Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Berkley Whiplash misina hakkında

abakus

Yeni Üye
Adı
ibrahim aslan
değerli forum üyeleri Berkley Whiplash nasıl bir misinadır avantaj dezavantajı nedir denizde ,sırtı çekmede ,jiging avında ve surf makinada iş görür mü ? görürse hangi rengini almak daha iyi olur. yeşil , beyaz birde camo diye bir renk var ama anlamadım. berkley friline cyristal arasındaki fark nedir hangisi daha kullanışlı olur .teşekkür ederim...

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Whiplash pro,whiplash pro cristal,fireline cristal,fireline braided gibi türler ayrı ayrı özellik taşır..Kısaca cristal olanlar fused yani termal işlem ile tüm olarak üretilen misinalardır.Braided olanlar ise liflerden oluşmuş ve genellikle dynema ( dynema yüksek yoğunlukta polietilen içeren ve adı DSM'ce patent altına alımış malzeme) kullanılan örgü misinalardır..
Örgü misinalar fused olan türler yani her iki modeldeki cristal'lere oranla daha sağlamdırlar.Örgülerin tek başına direk sahteye bağlanılarak kullanımı görünürlüğü nedeniyle tercih edilmemekte.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Whiplash güzel ve son derece sağlam bir örgüdür. 0.06 mm. si surfde, spinde kullanılabilir. Ben yeşil olanını tavsiye ederim. Beyaz olanlar (crystal) her nekadar yarısaydam olarak tanıtılsada görünüyor su altında tabiri caizse kabak gibi...
Fireline Crystal ise yapı olarak whiplashden farklıdır. Örülerek yapılmadığı, termal ekleme yoluyla yapıldığı için Whiplashden daha kaygan ve pürüzsüzdür. Özellikle yeni iken atış mesafeleri Whiplashden daha iyidir.
İkiside kaliteli örgülerdir. İkisinden de memnun kalmıştım zamanında.
Whiplash örülerek yapıldığı için bana biraz daha sağlam gibi gelir.

Mektupla

Daimi Üye
0,06 olanını ölçsek, 0,06 mı çıkar yoksa daha kalın mıdır ?

Mektupla

Daimi Üye

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Anlamadığım bir konu var bu misina hakkında.

0.12mm 16 kg
0.14 18.3kg çeker değerlerine sahip görünüyor.

Daha önce kullandığım, örneğin shimano kaikiri 0.18mm 14kg olarak görüyor.

Buna istinaden whiplash'ın 0.12mm dediği kalınlık olarak 0.18 gibi mi görünüyor. Yoksa başka bir teklonojiye mi sahip, gerçekten 0.12mm mi?

Elime alıp incelemediğim için bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Anlamadığım bir konu var bu misina hakkında.

0.12mm 16 kg
0.14 18.3kg çeker değerlerine sahip görünüyor.

Daha önce kullandığım, örneğin shimano kaikiri 0.18mm 14kg olarak görüyor.

Buna istinaden whiplash'ın 0.12mm dediği kalınlık olarak 0.18 gibi mi görünüyor. Yoksa başka bir teklonojiye mi sahip, gerçekten 0.12mm mi?

Elime alıp incelemediğim için bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bu ip amerikan ölcü - agirlik - uzunluk birimlerini kullaniyor, o yuzden bizim kullandigimiz kilo, uzunluk ölculerine cevirileri yapilirken yanlis yorumlanmis.. inc olan kalinlik mm’ye genel olarak yanlis cevirilmis.. o yuzden sorunlari var.. ayrica ben 1 sezon bile kullanamadim, ip makina ustunde çürüdü ve 2 duo sahteme veda etmeme sebep oldu.. fins marka ip cok daha basarili, ayni ipi 2 sezon sorunsuz kullanabilirsiniz..

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu ip amerikan ölcü - agirlik - uzunluk birimlerini kullaniyor, o yuzden bizim kullandigimiz kilo, uzunluk ölculerine cevirileri yapilirken yanlis yorumlanmis.. inc olan kalinlik mm’ye genel olarak yanlis cevirilmis.. o yuzden sorunlari var.. ayrica ben 1 sezon bile kullanamadim, ip makina ustunde çürüdü ve 2 duo sahteme veda etmeme sebep oldu.. fins marka ip cok daha basarili, ayni ipi 2 sezon sorunsuz kullanabilirsiniz..
Fins markasını bir arkadaşım daha önermişti. Alıp denemekte fayda var. Teşekkür ederim bilgilendirme için.