Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amatör Tekne Için Öneri Lütfen

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında jackal1905gs tarafından paylaşıldı.

1. jackal1905gs

jackal1905gs Yeni Üye

fiber bir tekne alayım niyetindeyim monday 480 vs .. gibi olabilir. özetle 5 metre altında olsun diyorum vergi ve evrak muafiyeti için öyle olduğunu anladım okuduklarım kadarı ile. şimdi boy 5 m geçemeyecek şekilde 25 hp motor taksam vergi ehliyet vs ne lazım ?
    ikinci sorum ; güvenli olsun 5,80 olsun dersem 25 hp yine ne öderim ve neler lazım ?
    son sorum ; 480 alırda 9.9 hp takarsam belge gerekmez diye biliyorum doğru mu ? bunu kombini uygulasam performans olarak memnun kalır mıyım ?
    NOT: amatör balık avı yapacağım.
    şimdiden teşekkür ederim. gerek forumda bu imkanı veren admin e ve siz değerli balık sevdalısı kardeşlerime selamlar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Vergi artık yok, evrak hepsinde var kardeşim. 10 HB üstü amatör denizci belgesi gerekir.

Bledax ve Lovless bunu beğendi.
  4. BAŞARAN

BAŞARAN Yeni Üye

Selam aramıza hoş geldin.

Amatör balıkçılık yapacaksanız 4,50 veya 4,60 konsolsuz polyester bir tekne ile 20 veya 40 beygir alım gücünüze bağlı bir motor işinizi görecektir.

Yine bütçenize göre Anıl Marin, Yerliyurt Marin, İsatek, Safter gibi bilinen markadaki tekneler ile Honda, Mercury, Yamaha kaliyesindeki motorları tavsiye ederim.

9,9 Motor belirttiğim ebat teknelerde sizi tatmin etmeyebilir. Amatör Denizci Belgesi cebinizde bulunsun, yarın bir gün işinize yarayacaktır. Çıkarması pek zor bir şey değil.

Hayırlısıyla teknenizi alın, bağlama kütüğüne kaydedin (116 TL gibi bir maliyet), ADB çıkarmak için internetten başvurunuzu yapın. Şimdilerdeki maliyetini bilmiyorum. Gönül rahatlığıyla denize açılın.

Rastgele...

Bledax bunu beğendi.
  5. Bledax

Bledax Aktif Üye

116.45:hhhhhh:

6. jackal1905gs

jackal1905gs Yeni Üye

4.80 monday fiber tekneye karar vermek üzereyim 25 hp olacak. ne dersiniz ? birde belge olarak ne lazım olacak acaba bilenler yazarsa sevinirim . saygılar.

7. jackal1905gs

jackal1905gs Yeni Üye

birde ölüdeniz civarında tatil yapacağım . kıyıdan shore jig yapayım diyorum. bilenler hangi balık çıktığını ve hangi bölgeden at çek yapabileceğimi yazarsa sevinirim . selamlar. hayırlı kandiller bu arada :D

8. yyildirayy

yyildirayy Aktif Üye

Amatör denizci belgesi ile ilgili tüm cevaplar burada.

A.D.E.S. - Amatör Denizci Eğitim Sistemi

BAŞARAN ve Bledax bunu beğendi.
  9. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

adf.org.tr Amatör denizcilik federasyonu. Bu sitede de güzel bilgiler mevcut. Tavsiye ederim.

BAŞARAN bunu beğendi.