Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aliexpress

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aliexpress ten alınacak iyi bir teleskopik spin kamış yokmudur?
valla kamış konusu korkutur her zaman beni var güzel fuji sistemli kamışlar ama alan var mı bilmiyorum birde atarları konusunda bilgi sahip olamıyorum

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Sertmi , Yumusakmı orgu mısına ? ayrıca boya dokulmesı ne derecede oluyor ? :)
1000 metre ip alıyorsun 40 tl ye bide yumuşakmı olacak :D hiç yorma kendini çin iplerinde öle bir örgü yok :) paraya kıyıp varivas ygk vs. iplerde bulabilirsin aradığını sofi

ATB

Yeni Üye
Adı
Ahmet Turan BABACAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Aliexpressten bugün gelen 3 ürünüm...

Şu beyaz silikon, meredith ben de almıştım. çok güzel aksiyonu var kuruyğu gağet yumuşak, ama taşlı ve yosunlu meralarda alttaki iğneyi çıkartmanızı tavsiye ediyorum. Sarı ve turuncu 2 adet fosforlu kalemle yellowback rengine dönüştürmek çok kolay. Avcılığı artıyor..

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
balık1.JPG balık2.JPG
Bende bu ikisinden sipariş ettim aslında color a denilen daha kıvrakmış gibi geliyor ama diğerinide görmek amaçlı attım sepete çok kötü olacağını düşünmüyorum.

huseyin.acar.3950

Aktif Üye
Benim aklımdada alttaki iğneyi çıkartarak kullanmak var. H3m aksiyona etkisi olur hem dediginiz gibi takılma riskini yükselttiği için.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Beyler bu Aliexpress'ten aldığınız ürünleri PTT evinize getiriyor mu yoksa siz gidip şubeden mi alıyorsunuz?
Hiç daha dağıtıma çıktığını görmedim hep ben gidip alıyorum. Bizim şubede mi sıkıntı var anlamadım. Ürün geliyor raflara koyuyorlar. Ben gitmesem muhtemelen en az 1 hafta dağıtıma çıkmayacak. Hatta bir dahaki sefer aciliyeti olmayan bir ürün alırsam test edeceğim özellikle gitmeyeceğim şubeye bakalım ne olaccak

Küçük bir makine almıştım. Bu zamana kadar aldığım ürünlerde en hızlı gelen ürün oldu. Sanırım kargo paketi büyüdükçe daha iyi oluyor. Küçük small paketler sanırım kargoda gümrükte vs kaynıyor. Bunu 11 Mart'ta sipariş verdim, dün ptt şubesine gelmiş. Bundan 1,5 ay daha önce sipariş verdiğim ürünler hala gelmedi

2015 New SeaKnight Carbon Fiber Leg & Spool Super Light DR2000/3000/4000 11BB Spinning Fishing Reel + Plastic Spare Spool-in Fishing Reels from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Beyler bu Aliexpress'ten aldığınız ürünleri PTT evinize getiriyor mu yoksa siz gidip şubeden mi alıyorsunuz?
Hiç daha dağıtıma çıktığını görmedim hep ben gidip alıyorum. Bizim şubede mi sıkıntı var anlamadım. Ürün geliyor raflara koyuyorlar. Ben gitmesem muhtemelen en az 1 hafta dağıtıma çıkmayacak. Hatta bir dahaki sefer aciliyeti olmayan bir ürün alırsam test edeceğim özellikle gitmeyeceğim şubeye bakalım ne olaccak

Küçük bir makine almıştım. Bu zamana kadar aldığım ürünlerde en hızlı gelen ürün oldu. Sanırım kargo paketi büyüdükçe daha iyi oluyor. Küçük small paketler sanırım kargoda gümrükte vs kaynıyor. Bunu 11 Mart'ta sipariş verdim, dün ptt şubesine gelmiş. Bundan 1,5 ay daha önce sipariş verdiğim ürünler hala gelmedi

2015 New SeaKnight Carbon Fiber Leg & Spool Super Light DR2000/3000/4000 11BB Spinning Fishing Reel + Plastic Spare Spool-in Fishing Reels from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
1. ptt dagıtıcısı ıpn.lık yapabılıyor ...
2. birden fazla kargo türü var takıplı ürünleri getırmek zorunda cünkü gprs ten bıldırım yapması gerek buraya kadar geldım teslım ettım etmedım dıye..
3. takipsiz ürünlerde geliyor kapı önüne bırakanda var kim alırsa alsın kafasında oda sakat ama tüm ürünler kapıya geliyor..
4. olarak aldığınız ürün "Ücretsiz Gönderie/aTurkey aracılığıyla China Post Registered Air Mail" yani hava yolu ile gelen kayıtlı gönderi .. ufak paketler deniz yolu ile de gelebiliyor zaten gelmesi 45 günü buluyor ortalama .. takip et dediğinizde ürünü bir kod olucak bu kod ile ptt sitesine girerseniz ürünün durumu hakkında bilgi alırsınız

Son düzenleme:

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
1. ptt dagıtıcısı ıpn.lık yapabılıyor ...
2. birden fazla kargo türü var takıplı ürünleri getırmek zorunda cünkü gprs ten bıldırım yapması gerek buraya kadar geldım teslım ettım etmedım dıye..
3. takipsiz ürünlerde geliyor kapı önüne bırakanda var kim alırsa alsın kafasında oda sakat ama tüm ürünler kapıya geliyor..
4. olarak aldığınız ürün "Ücretsiz Gönderie/aTurkey aracılığıyla China Post Registered Air Mail" yani hava yolu ile gelen kayıtlı gönderi .. ufak paketler deniz yolu ile de gelebiliyor zaten gelmesi 45 günü buluyor ortalama .. takip et dediğinizde ürünü bir kod olucak bu kod ile ptt sitesine girerseniz ürünün durumu hakkında bilgi alırsınız
Teşekkürler hocam. Bana saydığınız maddelerden birincisinin olma ihtimali de yüksek geliyor. Yukarıda paylaştığım makina mesela PTT sorgulamasına göre dün sabah şubeye gelmiş. Bugün sabah 10:00'da dağıtıcıya verilmiş (güya) Ben ise bugün 16:00'da şubeye gittim. Dağıtıcı zaten orada oturuyor :) "Bu biraz önce geldi abi" dedi dün sabah gelen ürün için. Artık beni de tanıdılar zaten isim, track no falan sormadan paket varsa veriyorlar.

Aldığım ürünleri Cihna Post Registered Air Mail seçeneği ile alıyorum. Satıcıdan bir kaç gün, en fazla 1 hafta içinde ürünler çıkıyor. Her ne oluyorsa gümrükte ya da Türkiye'ye girdikten sonra PTT'de oluyor.

Mesela 2 tane sahte var 19 Şubat'ta sipariş ettiğim. 27 Şubat'ta "Shipped by air" bilgisi var track bölümünde. Ama hala gelmedi bu ürün de.

Bu arada tracking kodları bazen sadece rakamlardan oluşuyor bazen harf ile başlıyorlar RF3456, RJ4874... gibi. Harf ile başlayanlarda sorun olmadı. 19 Şubatta aldığım ve hala gelmeyen 3 ayrı kargo var hepsinin track kodu da sadece rakamlardan oluşuyor.

Velhasıl tam çözemedim şu işi :D