Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zargana Balığı ve Av Teknikleri.

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında onder tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

abi istanbul florya tarafında zargana çıkıyormus

ALEKSALP bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. beetl38

beetl38 Üye

ipek denense olmaz mı? Bir tane yakaladıktan sonra sıkıntı yok inş. Hem dana etinden de ucuz..:)

ALEKSALP bunu beğendi.
  4. devil101

devil101 Üye

Zargananın başladığı şu günlerde konu güncel olsun. Yararlı bilgiler var . Benim favorim kaya kurdu , ama balıkçılığın standartı yok başka bölgede ipekle de tutan var hiç denemedim ,ek olarak midyenin kenarını kurt şeklinde kesip çıkarabilirisniz iş yapar ama kaya kurdu bir adım daha önde . Nasıl geldiğine bir örnek balık bazen yüzeye çıkıp tekrar dalabiliyor şamandıranız uzaktayken farkedilebilir.

ALEKSALP bunu beğendi.
  5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Zargana konusunda sevgili dostum Özkan varken yazmak biraz yersiz ama benim gözlemlediğim zargananın kesinlikle affetmediği yem kaya kurdudur,anlamadığım üst su balığı olan bu canlının bu kurda düşkünlüğüdür.Birde Özkan dostumun sayesinde öğrendiğim taze hamsiden ince ince kesilmiş yemdir.Peşine düşen zargana muhakkak bir inatla ya yakalanır ya yemi alır.Birde benim devamlı uyguladığım ilk zarganayı yakalamak için irice bir midyenin, kenarındaki kurt benzeri parçayı takıp avlanmak var.Benim çıkarttıım deniz çakısı denen sülines te dayanıklı bir yemdir ve zarganada severek yer.Kıyıdan ipekle zargana yakalamış olsamda teknedeki verime yaklaşamaz bile.

ALEKSALP bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş