Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

4+5 Levrek

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Akşamüstü tekrar gittim. Ve benden başka iki kişi daha. Burayı nasıl bulduklarını düşünürken konuşmaya başladık. Attıkları sahteler işe yaramaz. 0.22 misina, sonra sahte değiştirmeye kalktı nasıl bağlayacağını bilmiyor, ben bağladım.Atıp çekiyor, Bunlarla balık tutamazsınız dedim. Modifiye ettiğim storm silikonu verdim bunu bağlayalım deyip klipsi olmadığından daha öncekine yaptığım gibi rapala düğümü atarak bağladım. Konuşma uzamaya başlayınca Zeki'nin arkadaşı çıktı. O da dahileye uzmanıymış. Ben atmayı bırakıp onu gözlemeye sarma hızını değiştirmeye başladım. Zeki koordinatları vermiş bizim taze meraya göndermiş. Çünkü ona kamış, makina, misina vs aldırtmış. Hiç levrek yakalamadığı gibi at çekte ve levrek avında hiç bir bilgisi yok.

O çürük misinayla bunu çektirttim. Sonra suya atlayıp balığı çıkarttım. O da benim balıkla resmimi çekti. e-mail adresimi alıp gönderdi.

Şimdi aradı tarttırmış 5.25 kg gelmiş.

Bu da ona verdiğim alt iğne eklenmiş Storm silikon. Levreği yakalayan ortadaki sarı-beyaz. Bu silikonun altına iğne bağlamazsanız 10 vuruştan birini yakalarsınız. Alt iğne ile %100 .

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Tebrikler Zeki bey,güzel av olmuş.

Bülent Abi 1 yıldır söylüyor ama biz hala inatla Sarozu zorluyoruz :)

Belki çok ısrar ederse gelirim :)

dr.zeki

Aktif Üye
Adı
zeky
Ah o büyükleri kaçırmayacaktık Zeki. Kaçan balık büyük olur sözü kadar doğru bir laf yok. Kolay değil büyük balığı almak. Resimleri çekmek için de güzel yer bulduk,
:D
Etrafa bakıp çakma mera resminin olduğu yeri boşuna aramayın. Artık gizlemeye başladık böyle yerleri bulana kadar araba paraladım.

Dün birini kepçeye dahi sokamadım. Kepçe küçük geldi. Diğeri kepçeyi darmadağın etti. Çizmelerin içi su doldu. Ama o soğukta çıplak ayak bir saatten fazla İstanbuldan gelenlerin hatırına bekledim. Neyse onlar da başkalarının sultan mı haremağası mı dedikleri levrecikleri yakalayıp hayatlarında ilk kez levrek yakalamış oldular. 3-4 gün Sarosta volta atıp küskün ve yorgun yanıma düştüler. Onlara börek açtım pilav yaptım, ,içmedim içirdim, yemedim yedirdim besleyip kendilerine getirip, levrek tutturdum, yavaş çek, hızlan, dur bekle, kepçe, misinanın ucunu bana bırak. Çoğu kaçtı ama kendi yakaladıkları levreklerle 1 saat önce İstanbul yolunu tuttular. Bunların yanında yanında Türkiyede olduğumuzu unutturmayan trofe çuval, poşetler de kıyıya çekip levrek diye beni oradan oraya it gibi seğirttirdiler. Yeter ki çocuklar sevinsin diye sulara girdik. Anca bu oldu. Ne de olsa Balık Sevdam üyeleri bir çok da para harcamışlar malzeme av turu vs.. Bu av Turu ise benim av turumdu. Bir daha Saros'a gitmemek için Sarosa küfür edip gittiler.

Ben de güzel resim çekiyormuşum. Suç benim telefondaymış. :D

Seni tebrik için verdiğim İma komomoyla daha nicelerini yakala.
Ah Bülent Abi ah. sen yok musun sen!! sen olmasan ( heber vermesen yemi otlaklardan) ben de bu iki levreği 1 saat temizlemek zorunda kalmazdım :D şaka şaka...:D:D:D

dr.zeki

Aktif Üye
Adı
zeky
Tebrikler Hocam, muhteşem paşalar, muhteşem sunum

Ama kusura bakma; Delikanlı bu paşaların toplamını da geçmiş şimdiden valla. Maşallah
SAğol Bünyamin; senin mutluluğunun doruk yaptığı; keyfinin demir gibi olduğu bu günlerde bu avları seninle de paylaşmak keyif veriyor. İnşallah yakışıklıları da yanımıza alıp atçek yaptığımız günleri de görürüz. selamlar

dr.zeki

Aktif Üye
Adı
zeky
Yaw Zeki sen durmadan çocuk mu yapıyorsun?

İkincisi kim:)

Yukarıdakini yanıtı yazdıktan sonra okudum. İğnenin bir ucunun kırıldığını diğerinin açıldığını yazmayı unutmuşsun.

Evet iğne kırıldı, 0.20 spider wire ipin koptuğuna inanmayanlara duyurulur.
Dün ilk kez kullanılan 0.16 spider wire ucunda Daiwa SH ile kopartan levreği tebrik ediyorum. Levreğin diğer ucunda ise forum üyesi misafirim Senihcan vardı.
Umarım kalomanın ne kadar önemli olduğunu kavramıştır.

İnce Çizgi sahibi Bülent nasıl kaçırıyorsunuz diye şaşıyor. Yukarıdakini iki katını düşünün.

Bizim oğlan da tanımadı ilk resimdeki kendisini; bebe dedi. Senin de tanımaman doğal:D:D:D ikinci resim ise tanıdıkmış, bem, bem diyor:p:p

Evet üçlü iğnenin biri kırılmış, diğeri açılmıştı. İlginç olan 12 cmlik üç kancalı sahtenin ön ve ortadaki iğnelerden yakalanmış. yani sahteye kafadan dalmış. Sanırım aç gözlülüğünün kurbanı oldu. Yumurtaları dökmüş ve iştah patlaması yaşamış. Karnından 10 tane gamit çıktı