Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zorla Gidilen Avda Gelen Paşalar :)

M

MALKOÇOĞLU

Misafir
Herkese merhaba.Uzun zamandır spin surf karman çorman av yapıyorum lakin raporlamaya deyecek dişe dokunur birşey alamıyordum.2 gün önce saat 04:00 da niyetlendim ama 03:30 da uyuya kalınca gözlerimi 04:30 da açtım :D Evimizde misafir ufak cins bir köpek vardı eşim onu da yanına alıp yatmaya gitmişti.Ben de amaaaan bu saatte gitsek ne olceeek gitmesek ne olcek yine turna yine kayış ya da boş dönecez en iyisi yatayım dedim :D Odaya tam girecem kapı kolunun gıcırtısına misafir köpeğimizin hırlayıp efff yapması ile ev ahalisini kaldırmaktansa ben en iyisi balığa gideyim dedim :D Çıktım yola vardım meraya.Aliexpress den aldığım sopa gibi sahteyi taktım ve başladım atmaya...Aksiyonum böyle sahtelerde genellikle sert jerk aksiyonudur.shore jig gibi abanırım.3 atış önüme sonra soluma atış yaptım attım ve ikinci aksiyonumda bindi.Bulunduğum mera çok kayalık balık da orta siklet olunca dedim eyvah kaçacak taş altına...daha gönlümce rodeo yapmadan paşamı yaklaştırdım.Böyle kafa darbeleri olamaz aklım çıktı.Allahtan 5-20gr kamış ile meraya gelmemiştim yoksa kalpten giderdim :) Etrafta kimse yok elde kapçe kakıç yok bir gripper var okadar :D neyse ki tosun paşayı yaklaştırdım o da yardımcı olur gibi kafayı dikip ağzını açtı.Gripi ağzına taktığım gibi fırladım ama eleman ağır bir de yorulmadan sudan kestiğim için başladı debelenmeye :( aklım çıkacak oğlum bi dur az kaldı filan derken makul bir yere geçip kafa lambamı yaktığımda fit olan paşamı daha net gördüm.elim ayağım titriyo sanki 200mt tam techizat koşmuş gibiym :D sahtenin kafa iğnesi ağzına orta iğnesi solungacına kuyruk iğnesi yan yüzgecine oturmuş tam manasıyla balık sahteye oturmuştu.Penseyi aldım ufak bir operasyonla paşamı sahteden kurtardım :) torbayı çıkardım ama paşa sığmıyo :D düşündüm ve kuyruk kısmının dışarda kalması gerektiği kanaatine vardım :D Torba kapanmıyo birde malum levrek...Hemen ölmez...Düşündüm dedim şimdi ben bunun bir yere koyup ava devam etsem ve bir debelense maçı kaybederim en iyisi arabaya götüreyim :acpsnr: bir elimde torba bir elimde kamış ben kayaların üzerinde seke seke arabaya gidiyorum.Neyse geri döndüm ve ava devam ediyorum.Gün ışıdı derken yine sahtemde bir aksiyon oldu ama bir gariplik var.Gün ışıdı ama halen alaca karanlık bu arada.Yani net göremiyorum herşeyi.Bir hata yaptım ve sahteye aksiyon vermeyi bırakıp düz çektim.Tam önüme gelsi sahte ve yakaladığım kadar belki daha da büyük bir tane paşa YEMEZLERRR der gibi benim sahteye kuyruğu ile bi şaplattı ve döndü gitti...TAKİP EDİYORMUŞ EŞEK SIPASI:( Neyse ben içimde orda bekle aha geliyom diye diye etrafımı sahte bombardımanına tutuyorum :D tabi gelen giden olmadı.Derken bi yarım saat geçti benim sahteye ufak bir dokunuş oldu ama ısırmadı.Tekrar aynı yere atış yaptım sert aksiyon verdim ve uzaktan balık bindi.EVVVVETTTT :D başladım sarmaya ama kalama kapalı ben de hızlı sarıyorum.Malum balık hemen su üstüne çıkıp haşırdamaya başladı.Uzaktan görüp anlamaya çalışıyorum halim tam komedi...Aha tral bindi aha kuzu aha liça aha turna yok lan bu kesin sinarit palazı :D bi kestim sudan haydeee lüfer :) dedim kendi kendime şükret ve eve dön...:krnz: eve döndüm mutfak masası üzerine balıkları koydum.balıklar torbalı olduğu için kısmen kamufle :D bi kahve yaptım kendime açtım pc yi oyalanıyorum derken hanım kalktı.Üst kattan sesleniyo.HAYATIIIM ben:GÜNAYDIN HAYATIM. hanım:VAR MI BİŞEYLER? ben:ufak yine ufak aşkım... hanım:SALDIN YİNE GELDİN DİMİ? ben:EVET AŞKIM hanım:OLSUN CANIN SAĞOLSUN BEN Bİ KAHVE YAPAYM SANA ben: BEN YAPTIM KENDİME.İSTERSEN SANA DA YAPAYIM.hanım:OLUR Bİ YÜZÜMÜ YIKAYIP GELİYORUM......ben:KAHVEN HAZIR HAYATIM... o geldiğinde ben yukarı çıktım merdivenden:HAYATIM Bİ KAFAMI YIKAYIM GELİYORUM:D:D:D hanım mutfağa geçti ben banyodayım ve o ses...YUUUUHHHHH AŞKIM BU NEEEE :koptum::koptum::koptum: ne neeee??? :D aşkım bunu sen mi yakaladın? yok başkası yakaladı hayrına bana verdi :D
Daha iyisi daha irisi gönlü güzel kendi güzel tüm hobidaşlara nasip olsun inşallah :harika:
Kamış:Shimano yasei seabass white 2.40cm
Makine:Daiwa freams 2500A
Misina:Seaknight 8x 0.16mm
Lider:trabucco florocarbon 0.27mm yaklaşık 1.5mt lider düğümü fg knot
Sahte:Bearking 20cm 26gr limon Ekli dosyayı görüntüle 75223 Ekli dosyayı görüntüle 75224 Ekli dosyayı görüntüle 75225 Ekli dosyayı görüntüle 75226
Tebrik ederim Harika av olmuş.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Metin
Çok güzel balıklar yakalamışsın, çok da keyifli bir şekilde aktarmışsın.
Her zaman rast gelsin

Bledax

Daimi Üye
Adı
Hakan F
Kan Grubu
A Rh Pozitif
o levrekten sonra kahve icip pc de sörf yapmak ha? ben olsam mezdeke koyup zil takar oynardim valla:D:D:D.o ne balik öyle masallaaaaahhhh.:ssrtcbya:tebrikler.:harika::harika::harika:

KARAHANLI07

Aktif Üye
Adı
Metin Özgür Doğan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
o levrekten sonra kahve icip pc de sörf yapmak ha? ben olsam mezdeke koyup zil takar oynardim valla:D:D:D.o ne balik öyle masallaaaaahhhh.:ssrtcbya:tebrikler.:harika::harika::harika:
Teşekkür ederim.Esasında ben onu o paşayı yakaladığım esnada yaptımdı sadece yazmamıştım :D