Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni tebliğle ilgili yeni görevlerimiz...

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında elininkörü tarafından paylaşıldı.

 1. elininkörü

  elininkörü Yeni Üye

  Yaş:
  73
  Kayıt:
  29 Haziran 2012
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  2
  Arkadaşlar

  Yeni tebliğle ilgili çalışmalar sürerken bizim de desteğimizi BİMER ve Bakanlık yetkililerine iletmemiz, onları doğru kararlar aldıkları ve halkın desteğini kazandıkları yolunda inanca sahip kılacak ve cesaretlendirecektir.

  Unutmayalım ki, henüz kesinleşmiş bir karar yok ve her şey bitmedi.

  Karardan olumsuz etkileneceklerini düşünen gırgırcılar, siyasi baskı kurma yolunda yoğun bir şekilde çalışıyor.

  Bizim de yapmamız gereken, eğer varsa şahsen siyasi kişilere ulaşıp doğruları anlatmak ve alınan kararların tebliğe yazılması için destek istemek, siyasi yakınlarımız yok ise tek tek veya topluca ( 15 Nisan yasağının ertelenme isteklerine karşı çıkıp başardığımız gibi) BİMER ve Bakanlığı e-posta yağmuruna tutmakdır.

  Bu konuda hiç gevşeklik göstermeyelim.

  Bir örnek olarak ben gönderdiğim mesajın kopyasını koyuyorum, siz de buna benzer ya da istediğiniz şekilde taleplerinizi gönderebilirsiniz, göndermelisiniz.

  Gelecekte de balık tutmak istiyorsanız.:)

  Kolay gelsin

  Selam ve sevgiler.
  ...

  BİMER' yazdığım yazı.

  Gıda Tarım Ve hayvancılık Bakanlığınca, 1 Eylül 2012 de yürürlüğe girecek , deniz ve iç sularda ticari ve amatör avcılığı düzenleyen tebliğe hazırlık olmak üzere 20 Haziranda yapılan Danışma Kurulunda alınan tavsiye niteliğindeki kararları olumlu buluyor ve hayata geçirilmesini diliyorum.
  AB standartları çerçevesinde korunması ve desteklenmesi gereken geleneksel kıyı balıkçılığını yaşatma açısından, gırgırın 30 metreden sığ sularda çevirmemesini ilk adım olarak çok anlamlı buluyor ve mutlaka yeni tebliğde yer almasını istiyorum.

  Hiçbir ilmi veri sunamadan hak talep edenlere haksız oldukları, stokların yok olma noktasına gelmesinde büyük payları bulunduğu ve devletin, doğrunun ve haklının yanında olduğu, söz konusu 30 m. yasağının tavizsiz uygulanmasıyla ve denetlenmesiyle gösterilmelidir.

  Bu konuda, şahsım gibi pek çok balıkçı kuruluşuyla, Greenpeace, WWF gibi sivil toplum kuruluşlarının da Balıkçılık Genel Müdürlüğünün, dolayısıyla devletin yanında olduğu açıktır.

  Anılan kararların yeni tebliğde yer alması, pek çok balıkçı gibi, çok zor şartlarda varlıklarını devam ettirmeye çalışan balıkları da son derecede memnun edecektir.

  SAygı ile.

  BAlıkçılık Genel Müdürlüğü'ne yazdığım yazı:  Son Danışma Kurulunda alınan tavsiye niteliğindeki kararları, denetimsiz ve aşırı avcılık sonucu bitme noktasına gelen stokların korunması yönünde, bugüne kadar alınan en radikal, gerçekçi ve etkili olabilecek kararlar olarak görüyor ve destekliyorum.

  Şüphesiz, atılacak daha ileri adımlar vardır, ancak bugüne kadar çok bağıranın istediğini yaptırdığı bir alanda alınan bu kararları, devrim niteliğinde görüyor ve mutlaka, taviz verilmeden hayata geçirilmesini arzu ediyorum.

  İnanıyorum ki; sadece, geleneksel kıyıyı, balıkların yumurtlama ve üreme alanı sayılan sıfırdan 50 metreye kadar olan sahilleri acımasızca talan eden gırgırın (şimdilik 30 m. ile sınırlı olsa da) bu alandan uzaklaştırılması ve ilk etapta Adalar çevresinde oluşturulması planlanan koruma alanının hayata geçirilmesi bile çok kısa bir sürede inanılmaz fayda sağlayacaktır.
  Botaş çevresi, Yassıada çevresi bu konuda iyi birer örnektir.

  Genel Müdürlüğün, bu düşüncelerin arkasında durmasını, kararlılıkla hayata geçirmesini diliyor, daha önce görülmemiş bu yaklaşım sebebiyle takdir ve tebriklerimi sunuyorum.

  Saygılarımla

  Adresler:

  BİMER:
  http://bimerapplication.basbakanlik....plication.aspx

  BAKANLIK:
  Müsteşar

  Vedat Mirmahmutoğulları
  mirmahmutogullari@tarim.gov.tr

  Genel Müdür V.

  Durali Koçak
  durali.kocak@tarim.gov.tr

  AVCILIK VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANI

  Turgay TÜRKYILMAZ
  turgay.turkyilmaz@tarim.gov.tr
  __________________
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. YaşaR

  YaşaR Moderatör Yönetici Gold Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.043
  Beğeniler:
  249
  Şehir:
  İstanbul
 4. elininkörü

  elininkörü Yeni Üye

  Yaş:
  73
  Kayıt:
  29 Haziran 2012
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  2
  Ben de teşekkür ederim.

  BAşarırsak herkes kazanacak,
   
 5. özcan bolat

  özcan bolat Daimi Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.023
  Beğeniler:
  77
  Şehir:
  istanbul/ümr
  çok iyi bende yazayım bakalım görev zamanı
   
 6. nehaali

  nehaali Yeni Üye

  Yaş:
  28
  Kayıt:
  25 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Yeni ticari tebliğ çıkmak üzere.

  İmza kampanyasına destek vermek ister misiniz?
   

Sayfayı Paylaş