Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bfs (bait-finesse system) disiplini ? :)

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@M.Taha D. temız kopyalıyorlar.. :):) hayırlı olsun benım de nıyetım var ıleride bir zamana.. sahte konusunda da duo nun ufak sahtelerini iyi kopyalıyorlar

AArtan

Üye
Adı
Abdülkadir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Konuyu başlatan abiyle tanışıp danışmak isterim yardımcı olabilecek var mı?

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bfs yani lrf disiplinin Baitcast de karşılığı daha çok Tatlısu’da özellikle alabalıkta kullanılıyor.

Makine olarak dünyada en yaygın olarak tercih edilen konuyu açan arkadaşın kullandığı gibi Shimano aldebaran.

Malesef 40-50 dolarlık makineler çok başarılı değil , ancak Çinli bir firma aldebaran ın birebir aynısını kopyalamayı başarmış be ilk yorumlar çok olumlu.bu disipline başlamayı düşünenlere onu önerebilirim.

Üst düzey ekipman arayanlar için şu videoyu izlemelerini öneririm

Çok zorlu ama bir o kadar da zevkli bir disiplindir bfs.henüz bir takım yapamadım , mera sıkıntı olduğundan İstanbul’da önceliğim değil.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bfs yani lrf disiplinin Baitcast de karşılığı daha çok Tatlısu’da özellikle alabalıkta kullanılıyor.

Makine olarak dünyada en yaygın olarak tercih edilen konuyu açan arkadaşın kullandığı gibi Shimano aldebaran.

Malesef 40-50 dolarlık makineler çok başarılı değil , ancak Çinli bir firma aldebaran ın birebir aynısını kopyalamayı başarmış be ilk yorumlar çok olumlu.bu disipline başlamayı düşünenlere onu önerebilirim.

Üst düzey ekipman arayanlar için şu videoyu izlemelerini öneririm

Çok zorlu ama bir o kadar da zevkli bir disiplindir bfs.henüz bir takım yapamadım , mera sıkıntı olduğundan İstanbul’da önceliğim değil.
o nasıl fırlatma şeklidir yaw...kamışla o şekilde atabilmem için en az bir yıl kimsenin göremeyeceği bir merada antrenman yapmam lazım:)

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Konuyu baslatan benim Abdülkadir kardeşim.. :)
Konuyu ısıtalım o zaman .

Hala bu disiplinde devam ediyor musunuz , takım değiştirdiniz mi , varsa avlarınızdan tecrübelerinizden faydalanmak isteriz ..

M. Taha D.

Daimi Üye
Konuyu ısıtalım o zaman .

Hala bu disiplinde devam ediyor musunuz , takım değiştirdiniz mi , varsa avlarınızdan tecrübelerinizden faydalanmak isteriz ..
Bu disipline hala devam ediyorum ama bu zamana kadar çok kısıtlı av yapma imkanım oldu.. Takım değiştirmedim.. Yaptığım avlarda genellikle dere avları oldu.. Kasna avında inanılmaz keyif aldım.. Fakat 10 senelik tecrübeme rağmen atışlarda aşırı zorluk çektim.. Bu zamana kadar 11 gramdan aşağı bu sistemde sahte kullanmadım.. 4 gram ağırlığında ryuki ile baya cebelleştim.. Bir iki saat sonra zoraki alıştım.. Bu sistem de en önemli nokta bence bol bol idman yapmak atış tekniğini geliştirmek.. Fotolarda gördüğünüz kamış esasen bir bfs kamışı değil.. Ben makine modifiyesi yüzünden konuya böyle bir başlığı uygun gördüm.. Light atarda derede alabalık avı için tasarlanmış bir kamış.. Bfs kamışlar genelikle sap kısmı daha uzun oluyor normal baitcasting kamışlardan farksız.. Sadece atar aralığı hassas.. Bfs sisteminde bana göre önemli olan makine.. Makine ağırlığı ,makara ağırlığı ,fren sistemi ve tabiki de rulman kalitesi..