Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SPIN TAKIM BİLGİ BANKASI (SPİNNİNG AVCILIĞI )

fishbone_team

Aktif Üye
Adı
Engin
selam, Esref abi yine cevap verecektir ama ben kendi adıma her makina kus gözü yapar, şöyleki genelde fazla misina sarımından veya atıs sonrası ip yada misina kontrolsüzlüğünden olusabilir özellikle rüzgarlı havalarda, yalnız özellikle okuma şu ürünü sıkıntılıdır diye ben pek duymadım.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
@coner Eşref abi. Okuma Trio 40S makinelerde örgü misina ile atarken kuş gözü yapıyor diyorlar. Bir bilgin var mıdır ?
Kıymetli kardeşim Trio serisi makinalar sorunlu makinalardır.
Trio,Trio-s,Trio white,Trio red vs.teknik sorunları düzeltemediler.
Helios 35,Helios 35 usa,Helios HX-40 FD,Okuma Rtx makinaları piyasa sürerek güven sağladılar.
Ceymar c,Ceymar cy ,Ceymar cxt ve Okuma Inspira FD ISX ile güncellediler.
Helios HX-40 FD en üst sırada,arkasından Okuma rtx ve Okuma Inspira FD ISX geliyor.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
selam, Esref abi yine cevap verecektir ama ben kendi adıma her makina kus gözü yapar, şöyleki genelde fazla misina sarımından veya atıs sonrası ip yada misina kontrolsüzlüğünden olusabilir özellikle rüzgarlı havalarda, yalnız özellikle okuma şu ürünü sıkıntılıdır diye ben pek duymadım.
Evet haklısınız her makinada ve ipte problem olabiliyor.
Rüzgar,kalitesiz malzeme,misina rulman sorunu,makaraya fazla ip doldurma,gevşek sarım,
hatalı atış vs. sebeb olabiliyor.

MustafaKenar

Aktif Üye
Adı
Mustafa KENAR
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cevaplarınız için teşekkür ederim saygıdeğer abilerim. En güzeli ben gene ceymar 40 fikrinden vazgeçmeyeyim.

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Biliyorum kafanızı şişirdim ama şimdi yukarıda demişler ki; ilk başlarda ip kullanma misina kullan çünkü esneme payı olsun atarken hata yaparsan sahte denize uçmasın :) tamam, o konuda anlaştık fakat şimdi de misina için tavsiye ve tecrübelere ihtiyacım olacak. Kaçlık misina kullanmalıyım? Hangi marka daha iyidir? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. Bu arada olta için anlaştığım arkadaş hafta sonuna kadar kargo yapamıyor, yoksa yarın elimde olacaklardı, neyse her işte bir hayır vardır.
Trabucco T-Force Tournament Super Soft Serisi 200m Monofilament Misina Trabucco olta misinaları TRABUCCO en iyi fiyat 9 taksitle
Daha ucuz olsun diyorsan Okuma Seabass 0.28 de olur ama Trabucco 0.25 hem daha ince hem daha güçlü..Kurusu 5-6 kiloyu rahat görüyor dijital tartıda..Suyun altında her türlü vaad ettiği 8 kiloyu görür.Bende forumdan @Levreko ( Fatih ) adaşın tavsiyesi ile aldım gayet memnun kaldım

matu

Daimi Üye
Adı
Buğra Batuhan yücesan
Kan Grubu
A Rh Negatif
@coner Eşref abi. Okuma Trio 40S makinelerde örgü misina ile atarken kuş gözü yapıyor diyorlar. Bir bilgin var mıdır ?
trio es yerıne nasci 3000 hg yada 4000 onerırım cok memnun kalırsın fıyatta galıba hemen hemen aynıdır..

matu

Daimi Üye
Adı
Buğra Batuhan yücesan
Kan Grubu
A Rh Negatif
Trabucco T-Force Tournament Super Soft Serisi 200m Monofilament Misina Trabucco olta misinaları TRABUCCO en iyi fiyat 9 taksitle
Daha ucuz olsun diyorsan Okuma Seabass 0.28 de olur ama Trabucco 0.25 hem daha ince hem daha güçlü..Kurusu 5-6 kiloyu rahat görüyor dijital tartıda..Suyun altında her türlü vaad ettiği 8 kiloyu görür.Bende forumdan @Levreko ( Fatih ) adaşın tavsiyesi ile aldım gayet memnun kaldım
trubucco guzel mısına ama cok ama cok esnek bende ılk zamanlarda aldım hatta emre kardesım saolsun ne dedıyse o oldu ama ben kullanamadım..tafsıyem ucuz bır ıp mısınadır arkadasa ucuz ıyı kullanışlı dugum olsa bıle parası dert olmayacagı bır ıp..ornek vermek gerekırse lotus 0,14-0,15 8 yada 4 orgu mumlu ıp ıyıdır kullanıslıdır 2 sezon rahat sekılde kullanır ve cok ucuzdur..

Suat YILDIZ

Daimi Üye
Adı
SUAT YILDIZ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar, aramiza hos geldiniz mera hakkinda yazdiklarin agzimi sulandirdi:) ben İstanbul'da oturuyorum lufer cinekop palamut doyduk levrek icin 125-150km yol gidiyoruz bolge olarak cok sanslisiniz.Belirtmis oldugunuz butce kisitli bu fiyatlara forumdan veya diger sitelerden 2.el baslangic seviyesinde fakat iş gorur Shimano/Daiwa veya diger markalardan temn edersiniz sonrasinda butceyi dogrulttugunuzda bunlari yedek yapip ust segmente (mecburen:) gecersiniz.Hayirlisi olsun.

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar merhabalar,
Yeni bir satıcı arkadaş daha buldum ekteki ürünleri aldım sayılır anlaştık. Umarım spin için uygun ürünlerdir. Lütfen tecrübeli arkadaşlar, bilgisi olanlar ürünleri yorumlayınız... Yeni başlayacağım bu avcılığa, şimdi sizden levrek için bir kaç rapala tavsiyesi de alabilir miyim?
Ekli dosyayı görüntüle 59477 Ekli dosyayı görüntüle 59478 Ekli dosyayı görüntüle 59479 Ekli dosyayı görüntüle 59480 Ekli dosyayı görüntüle 59481 Ekli dosyayı görüntüle 59482
merhaba baslangıç için guzel set salına guzel kamıs v sısteme gore sert bi kamiştir hayırlı olsun

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.