Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatör Tekne Için Öneri Lütfen

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba, Ades için limanda sınava girdiğimizde, ades internet sitesinde evde öğrendiğimiz üniteler sonundaki girdiğimiz sınav sorularının aynıları mı çıkıyor? Sorular değişiyor mu?
Yakın zamanda ADB alan biri var mı acaba?
Sitede hangi sorular var bilmiyorum. 28.12 de sınava girdim. Zaten soruların %90 ı sürekli sorulan sorular. Son 10 soru doğru-yanlış şeklinde diğerleri 4 şıklı. Bize eğitim veren eleman "Şimdiye kadar kalan olmadı. Kalırsanız bir ilki başaracaksınız" dedi. 15 dk içinde çıktık sınavdan.

Son düzenleme:

celilc

Üye
Adı
Celil
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Şu anda "Hedef 1 Milyon Amatör Denizci" diye bir proje var. Belgeyi almak nispetten daha kolay. Bulunduğunuz yerin liman başkanlığı detaylı bilgi verecektir.
Onu da bir araştırayım, ama ades i nerdeyse bitirdim. Sorular ADES te çıkan sorularsa sorunsuz geçerim. Ama sorular değişiyorsa endişeliyim.

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Onu da bir araştırayım, ama ades i nerdeyse bitirdim. Sorular ADES te çıkan sorularsa sorunsuz geçerim. Ama sorular değişiyorsa endişeliyim.
1-2 örnek soru yazsana benzer mi değil mi söyleyeyim

celilc

Üye
Adı
Celil
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sitede hangi sorular var bilmiyorum. 28.12 de sınava girdim. Zaten soruların %90 ı sürekli sorulan sorular. Son 10 soru doğru-yanlış şeklinde diğerleri 4 şıklı. Bize eğitim veren eleman "Şimdiye kadar kalan olmadı. kalırsanız bir ilki başaracaksınız" dedi. 15 dk içinde çıktık sınavdan.
Dediğiniz denizciliğe aşina kişiler için mi geçerli. Pruva, pupa neresi hayatında duymamış birisi girince geçebiliyor mu?

celilc

Üye
Adı
Celil
Kan Grubu
A Rh Pozitif
1-2 örnek soru yazsana benzer mi değil mi söyleyeyim
4 - Elektronik cihazların ve mevki koyacak alametlerin olmadığı bir durumda teknenin
“yaklaşık mevkiini” kaybetmemek için kullanılan mevki çeşidine ne ad verilir.
a. Yürütme mevkii b. Fix mevkii c. Astronomik seyir. d. Hakiki mevkii e. Parakete mevki

9 - Radarla bir adanın kerterizi alınmıştır. Mevki koymak için aşağıdakilerden hangisi daha bilinse yeterli olur.
a. Adanın yüksekliği
b. Hakiki kerterizi c. Nisbi kerterizi d. Adanın mevkii e. Gemiden mesafesi

6 - Iskota, mandar gibi halatların, makara ve benzeri donanımlardan çıkmasını önlemek amacıyla halatın çımasına yapılan bağ aşağıdakilerden hangisidir ?
a. Sancak bağı b. Camadan bağı c. Kropi bağı d. Iskota bağı e. Izbarço bağı

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
teknenin yapısı 2-3 soru
rüzgar yönleri 2-3 soru
şamandıralar 5-6 soru
telsiz ve radyo frekansı 2-3 soru
motor2-3 soru
ilkyardım 2-3 soru
sadece genel kültürle yarısı yapılır. diğer yarısı da kulak dolgunluğu ve adesle yapılır

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
4 - Elektronik cihazların ve mevki koyacak alametlerin olmadığı bir durumda teknenin
“yaklaşık mevkiini” kaybetmemek için kullanılan mevki çeşidine ne ad verilir.
a. Yürütme mevkii b. Fix mevkii c. Astronomik seyir. d. Hakiki mevkii e. Parakete mevki

9 - Radarla bir adanın kerterizi alınmıştır. Mevki koymak için aşağıdakilerden hangisi daha bilinse yeterli olur.
a. Adanın yüksekliği
b. Hakiki kerterizi c. Nisbi kerterizi d. Adanın mevkii e. Gemiden mesafesi

6 - Iskota, mandar gibi halatların, makara ve benzeri donanımlardan çıkmasını önlemek amacıyla halatın çımasına yapılan bağ aşağıdakilerden hangisidir ?
a. Sancak bağı b. Camadan bağı c. Kropi bağı d. Iskota bağı e. Izbarço bağı
Arkadaş bu ne????? Bunları biliyorsan transatlantik kullanacak belge verirler sana :):):)

Yön bulmaya yarayan alet hangisidir?
Kuzey yönünden esen rüzgarın adı nedir?

celilc

Üye
Adı
Celil
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaş bu ne????? Bunları biliyorsan transatlantik kullanacak belge verirler sana :):):)

Yön bulmaya yarayan alet hangisidir?
Kuzey yönünden esen rüzgarın adı nedir?
NE diyosun yaaa :))) ee ben 1 aydır bunları çalışıyorum. Daha neler var anlatamam. Bende diyorum 2 istavrit tutacağım bu dersler ne. Öğrendim hepsini gerçi :) Gideyim de okyanusa açılayım bari :))

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
NE diyosun yaaa :))) ee ben 1 aydır bunları çalışıyorum. Daha neler var anlatamam. Bende diyorum 2 istavrit tutacağım bu dersler ne. Öğrendim hepsini gerçi :) Gideyim de okyanusa açılayım bari :))
Beklediğin kabahat :koptum::koptum::koptum::koptum: