Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yurtdışı alışveriş yaptığımız siteler

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Geçen hafta plat.co'dan alışveriş yaptım.

Sub-Total: $23.44 (ürünlerin toplam fiyatı)
Shipping: e-Packet 200g $7.41 (kargo ücreti)
handling charge: $0.82 (paketleme ücreti)
----------------------------------------------
Total: $31.67 (toplam)

Yukarıdaki tabloya göre bana ne kadar ücret çıkacağını ürünler elime ulaştığında göreceğiz. Beklemedeyiz kısacası.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Yukarıdaki tabloya göre bana ne kadar ücret çıkacağını ürünler elime ulaştığında göreceğiz. Beklemedeyiz kısacası.
23 dolar uzerinden vergi odersiniz :) yen olarak yazdiklari icin bizim gumruktekilerin fiyati anlayamama gibi bir durumu olabiliyor.. dolar olarak yazarlarsa 30 tl gibi birsey odersiniz buyuk ihtimalle..

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
23 dolar uzerinden vergi odersiniz :) yen olarak yazdiklari icin bizim gumruktekilerin fiyati anlayamama gibi bir durumu olabiliyor.. dolar olarak yazarlarsa 30 tl gibi birsey odersiniz buyuk ihtimalle..
Benim tahmine göre 40-50TL arası bir fiyat çıkacak. Sizin de dediğiniz gibi kargo ücretini baz almıyorlar vergi hesaplarken.

tunaycanalp

Aktif Üye
Adı
Tunay Canalp
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Şu yurtdışından sipariş verme, ödeme hesaplama gibi şeyleri bana da öğretir misin, valla hep birine getirtmek zorunda kalıyorum :(

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Japon siteleri fiyatı istediğiniz fiyat olarak kargoya ekliyorlar. Ve evet güzel paket yapıyorlar. Olmaz olmaz ama sizin paketiniz hasar alır ise sigortadan alacağınız bedel kargo da belirttiğiniz ücrettir. Riski alıp almamak size kalmış. 20.000 jen lik ürüne 3000 yen yandırdınız. Kargo hasar gördü. Ptt veya dil veya ups e rapor tutturdunuz. Alacağınız bedel 3000 yen. Kalanına soğuk bir bardak su. Dediğim gibi olmaz olmaz şanslı kişi sizsiniz oldu. Değer mi değmez mı siz karar verin. Ben kırılan bir kamışa şahit oldum.

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Mesajı güncellemek adına. Kargo dahil 31.67 Dolar'a aldığım ürünün Türkiye'deki fiyat yansıma tablosu aşağıdadır. Bir arkadaşımda sipariş vermişti benim ile aynı gün, O'nun siparişi 1 hafta önce eline ulaştı. Bazen teslimat süreleri uzayabiliyor.

Gümrük Vergisi30.5 TL
Damga Vergisi0.8 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti8.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti0.0 TL
Toplam39.3 TL

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
shimano genos s97mh dark force üst parçayı kırdım malesef.

internette bulamadım japonyada üst parça satan tedarik edebileceğim bir sayfa var mıdır , plat'a email attım.

murray

Üye
Arkadaşlar yeni bir konu açmaktansa eski konuyu tekrar gündeme getirmek istedi. Plat.co' dan Apia Foojin AD kamış getirtmek istiyorum. Kamış bedeli 494 dolar. Ürün Türkiye'ye geldiğinde ne gibi bir fiyatlandırmaya tabi tutulacak? gümrük+ötv vs. gibi hangi kalemler altında ne kadar ücret alınıyor? Yardımlarınızı bekliyorum.
Hala almadıysanız bu kamışlar Rusya'da da satılıyor. Rusya'dan getirebilecek tanıdığınız varsa düşünebilirsiniz.