Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Burası Levrek Avlamaya uygun mu?

Öncelikle bütün balık sevdalılarına hayırlı bayramlar...Murat kardeşim sen bana buranın koordinatlarını yada yerini söyle ben önümüzdeki 1 ay boşum zaten böyle biryer arıyordum ben tatbik edip sana ve değerli üyelerimize sunayım...

Bu koya yakın bir köy var adını öğrenip özelden yazarım. Bende merak içerisindeyim bu mera hakkında...

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hızır üstadım, 1. derenin ağzı ve sol tarafı oldukça taşlık ama iki derenin arası yer yer taşlık diyelirim. Aynı zamanda 2. derenin sağ tarafıda burna kadar tamamen taşlık. Mera çok bakir olduğu için başka balıkçıda görüp soramadım. Ama geçen sene 1 kilo civarında çupra çıktığını biliyorum.

Evet levrekten baskın avcılar var ama daha derin sularda. Yarın sabah güneş doğmadan tekrar deneyeceğim, çarşambaya kadar buralardayım umarım bişeyler tutmak nasip olur.

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
iki dere nin arasında akarlarının içinde yada tam akarın bitim noktalarında ve aynı yerden kıyıya paralel atışlar ile denemenizde fayda var daha taşlık yerlerde ise daha farklı türler ( akya, sinarit ) gibi süprizler ile karşılaşabilirsiniz kanımca :)

Zemin şartları Lerek avlamaya müsait, tek sorun levrek oraya uğruyor mu? Onu da deneyerek öğrenebilirsin :)
Bu sabah 7 gibi meraya gittim. Atçek yapmaya başladım 1. dere ağzında 15dk. sonra (abartmıyorum) kefal yavruları sudan 30cm sıçrayarak kaçışmaya başladılar inanılmaz bir manzaraydı ilk defa şahit oldum :D
oynağın üstüne atmaya başladım ama vuruş değil takip bile yok 1-2-3
sahteyi değiştirmek için üzerine çıktığım taştan indim sahilde daha ufağıyla değiştirdim tekrar taşa çıktım tama taşın önünde salına salına 50cm civarında bir levrek geçti :eek:

Bu arada saldırılarına son verdiler, 5 dk. sonra 2. dalga başladı kefal yavrularını süpürüyorlar suyun içinde :D 10dk. falan sürdü. Ama ben hiç birisini kandıramadım :(

Ve dağıldırlar yaklaşık 2,5 saat at şet yaptım ama nafile.....
:(

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu tür meralarda gece avlanmak daha verimli olur kanımca gündüz bol yem sebebi ile daha görünür olan yemlerinize pek bakmayabilirler ancak su üstüler ile gece veya akşam veya sabah kızıllığına yakınlarda daha iyi neticeler alınabilir (bu bir düşünce tabii ) tecrübe değil :)

iki dere nin arasında akarlarının içinde yada tam akarın bitim noktalarında ve aynı yerden kıyıya paralel atışlar ile denemenizde fayda var daha taşlık yerlerde ise daha farklı türler ( akya, sinarit ) gibi süprizler ile karşılaşabilirsiniz kanımca :)

Kıyıya paralel atış hiç denemedim diyebilirim sürekli dikine attım. Yarın sabah birde paralel atmayı deneyeceğim bakalım ne olacak. Tavsiyeler için teşekkür ederim.