Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni başlıyorum ve yardim rica ediyorum

erc10000

Üye
Takimi topladim, bir sure sonra ucuz yollu bir kamış alıcam acelesi yok... 270 e alismak istiyorum bugun maltepe yada bostanci sahilden ilk atislara baslayacagim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

B

BS Okuru

Misafir
Takimi topladim, bir sure sonra ucuz yollu bir kamış alıcam acelesi yok... 270 e alismak istiyorum bugun maltepe yada bostanci sahilden ilk atislara baslayacagim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayırlı olsun
Şansınız bahtiniz aviniz bol olsun
Merak ettim , takımı paylasirmisin

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Esnemesinin benim için şu aşamada bir sorun yaşatmayacağı kanısındayım, zaten karbon ve esnek olmasi duyarliligi artirmak için özellikle yapılmış, bizde bu duyarliliğı max seviyede elimizde hissedelim diye dusunuyorum
Ercan kardeşim. Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
1.Kamışın esnek olması duyarlı olması anlamına gelmez. Stiff tabir ettiğimiz kamışlar hissiyatı daha iyi iletir.
2.Eva sap (kalitesine göre) mantar sapa oranla hissiyatı %28 söndürür.
3.Kamışın uzun olması erim mesafesinin daha iyi olması konusunda garanti değildir. 240 cm kamışla 2.70 lik kamıştan daha iyi erim alabilirsiniz.
4.Sahte konusunda aceleci olmayın. Sonuçta bir sandık dolusu işe yaramaz sahteniz olur. Haberiniz bile olmaz.
5.Fiyat performans olarak ne kadar iyi takımla başlarsanız o denli az takım değiştirme ihtiyacı duyarsınız.
6.Kamış seçiminiz bence yanlış üstü yanlış. Ne tekneye gelir, nede Boğaza.
7.Kamışlar bölümünde ''kamış seçimi ve terimler üzerine'' konuyu mutlaka okuyun.

B

BS Okuru

Misafir
Ercan kardeşim. Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
6.Kamış seçiminiz bence yanlış üstü yanlış. Ne tekneye gelir, nede Boğaza.
7.Kamışlar bölümünde ''kamış seçimi ve terimler üzerine'' konuyu mutlaka okuyun.
Akif hocam,
Hangi konuda yanlış
Açarmısınız biraz ;)
Arkadaşı yanlış bilgilendirmiş olmayım :(
Üzülürüm
( tekne için ise 1,80-240 arası azami diye düşünmüştüm )

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Akif hocam,
Hangi konuda yanlış
Açarmısınız biraz ;)
Arkadaşı yanlış bilgilendirmiş olmayım :(
Üzülürüm
( tekne için ise 1,80-240 arası azami diye düşünmüştüm )
Enbiya Ercanın ilk tercihi olan Kamış# Okuma v system spinn 270cm 10-40gr atarli için yanlış dedim.
Senin yönlendirmen gayet yerinde kardeşim. TEBRİKLER.

delikurt1907

Aktif Üye
Adı
demir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
hoşgeldin..

matu

Daimi Üye
Adı
Buğra Batuhan yücesan
Kan Grubu
A Rh Negatif
foruma hoş geldınız ercan bey..vıdeo harıka bende bır zamanlar yogun bır sekılde resıf akvaryumları ıle ugrasmıstım hatta hala takıp edıyorum ama akvaryumum suanlık malesef yok..mukemmel bır hobı valla sızden gaza gelıp ıs yerındekı masama bır nano tank kurabılırım..
konuya geleyım bır vsystme kullanıcı olarak konusayım kı aldınızmı bu kamısı bılmıyorum ama malzeme kalıtesı ve kullanımı cok keyıflı fakat bıraz fazla eseneyen bır kamıs benı ıcın yanı ben cok esnemesınden dolayı bıraz sıkayetcıydım oyuzden başka bır kamıs aldım ve v sytem aldıgım gıbı duruyor desem yerıdır..ama tekrar soylıyeyım kotu kamıs değil guzel lakın bıraz fazla esnıyor bu ozellıgını seven cok ınsan var ama ben alısamadım..
Gercı bırcok kısı yonlendırme yapmıs ama herkezın ortak kanısı ucuz malzeme alıpta habıre almaktan zıyade ozellıkle takım kurma konusunda kıyın paraya bakmayın 3 e 5e guzel bır takım alın en azından kafanız rahat olsun ..bu forumda cok guzel 2,el urunler makınalar ve kamıslar satılıyor muhakkak gozden gecrın derim..
ip konusunda marmarada avlanıcaksınız 0,16 ıpı gecmeyın derım zaten yakalıyacagınız balıklar belli...ben su anda power pro superslick 8 gullanıyorum yesım guzel fena değil.daiwa jbraid kullandım fena değildi ama cabuk tıftıklendı..cın malı kulandım efsane cıktı ama kullanmadım cınslıgımden..marka model sıze kalmıs fakat 0,16 ustu gerekyok bence..
makına konusunda dedıgım gıbı kıyarsanız paraya ıstanbul ıcınn 3000 lık kafa ustu benım sahsı fıkrım cok ama cok gereksız 4000 lık almanın hıc anlamı yok 3000 candır hem bıraz daha hafıf hemde 270 kamıslada cok uyumlu oluyor..
sahte konusdan ıse o tam bır muallak bende aldım aldım evde yatıyor ava gıdınce kaç tanesını kullanıyorum 1 veya 2 tane..dunya para verdım oylece yatan sahtelerım var 100 tl ye aldıgım ornek verıyorum sahteyle balık alamadım 15 tl lık sahteyle balık aldım gıbı.oyuzden bellı renkler bellı tercıhler var kı forumun 2,el bolumu takıp edın ınanılmaz sahteler uyguna verılıyor bende buradan cok aldım:)
simdiden sıze ıyı avlar ıyı forumlar ..

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
hoşgeldiniz, tekneden de spin kamışı spin yapmak için mi kullanacaksınız? yoksa normal takım yapıp çapari yapmak için mi kullanacaksınız?
teknede spin kamış çok yorucu oluyor, bunun için yüksek atarlı tekne kamışlarını tavsiye ederim. özellikle istanbulda boğazda 300 - 400 gr kurşuna kadar çıkıldığı oluyor. 210 bir tekne kamışı uygun oluyor.