Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni LRF Kamış Önerisi

FiSHFiNDeR

Aktif Üye
Adı
Osman Uluhan
Tüm Hobidaşlara Selamlar,

Elimde yaklaşık 2 yıldır kullandığım ve 150 civarı av görmüş Daiwa Legalis Rf 234 cm 1-10 atarlı LRF kamışımın ucu 5 cm civarı kırılmıştı ve son halkasıda gevşemeye başladı. Eskisi gibi keyif almıyorum hafif silikon sahteleri ucu sebebiyle erim mesafesi iyice düştü, ve ip uc kısma çok fazla dolanmaya ve kuş gözü oluşturmaya başladı bu sebeple yeni LRF kamışı almayı düşünüyorum 2 kamış arasında kaldım. Bu kamışları kullanan tecrübe edeniniz varsa bilgi almak isterim. Sizin tecrübelerinize göre hangisi bir veya birkaç adım önde. Şimdiden Teşekkürler.

1- Nomura Hıro Camou 210cm 1-7g Spin Kamışı
2- Crazee AjiMeba Stick S722 UL/SL LRF kamış 218cm 1-8gr

Son düzenleme:

exemcli

Aktif Üye
Erim önemli ve hassasiyet istiyorsan rapture envy 234 boy 0.5-7 gram bakabilirsin . Ben kullanıyorum açıkcası kamış pert oldu kırılma olmadı fakat uzun 3 yıl oldu yorulma başladı kamışta , sanırım aynısını alıcam eğer çok iyi bir alternatif çıkmaz ise .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

FiSHFiNDeR

Aktif Üye
Adı
Osman Uluhan
Erim önemli ve hassasiyet istiyorsan rapture envy 234 boy 0.5-7 gram bakabilirsin . Ben kullanıyorum açıkcası kamış pert oldu kırılma olmadı fakat uzun 3 yıl oldu yorulma başladı kamışta , sanırım aynısını alıcam eğer çok iyi bir alternatif çıkmaz ise .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler tavsiye için fakat ortalama 210 civarları düşünüyorum. 234 LRF için biraz uzunca. Benim Daiwa da aynı uzunluktaydı zaten ince kamış , sağa sola çarpıyor daha çabuk yıpranıyor ve kontrolü daha da zor oluyor.

cangvn

Aktif Üye
Adı
Can
Fujin Raijin 2.28 cm 0.4-5 gr atarlı.. Bu kamışa bakabilirsiniz..
kamis 0.4 - 5 degil hocam 2-8 gibi dusunun kamisi 1.5 gram altinda hissiyat kayboluyor.hatta 2 gram da vasat bir performansi var.çok umutluydum kamistan fakat momoi 0.05 mm ip kalinliga kadar inmeme ragmen durum degismedi. uç parca o govdeye gore o kadar yumusak ki 8 gramin ustune cikamadim bir tik daha sert olsa 10 gram hansen kasik deniyecektim. @reelmaster akif abinin dedigi gibi 8-32 alt parcaya 1-8 üst parca eklemisler:) crazee ajimeba daha guzel bir tercih olabilir kullanmadim kamisi kullananlardan yorum alin.youtube gibi sitelerden av videolari bulabilirsiniz.silikon jighead kombinasyonu icin farkli altrrnatifler bakin derim.sahte vs aticaksaniz degerlendirilebilir crazee ajimeba.

FiSHFiNDeR

Aktif Üye
Adı
Osman Uluhan
Yorumlar için teşekkürler. 2 kamışın da iyi olduğunu düşünüyorum. Crazee çok kullanıcısı var ve gayet memnunlar ama nedense aklımın bir tarafı bu Nomura nın kamışlarına kaydı ne zamandır yakından takip ediyorum henüz bir kullanıcısını bulamadım. İkiş kamıştan birini tercih edeceğim ama henüz karar vermedim.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
kamis 0.4 - 5 degil hocam 2-8 gibi dusunun kamisi 1.5 gram altinda hissiyat kayboluyor.hatta 2 gram da vasat bir performansi var.çok umutluydum kamistan fakat momoi 0.05 mm ip kalinliga kadar inmeme ragmen durum degismedi. uç parca o govdeye gore o kadar yumusak ki 8 gramin ustune cikamadim bir tik daha sert olsa 10 gram hansen kasik deniyecektim. @reelmaster akif abinin dedigi gibi 8-32 alt parcaya 1-8 üst parca eklemisler:) crazee ajimeba daha guzel bir tercih olabilir kullanmadim kamisi kullananlardan yorum alin.youtube gibi sitelerden av videolari bulabilirsiniz.silikon jighead kombinasyonu icin farkli altrrnatifler bakin derim.sahte vs aticaksaniz degerlendirilebilir crazee ajimeba.
Can malesef seninle aynı fikirde değilim. Hissiyat ve atar aralığı da korkarım teknik bir konu olmaktan öteye kişisel bir tercih ve güzellik anlayışı gibi göreceli bir kavram ifade ediyor. Senin 1.5 gramda çalıştıramadığın bu kamışı eminim 0.3-9 gramla bile çalıştıranlar olacaktır. Her ikimizinde bir dönem kullandığı ve senin CW 4-12 olduğunu, benimse 3.5-13 olduğunu iddaa ettiğim bir kamışı bir diğer kullanıcı 1-20 gram çalıştırıyorum çokta memnunum dese söylenebilecek tek şey "güle güle kullan, rast gelsin." demekten öteye gidemez. Bir ürünün dizayn hatası mı, yoksa mühendislik harikası mı olduğunu anlamak inan çok zor! Eğer üretici 0.4-5 gram dediyse, buna saygı duymak gerekir. Sonuçta beyan esastır !

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yorumlar için teşekkürler. 2 kamışın da iyi olduğunu düşünüyorum. Crazee çok kullanıcısı var ve gayet memnunlar ama nedense aklımın bir tarafı bu Nomura nın kamışlarına kaydı ne zamandır yakından takip ediyorum henüz bir kullanıcısını bulamadım. İkiş kamıştan birini tercih edeceğim ama henüz karar vermedim.
Crazee ajimeba sizi pişman etmez. Nomura'nın daha önce hiro street 0-6 gr atarlı modelini kullandım.Nomura kalite olarak gayet iyi fakat bendeki biraz sert bir modeldi. Sizin bahsettiğiniz model hakkında net bilgim yok maalesef.

FiSHFiNDeR

Aktif Üye
Adı
Osman Uluhan
Crazee ajimeba sizi pişman etmez. Nomura'nın daha önce hiro street 0-6 gr atarlı modelini kullandım.Nomura kalite olarak gayet iyi fakat bendeki biraz sert bir modeldi. Sizin bahsettiğiniz model hakkında net bilgim yok maalesef.
Eyvallah Ümit Kardeşim sağolasın bilgi için.

M. Taha D.

Daimi Üye
Momoi gibi ince yapılı bir ip de sorun yaşamanız beni düşündürdü açıkçası.. Bende Gosen 0.5 pe ile denedim 2 gram altındaki silikonlar da gayet tatmin ediciydi tatlı su da.. Akif abimin de dediği gibi kişiden kişiye değişebiliyor.. Atış tarzı kamış tutma şekli vs.. Ben hafif gramajlar daki silikonlar da bir tık hafif esnek kamış seviyorum.. 5-6 grama çıktı mı iş değişiyor.. Bir tık sertlik arayabiliyorum..