Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatör Tekne Için Öneri Lütfen

jackal1905gs

Yeni Üye
Adı
tolga t
Kan Grubu
B Rh Negatif
fiber bir tekne alayım niyetindeyim monday 480 vs .. gibi olabilir. özetle 5 metre altında olsun diyorum vergi ve evrak muafiyeti için öyle olduğunu anladım okuduklarım kadarı ile. şimdi boy 5 m geçemeyecek şekilde 25 hp motor taksam vergi ehliyet vs ne lazım ?
ikinci sorum ; güvenli olsun 5,80 olsun dersem 25 hp yine ne öderim ve neler lazım ?
son sorum ; 480 alırda 9.9 hp takarsam belge gerekmez diye biliyorum doğru mu ? bunu kombini uygulasam performans olarak memnun kalır mıyım ?
NOT: amatör balık avı yapacağım.
şimdiden teşekkür ederim. gerek forumda bu imkanı veren admin e ve siz değerli balık sevdalısı kardeşlerime selamlar

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
Vergi artık yok, evrak hepsinde var kardeşim. 10 HB üstü amatör denizci belgesi gerekir.

BAŞARAN

Aktif Üye
Selam aramıza hoş geldin.

Amatör balıkçılık yapacaksanız 4,50 veya 4,60 konsolsuz polyester bir tekne ile 20 veya 40 beygir alım gücünüze bağlı bir motor işinizi görecektir.

Yine bütçenize göre Anıl Marin, Yerliyurt Marin, İsatek, Safter gibi bilinen markadaki tekneler ile Honda, Mercury, Yamaha kaliyesindeki motorları tavsiye ederim.

9,9 Motor belirttiğim ebat teknelerde sizi tatmin etmeyebilir. Amatör Denizci Belgesi cebinizde bulunsun, yarın bir gün işinize yarayacaktır. Çıkarması pek zor bir şey değil.

Hayırlısıyla teknenizi alın, bağlama kütüğüne kaydedin (116 TL gibi bir maliyet), ADB çıkarmak için internetten başvurunuzu yapın. Şimdilerdeki maliyetini bilmiyorum. Gönül rahatlığıyla denize açılın.

Rastgele...

jackal1905gs

Yeni Üye
Adı
tolga t
Kan Grubu
B Rh Negatif
4.80 monday fiber tekneye karar vermek üzereyim 25 hp olacak. ne dersiniz ? birde belge olarak ne lazım olacak acaba bilenler yazarsa sevinirim . saygılar.

jackal1905gs

Yeni Üye
Adı
tolga t
Kan Grubu
B Rh Negatif
birde ölüdeniz civarında tatil yapacağım . kıyıdan shore jig yapayım diyorum. bilenler hangi balık çıktığını ve hangi bölgeden at çek yapabileceğimi yazarsa sevinirim . selamlar. hayırlı kandiller bu arada :D

yyildirayy

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
adf.org.tr Amatör denizcilik federasyonu. Bu sitede de güzel bilgiler mevcut. Tavsiye ederim.

celilc

Üye
Adı
Celil
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba, Ades için limanda sınava girdiğimizde, ades internet sitesinde evde öğrendiğimiz üniteler sonundaki girdiğimiz sınav sorularının aynıları mı çıkıyor? Sorular değişiyor mu?
Yakın zamanda ADB alan biri var mı acaba?

Adalı17

Aktif Üye
Adı
DÖNMEZ
Merhaba, Ades için limanda sınava girdiğimizde, ades internet sitesinde evde öğrendiğimiz üniteler sonundaki girdiğimiz sınav sorularının aynıları mı çıkıyor? Sorular değişiyor mu?
Yakın zamanda ADB alan biri var mı acaba?
Şu anda "Hedef 1 Milyon Amatör Denizci" diye bir proje var. Belgeyi almak nispetten daha kolay. Bulunduğunuz yerin liman başkanlığı detaylı bilgi verecektir.