Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aliexpress

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkürler hocam. Bana saydığınız maddelerden birincisinin olma ihtimali de yüksek geliyor. Yukarıda paylaştığım makina mesela PTT sorgulamasına göre dün sabah şubeye gelmiş. Bugün sabah 10:00'da dağıtıcıya verilmiş (güya) Ben ise bugün 16:00'da şubeye gittim. Dağıtıcı zaten orada oturuyor :) "Bu biraz önce geldi abi" dedi dün sabah gelen ürün için. Artık beni de tanıdılar zaten isim, track no falan sormadan paket varsa veriyorlar.

Aldığım ürünleri Cihna Post Registered Air Mail seçeneği ile alıyorum. Satıcıdan bir kaç gün, en fazla 1 hafta içinde ürünler çıkıyor. Her ne oluyorsa gümrükte ya da Türkiye'ye girdikten sonra PTT'de oluyor.

Mesela 2 tane sahte var 19 Şubat'ta sipariş ettiğim. 27 Şubat'ta "Shipped by air" bilgisi var track bölümünde. Ama hala gelmedi bu ürün de.

Bu arada tracking kodları bazen sadece rakamlardan oluşuyor bazen harf ile başlıyorlar RF3456, RJ4874... gibi. Harf ile başlayanlarda sorun olmadı. 19 Şubatta aldığım ve hala gelmeyen 3 ayrı kargo var hepsinin track kodu da sadece rakamlardan oluşuyor.

Velhasıl tam çözemedim şu işi :D
10 kuruşluk ürünü dahi kapına getirmek zorunda yapacağı en büyük p..şluk kargoyu direk sokak kapısına bırakıp gidiyor.Arkadaş tamam takipsiz eve kadar getirmek anlaşma dışında ama insanlık olarak zile bas ''bıraktım bilader desene'' . Sen şubedeki arkadaşa uyarıda bulun olmadı merkeze şikayet et.Takipliyse evine gelecek sen yoksan seni bulamadım şubeye gelin diyecek..Takipsiz ise kapına bırakıp gidecek.

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
10 kuruşluk ürünü dahi kapına getirmek zorunda yapacağı en büyük p..şluk kargoyu direk sokak kapısına bırakıp gidiyor.Arkadaş tamam takipsiz eve kadar getirmek anlaşma dışında ama insanlık olarak zile bas ''bıraktım bilader desene'' . Sen şubedeki arkadaşa uyarıda bulun olmadı merkeze şikayet et.Takipliyse evine gelecek sen yoksan seni bulamadım şubeye gelin diyecek..Takipsiz ise kapına bırakıp gidecek.
Takipli takipsiz nasıl oluyor kardeşim.

Bir de kutu üzerine İHBARLI yazmış şubedeki eleman. Tarih saat yazmış. Bu ihbarlı ne anlama geliyor.

Eve hiç gelmediklerinden ya da not falan bırakmadıklarından eminim.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
takipli alicinin ve saticinin internet uzerimden veya direk subeye giderek nerde bu diyebilcegin bir barkod kodu olan gonderi..
takipsiz ben gonderdim, ulasirsa ekime ulasmazsa s...

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
takipli alicinin ve saticinin internet uzerimden veya direk subeye giderek nerde bu diyebilcegin bir barkod kodu olan gonderi..
takipsiz ben gonderdim, ulasirsa ekime ulasmazsa s...
:D Yani bizim China Post Registered Air Mail üzerinden aldıklarımız takipli oluyor di mi?

Bu arada siteden birkaç kolye almıştım. Buyer protection son güne geldiği için dispute açtım. Parayı iade etmişler. Bu kolyeler ne olacak. PTT'ye gelirse sonra ben yine alsam çinliler hooop birader sen ne ayaksın der mi :)

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
:D Yani bizim China Post Registered Air Mail üzerinden aldıklarımız takipli oluyor di mi?

Bu arada siteden birkaç kolye almıştım. Buyer protection son güne geldiği için dispute açtım. Parayı iade etmişler. Bu kolyeler ne olacak. PTT'ye gelirse sonra ben yine alsam çinliler hooop birader sen ne ayaksın der mi :)
Hocam şu zamana kadar gelmezse tam para iade garantisi veriyolar sen almışsın onlar zamanında gönderememiş yani verdiği garantiyi yerine getiremedi o kolye senindir :D

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Sen paranı aldıktan sonra satıcı hiçbir halt yiyemez Aliexpress'te umursamaz satıcıyı.Aliexpressi ihya eden satışlar kadar paranın havuzda kullanılması ne alırsan al bütün para babanın havuzda duruyor.Aslında senin olmayan milyarlarca doları 2-3 ay ezip işliyorsun var mı böyle güzellik..Geçenlerde 5 dolarlık bir üründe oldu 2 kere Koruma süresini uzattığı halde ürünler gelmedi ben paramı aldım 80 gün sonra ürünler geldi versem mi vermesem mi diye düşündüm sonra o havuzda yatan on milyarlarca dolar ve Çine kazandırdıklarını düşününce vermedim..Takipli gönderseymiş.

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Önceden 17 track la takip ediliyordu kismen hangi kargo şirketi ile geldigi takipsiz olanin bile 3 gunde geldigi zaman oldu ama ptt takipsizleri hemen isleme almiyor gelsikten ortalama 2 hafta icinde kapiya geliyor cin buyuk bir yer saticinin bulundugu bolgede onemli ayriyetten hangi kargo firmasiyla gonderdigide onemli mesela goal marka ip ve a++ lures bu saticindan aldigim urunler siparisi versikten sonra ortalama 12 gun icinde. Giris yapti hepsi ayni olmadi ama sonucta cok hizli geldi urunlerim

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
RG207729315CN mesela bu kargom 4 gunde giris yapti ems gibi

huseyin.acar.3950

Aktif Üye
Dün bir yaka mikrofonu aldım 0,63$ fiyatı var :) Daha öncede 75$ a almıştım başka bir ürünü ve kapıya kadar geldi. Büütn kargolarım kapıya geldi daha kaybolan olmadı ama 0.63 dolar da yani insan düşünüyor bu işten satıcı ne kazanıyor china post ne kazanıyor ptt ne kazanıyor :)

flap

Aktif Üye
Adı
m.murat dagci