Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bfs (bait-finesse system) disiplini ? :)

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Hayırlı akşamlar değerli hobidaşlar.. Ülkemizde maalesef pek rağbet görmeyen baitcasting disiplininin lrf si yani bfs disiplininde ilk seti mi yaptım sanırım turkiyede tek.. :D Derelerde mepps, sert maket yemlerle alabalık, kasna gibi balıkları avlanmayı düşünüyorum umarım bu keyifli disiplin bir an önce ülkemizde de yaygınlık gösterir.. Rastgelsin..
Takım bilgisi: Makine: Shimano Aldebaran MG7 + Ray's studio bfs spool
Kamış: Major Craft Troutino 1.51 cm 2-10 atarlı..

20180203_202456.jpg 20180203_202509.jpg 20180203_202530.jpg

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hafif ve sert mizacli kamislarla cok guzel avlar yapiliyor, bu takimla insallah sizde guzel avlar yaparsiniz.. merak ettigim sahte ya da silikonun dustugu mesafeler nasil oluyor? Birde ip mi yoksa misina mi kullaniyorsunuz? Hangisi tercih edilmeli?

Son düzenleme:
B

BS Okuru

Misafir
Hafif ve sert mizacli kamislarla cok guzel avlar yapiliyor, bu takimla insallah sizde guzel avlar yaparsiniz.. merak ettigim sahte ya da silikonun dustugu mesafeler nasil oluyor? Birde ip mi yoksa misina mi kulkaniyorsunuz? Hangisi tercih edilmeli?
Benim kullandığım kamış alabalık avinda dere kullanımı için uygun.. Ama bu tür kamışların göl ve denizde kullanmalık olan türleri de var 1.90cm 2.20 cm boylarinda ve 5-6 gram sahtelerde erim 40-50 metre civarında oluyor.. Ben makinede power pro 0.10mm kullanıyorum.. Hafif sahtelerde ip her zaman avantajli oluyor erim konusunda..

B

BS Okuru

Misafir
Bizde bu baligin 8de1i kadar olanlar alikonuldugu icin bu ekşını yasamak zor malesef.. adam kucucuk suda ne heyecan yasadi ve devami icin geri birakti.. helal olsun..
Kesinlikle haklisiniz yakala-bırak aşılanmadığı sürece boşa kürek çekecez gibi görünüyor.. Halbuki cennet ülkemizin mükemmel bir potansiyeli var İnşallah bilinçleniriz..