken vurdu kamışı kırdı gittin bayiye bu kamışın elinde mevcutmu değilse ne zaman gelir diyelim 2 ayda geldi ee sezon başladı elinde başka kamış yoksa napacan ya bakacan forumlara için gidecek yada gidip tekrar kamış alacaksın

B

BS Okuru

Misafir
olay tamamen şöyle kamış alıyorsun yarin birgün kamış kırıldımı bunun parçasını aldığın yer temin edecekmi temin etse bile ne kadar zamanda temin edecek buda çok önemli imkanlarını zorladın borca girdin verdin 1500-2000 tl sezon başladı geldi dengesisiz biri olta atarken vurdu kamışı kırdı gittin bayiye bu kamışın elinde mevcutmu değilse ne zaman gelir diyelim 2 ayda geldi ee sezon başladı elinde başka kamış yoksa napacan ya bakacan forumlara için gidecek yada gidip tekrar kamış alacaksın
+1 :) fakat soyle bı sıkıntı daha var dıyelımkı kamıs en uc parcadan kırıldı gıttın aldıgın yere baktı ettı dedıkı kardes bu kamıs kullanıcı hatası ucret karsılıgında degıstırılır kamısı almısın atıyorum 1000 tl ye en uc yedek parca fıyatı 500 tl kamısın yarı parası 500 tl verıp yedek parca sıparısımı verse daha ıyı olur yada 1000 tl verıp sıfır kamısmı alsa daha ıyı olur cık ısın ıcınden :confused::rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:

harun06

Aktif Üye
Adı
Harun
Okuma salina 3 parça candır
Katılıyorum o zaman eldeki 3 parça salina'yı kullanmaya devam bu yazılanlara göre Türkiye'de en mantıklı marka servis desteğinden ötürü okuma ve lineaeffe kalmışlardır mı diyebiliriz ?

hamdialev

Daimi Üye
Adı
Hamdi ALEV
Kan Grubu
O Rh Negatif
Katılıyorum o zaman eldeki 3 parça salina'yı kullanmaya devam bu yazılanlara göre Türkiye'de en mantıklı marka servis desteğinden ötürü okuma ve lineaeffe kalmışlardır mı diyebiliriz ?
Maddi kaygınız varsa mantıken kesinlikle okuma..

cem1

Aktif Üye
Adı
Cem Oran
Q7, Makaira ve Potenza... Q7 yi kullanmadigim icin yorum yapamam. Makaira nin hem teleskobigini hem de 3 parcasini kullandim. Teleskobik makaira 180 gr a ma kadar cok basarili cok guzel bir kamis. Makaira 3 parca kamisin tercih edeni cok. Guzel bir kamis ama bana sert geldi. Potenza ise halen kullandigim kamis. Cok begenerek kullaniyorum. 180 _ 230 gr arasi calisiyorum. Hic abanmaniza gerek yok attigi mesafe gercekten guzel. Kamis bana gore kullanicisini yormuyor. Bu arada Potenza da bildigim kadar hibrid uclu bir kamis. Hic yemli avda kullanmadim ama kullanan gordum. O arkadas balikda aliyordu. Potenza nin yedek parcalarida Uskudar Yildiz Balikcilik da var. Kararinizi Potenza dan yana verirseniz elimde bir tane sifir, deneme amacli bile kullanmadigim yedek 4.25 Potenza Supercore var ilgilenirseniz.