Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bunlara kim dur diyecek !!!!!!!!!

Konu, 'Jandarma ve Sahil Güvenlik İhbar Hatları' kısmında Ahmet R. ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

1. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Arkadaşlar her yerde manzara aynı ben şileliyim ekim kasım aralık aylarında trollerin limit dışı tuttuğu yaprak çinekopları görseniz çıldırırsınız su ürünlerine defalarca arayıp söyledik ama hikaye sahil güvenlik görevi olmadığı halde şikayetler üzerine gelip yakalayıp idari para cezası kesiyor onuda zaten ödemiyorlar adamlar yarın yine denizde suç duyurusunda bulunulması gerekiyor bence tamamen denetimsiz kaldılar ve hiç sesleri çıkmıyo buda herşeyin onların istediği gibi gittiği anlamına gelir gırgırlar troller küçük voli kayıkları her türlü ağ tekneleri acilen çok ama çokkkkkkkkkk sıkı denetim altına alınmalı denizlerde çok büyük yangın var söndüren yokkkkkk

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. efeege45

efeege45 Üye

Adamlar once yiyecekli para cezasini hazirliyor yilda 10000 tl ceza yemis umrunda degil misli misli denizden kacak olarak aliyorlar yaptirimlar yunanistan ve Norveç teki gibi olmali kacak av yapiliyorsa tekne denizin dibine bak ozaman duzeliyormu gorelim

4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Bunu çok söylerim, Norveç teki denetimin yarısını burada yapsalar yine yeter...

Ccemall ve gürbüz bunu beğendi.
  5. syner

syner Aktif Üye

Arkadaşlar,
    Yazılabilinecek çok şey var ve ani sinirler malesef bu problemlerin çözümü değil, bizim tek problemimiz var o da birlik olamamak bu yanlız bu forum için geçerli değil toplum olarak birlik, bireysel olarak kararlılık yok.
    Dediğim gibi bizimki ani sinirler ile gösterilen reaksiyon, bugün bir çok doğa,deniz,canlı vb. koruma, yaşatma, sürdürülebilme derneği, klübü, vakfı ve sendikası vb. kuruluş var hangisine üyesiniz ? hangisine yardım ediyorsunuz ? hangisinin etkinliğine katılıyor maddi manevi destek veriyorsunuz ? Örneğin GreenPeace yaptıkları çalışmalar takdirdir ancak kendilerine gösterilen destek dünyanın toplam nüfusu olarak baktığımızda %1 yoktur.
    Biz vergimizi ödüyoruz bunun içinde devlette memur çalışıyor onların görevi bu yükümlülükler diyoruz ama malesef onların bu yükümlülüklerini yerine getirme, adalet oluşturma vs. daha çok bekleriz, onları kötülediğimden veya çalışmıyorlar dedimden değildir kasıt, bu ülkede bir yasayı değiştirmek veya yenisini getirmek için mevcut hükümetlerin bundan bir karı olması gerekiyor ki hemen gerçekleştirilsin yoksaki canlı,doğa,deniz vs. koruma için kolay kolay kimse adım atmaz.

Bizler bir doğa ve deniz aşığı olarak birlik olursak bir çok konuda inanıyorum düzenlemeler yaptırta biliriz veya yeni yasalar getirtme öncü olabiliriz, bu sözüm bu forum için değil elbet tüm balık av severler içindir.
    Öncülük için çalışma yapmak isteyen gönüllüler varsa ben hazırım.

İyi forumlar.

coner, gürbüz ve Lüferci Dayı bunu beğendi.
  6. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Çok doğrusun fakat STK' larla olacak iş değil bu çok büyük lobileri ve güçleri var tehditler alırsın büyük rant dönüyo ancak devlet gücüyle olur şimdi fazla yazmakta istemiyorum Hukuğun gücüyle bilmem anlatabiliyormuyum

lufermania bunu beğendi.
  7. lufermania

lufermania Daimi Üye

Şimdi bana git o zaman Norveç te yaşa diyeceksiniz belki :) biliyorum ama orada bu işi sivil toplum değil Devletin görevlileri yapıyor, yine diyeceksiniz ki Devlete yaptirtmamiz için birşeyler yapiyor muyuz, televizyonlarda bile "kaç santim" diye bir sürü tanıtım yapıldı. Ayrıca bu işe ait Bakanlık var, sirkuler zaten var. Gidipte kardeşim niye denetlemiyorsun diyemezsin ki.

Ayrıca Nesat beyin söylemini destekleyecek bir örnek vereyim, Galata Köprüsünün ve oradaki malzemecilerin oraya nasıl sahiplendigini biliyorsunuzdur. Bir zaman foruma üye bir arkadaş bununla ilgili Zabıta ile görüştüğünü ve çok yakında düzeltileceğini söylemişti, aradan bir süre geçti, arkadaşa sordular durumlar nedir diye. Şimdi burada yazamam konu başka türlü deyip konuyu kapatmıştı. Galata Köprüsü devede kulak, gerisini gayrı siz düşünün

coner ve Lüferci Dayı bunu beğendi.
  8. syner

syner Aktif Üye

İlk sayfada da yazdığım gibi;
    Yazdıklarınızı hepimiz biliyoruz zaten korkutma ve sindirme pisikolojisi malesef her yerde var, özellikle rejim gibi eski çağ usüllerle yönetilen tüm doğu ülkeleri diğer adıyla 3. dünya ülkelerinin halkı bunu çok iyi bilir,
    ancak "insanlar hükümetlerinden korkmamalı hükümetler insanlarından korkmalıdır", öncü olanlar veya belirli eylemi düzenleyen kişiler her zaman zorluğu ve eziyeti çeken insanlardır, ancak başarı sağlanması ve bu başarının getirileri topluma veya başarının sağlandığında yararlanacak kesim için daha iyi bir hayat getiriyorsa ve hayallerinin gerçeğe dönüşmesini karşılıyorsa o zaman gerek korku gerek tehdit ancak insan oğlunun acizliğinin göstergesi olur.
    Kısa bir örnek; Avusturya'da fırıncıların hafta sonlarıda çalışmasını mecburi kılan bir yasa çıkartıldı, ertesi hafta ülkedeki tüm fırınlar olayı protesto etti ve aynı hafta hükümet çökerek yeniden yapılanmaya gidildi :)

Bireysel düşünceler ve daha iyi bir yaşam için istenilenler bizim için büyük başkaları için küçük olabilir önemli olan beraber olmaktır.

Red Snapper ve coner bunu beğendi.
  9. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

O santimler greenpeace destekli lüfer familyasının geleceğini kurtarmak amacıyla yapılmış iyi bir organizasyondu.Basılı ve görsel basında kullanıldı ama ne oldu başta gırgırlar ve lobileri olmak üzere bütün ağ avcılığı yapan sözde balıkçılar kıyameti kopardı.Stk'ların karşısına her gün reis diye tabir ettikleri balıkçılardan birisini çıkartıp televizyonlarda konuşturdular savundukları konuda tutulsa bi şey olmaz,bu denizlerin paluğu bitmez,biz tutmazsak yunanlılar tutar,halk ucuz paluk yiyecek vs,vs laf kalabalıklarıyla gene treni rayına oturttular ve olayı soğutup unutturup bu sene yaprak çinekop kıyımına aslanlar gibi devam ettiler çünki artık tamamen denetimsizler ben bunlara gözlerimle şahit oluyorum içim parçalanıyor ama işteee başkada bi şey demiyorum yazılacak çok şey varda bundan sonrası açık deniz dalgalı ,fırtınalı olur

lufermania bunu beğendi.
  10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Çinekop ayrı bir familya, daha fazla büyümez bile dediler. :confused:

Ccemall, coner, lufermania ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Doğrudur ben bunu duymamıştım ama hiç şaşırmadım "yalandan kim ölmüşki":mad:

Ccemall bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş