Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Adı
Acar
Kan Grubu
AB Rh Negatif
bu konunun asıl amacı kişinin anchor text link yaparak websitesini Google gözünde yükseltmeye çalışmasıdır(seo), yoksa balıkçılıktan zerre kadar anladığı yok yazıyı da kopyala yapıştır...
Sizin kişisel yorumunuz eyvallah. Hakkımda kötü yorum yapma yetkiniz yok. Dediğiniz işleri yapacak olsam elbette sadece link çakar bırakırdım.
Bundan iki yıl önce üyesi olduğum bir forumda akvaryum satılıyordu. Heves edip akvaryumu aldım, üç adet köpek balığı vardı. Zamanla maalesef iki tanesini kaybettim. Yeni eve taşınırken akvaryum boş kalmasın diye japon, melek vb. bir kaç ufak balık aldım, ara sıra tek tük ölenler oluyor. Benden mi kaynaklı yoksa normal mi böyle şeyler bilmiyorum. Ben üç tane balığa bakmakta bu kadar zorlanıyorum, bu işin ticaretini yapacak olanlara Allah sabır versin.

Ayrıca evde hayvan beslemek sizi adeta eve hapsediyor. Daha önceleri alabay cinsi bir köpeğim vardı, sırf ona bakabilmek için ne tatile çıkardım ne İstanbul dışına.
Teşekkürler efendim.

KARAHANLI07

Aktif Üye
Adı
Metin Özgür Doğan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ben balık avlarında kullandığımız işaret parmağımız kadar olan karidesleri yetiştireyim ya da sülünez yetiştireyim başka ihsan istemiyorum.satmak şöyle dursun yeme para vermekten kurtulsam belimi doğrultacam :D

B

BS Okuru

Misafir
bi ara forumumda bazı zombie üyeler beni bezdirmişti sizi de onlarla karıştırdığım için özür dilerim.

Adı
Acar
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Yok estağfirullah ben sadece bilmediklerimi öğrenmek ve bilgilendirici bulduğum yazıları yada bilgilerimi paylaşmak için forumdayım. Yok zararım olsa böyle mi yaparım. Hayırlı günler efendim. :)

matu

Daimi Üye
Adı
Buğra Batuhan yücesan
Kan Grubu
A Rh Negatif
ben bu işlerle bıraz ugrastım fakat cok ugrastırıcı habıden benımkı bıraz tıcarete donustu aldım urettım sattım akvaryum kurdum..ozellıkle tuzlu su canlıları getırttım srılanka-endonezya gıbı yerlerden ama su anda dolar kuru gumruk vergılendırılmesı cok daha pahalı olacagı ıcın hıcc gozum emek ozaman bıle pahalıydı..gel gelelım mını bır uretım haneye evde de olur ama yerlerı kesınlıkle kalın marley ve marleylerı uzun bırakıp duvara sabıtleyınkı su taşması veya cam patlamasına karsı sular ıcınde kalmayın..yada mını bır dukkan fakat bununda sıkıntıları var ...
tatlı su hobıcılıgınde bazı turlerde para vardır benım zamanında uretıp sattıgım tropheus türleri para edıyordu oda f-0 dan uretım yaparsanız..aksı halde fıl kulak lepıstes+fulred lepıstes yanı kısacası endler turlerı ve lepsıtes orjın ırklarıda sızın masraflarınız cıkarabılır..bırde ama ben hem para kazanayım dersenız bunların yanında karıdes turlerıde uretmeyı deneyın derım oda cabası olur...
başka bır konu degermı o sızın bılecegınız iş..ben akvaryum manyagıyım ıs yerımde mını bır bıtkılı kurdum ole 2 neon 1 tetra cınsı balıgım ve bıtklıerımle oyalanmıyorum hastalık yapacak bır sey yok..

kadiricsez

Üye
Bundan iki yıl önce üyesi olduğum bir forumda akvaryum satılıyordu. Heves edip akvaryumu aldım, üç adet köpek balığı vardı. Zamanla maalesef iki tanesini kaybettim. Yeni eve taşınırken akvaryum boş kalmasın diye japon, melek vb. bir kaç ufak balık aldım, ara sıra tek tük ölenler oluyor. Benden mi kaynaklı yoksa normal mi böyle şeyler bilmiyorum. Ben üç tane balığa bakmakta bu kadar zorlanıyorum, bu işin ticaretini yapacak olanlara Allah sabır versin.

Ayrıca evde hayvan beslemek sizi adeta eve hapsediyor. Daha önceleri alabay cinsi bir köpeğim vardı, sırf ona bakabilmek için ne tatile çıkardım ne İstanbul dışına.
Melek balıkları cichlid türü olduğu için japon ve lepistes gibi balıklarla bir arada yaşatmak zordur su ph değerleri sıcaklık vs. konusuna girersek şayet işler sizin için iyice çorbaya:) döner.

Legadema

Yeni Üye
Bekarken vardı akvaryumum, benim için tek zorluğu camların kirlenmesi oluyordu evlenince hanım istemedi büyük diye, bende bı ara küçük karides akvaryumu yapmak istiyorum.

matu

Daimi Üye
Adı
Buğra Batuhan yücesan
Kan Grubu
A Rh Negatif
konu hortladı madem karıdes akvaryumları guzel oluyor ..sadece oturmus su degerlırı ıstıyor..cok ozel turlere gırmezsenız kıraz karıdesler zaten cok uygun ve ınanılmaz cogalıyorlar..sıze lasım olan moss turlerı yosunlar ve ıyıce temızlenmıs mangrow yada yatı koku bu na dıkka edın eger yenı alacaksanız 3-5 sefer kaynatıp kurutmanız lazım yoksa asıdık bır sıvı salgılar ve cok canlı kaybedersınız..zaten kucuk bır akvaryum olacak bu su bozulmasını asla tölore etmez bılgınıze..

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
Yıllar önce high tech yapmıştım. çok keyif aldım. çocuk olunca tüp vs. korktum dağıttım.
Elimde mangrow kökleri var. bir 2. el sitesinde ilan verdim. İhtiyacı olan ö.m. dan ulaşabilir.

Legadema

Yeni Üye
konu hortladı madem karıdes akvaryumları guzel oluyor ..sadece oturmus su degerlırı ıstıyor..cok ozel turlere gırmezsenız kıraz karıdesler zaten cok uygun ve ınanılmaz cogalıyorlar..sıze lasım olan moss turlerı yosunlar ve ıyıce temızlenmıs mangrow yada yatı koku bu na dıkka edın eger yenı alacaksanız 3-5 sefer kaynatıp kurutmanız lazım yoksa asıdık bır sıvı salgılar ve cok canlı kaybedersınız..zaten kucuk bır akvaryum olacak bu su bozulmasını asla tölore etmez bılgınıze..
Daha önce bakmistim ama canlı doğuran akvaryumunda sonra melek balığı attım içine avcı olduğunu bilmeden yedi hepsini