Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amator Balikcilikta Kayak Kullanimi

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Iki ayri tur var, biri Banjo kopek baligi, kalkana benzeyen, digeri de Port Jackson kopek baligi. Her ikisi de istenmeyen tur.
Gezen kursun kullaniyorum, mecburen yem mercanla r a oturuyo, bu ikisinin de vurma ihtimali cok yuksek, ama snapper dedigimiz o kirmizi balik da mercanda yemlendigi icin cok fazla yapacak birsey yok.
Bu haftaki videoda da guzel goruntuler var, paylasirim.

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kanoyu ben de cok seviyorum, yorucu olmasina ragmen her firsatta kano ile cikmayi istiyorum.
Burada kano olayi yaygin, maddi kulfeti cok olmamakla birlikte herkesin kolayca depolayip tasiyabiliyor.
Bu baliktan birkac tane yakaladim bu hafta, kanodan cekmesi de cok zevkli videonun editi bitince buraya da koyarim.

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Pasifik kiyisinda kanom ile yaptigim son av. Bu videoda buyuk balik vurunca kamisi elimden aliyo. Kopek baligi yeni kamisimi kiriyo. Bol balik, izlemeye deger herhalde :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Can,
Güzel av olmuş.
Afiyet olsun

Bu tarz balıklar sıkça oltaya yakalandığına göre kakıça benzer bir aparatın ucuna kesici bir materyal kaynatarak/bağlayarak daha uzaktan kesebilirsin misinanı.

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu turler zararsiz baliklar, bazan kanca cok derinde degilse takimi bozmama adina pense ile cikartmak icin yanima getiriyorum. Bazan son videoda oldugu gibi kamisa zarar verince cok sinirleniyorum.
Bu turler sayet yemin indigi yerde cok beklerse vuruyo, sayet istedigimiz baliklar olunsa bunlara firsat kalmadan digerleri vuruyo ve bunlarla ugrasmiyosunuz.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Can
Çok güzel av olmuş.
Bizim buralarda "iri" olarak tabir edilen balıkları ölçüp geri atmak ne güzel.
Şu disiplin, denetim ve düzgün kurallar bizde de olsa keşke.
Daha güzelleri rast gelsin.

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çok teşekkürler

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Pasifik kiyisinda kanom ile yaptigim son av. Bu videoda buyuk balik vurunca kamisi elimden aliyo. Kopek baligi yeni kamisimi kiriyo. Bol balik, izlemeye deger herhalde :)
Çok dar ve karışık bir alan birden çok takım ben video yu izlerken kendim bile suya düştüm :) Keyif ile takip ediyorum :)