Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

düğümsüz çaparide kösteği bedene bağlama işi

muratbozk

Daimi Üye
Adı
murat bozkurt
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yıllarıdır bu şekilde bağlarım. Bir video ile görüntülemek istedim.

özcan bolat

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben çapari yaparken kasa düğümü yerine en uca küçük bir fırdöndü takıyorum. Bu şekilde köstek dolaşmaları minimuma indirmiş oldum. Evde bir düzenek yaptım çapari için. Balkon kapısının demirine 2 adet küçük mengeneyi 50 cm açıklıkta sabitledim. Diğer tarafına klipsli fırdöndü ile çapari fırdöndüsünü takıp oturduğum yerden çaparimi yapıyorum :D
Çapari düğümü için ise; Üsten 1,1, 2, 3 ve alttan 1 düğüm atıyorum. Hafif ıslak yapıp düşümü iyice otutturuyorum. Kayma vs hiç yaşamadım.
Bedeni pencerenin kolu ile kapı koluna gerdim iyice ki cikardigimda misina eski formuna kavussun boylece kostekler sıkıssın, sonra iste klasik alttan su kadar dügüm ustten bu kadar dügüm sonuc gene kayıyor gene kayiyor

özcan bolat

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gerci ben memnun oldugum bi dugum kullaniyorum problem yok fakat dügümsüz köstek baglamada eksik olan ne

uykucukirmizi

Aktif Üye
Adı
Alican
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bak bu düğüm açık ve net ve bu düğümü sinarit avında paraget te kullanıyorlar ne kayıyor ne de kopuyor süper 100lük bedene 80lik köstek ile resmen tekneyi çekiyor

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
bağlama işi bitince biraz tırnak cilası sürün epey işe yarıyor

özcan bolat

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Zaten arkadaslar takım satan magazalar bu dügümü kullanıyor sistem bu ama sıkıntı bu dügüm yani kõstek bedendenden kayıyor, en basitinden ist,bogazda takım satan emekci abiler bu dügümü kullanıyor ojeyle falan ugrasmadan direkt, üstten alttan dügüm atıyor iyide onlar yapınca kaymıyorda ben yapınca niye köstek bedenden kayıyor, 15 li capari yapıyosun e hadi 14 ü tamam arada biri kayınca ,sistem çöküyor, o bir köstek kayınca bedenden takımı kaldır at cöp

özcan bolat

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hatta bazı ustalar,bu köstek kaymasını tölere edip normal diyor çekip elinle kayan köstegi eski yerine getirebilirsin diyor hatta bununbir örnegi youtupta bir cekimde var yapıyor takimi sonundada kayma olursa cek eski yerine diyor