Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Enez Balık Avı

webbocugu

Yeni Üye
Adı
Erol
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar,
Bayram öncesi 6-13 Ağustos arasında için Enez'de tatil ve günlük av planı yapmaktayım,
Yanıma tüm takım ve ekipmanı alıyorum

Sizlerden ricam aşağıdaki konularda yardımcı olmanız.

* Kıyıdan - Tekneden Hedef balık ne olmalı ve nerede?
* Hazırlamam gereken takımlar hangileri olmalı?
* Tavsiye edebileceğiniz ve forumdan bir arkadaş var mı birlikte av yapabileceğim
* Kiralık tekne konusunda yardım alabileceğim birileri var mı?

Yardımcı olan, fikrini beyan eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Firet

Yeni Üye
Adı
Gökhan
Merhaba,
Enez merkezde fırının karşısında bir balıkçı var tekne için yardımcı olurlar yemlerini de oradan alabilirsin.
Tam sezonumu bilmiyorum ama tekne ile çıktıklarında genelde mercan ve ispari alıyorlar diye biliyorum.(ben çıkmadım)
Ben enez sahilde gündüz lunaparkın arka taraflarında kumluğa gidiyordum orası diğer plajlara nazaran boş oluyor.
Geçen sene oradan levrek çupra, ispari, karagöz,mırmır alanlar gördüm (çeşit çok, adet az ). Ben İspari ve mırmır alabildim.
Gece ise istediğin plajdan atabilirsin zaten. Yem olarak taze sülünez sürekli bulunuyor. Canlı boru kurdu bulmak zor biraz oralarda.
Canlı mamunda getiriyorlar bazen. Bu sene haziran ayında gittim 1 gün kaldım sadece gece iyi vuruş aldım ama oltaya alamadım.

Benim tecrübelerim bunlar, gittikten sonra sende kendi tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.

Rastgele

Firet

Yeni Üye
Adı
Gökhan
Enez merkezde balıkçı demişim kusura bakmayın. balık avlama ve olta malzemeleri satan bir dükkan dediğim yer.
Bir de 3 iğneli dip oltası kullanacaksınız ve dibi kumluk olan yerlerde avlanmanız gerekiyor.
Kullanacağınız yemler ve takım zaten saydığım balıkların ortak malzeme ve yemi bunlardan herhangi biri gelebilir.
Ama geceleri daha çok mırmır alacağınızı düşünüyorum.
Enez liman var bide orada da mendirekten falan kaşıkla falan denemeler gördüm ama tutan görmedim hiç.
Ben yemli denedim limanda bende tutamadım. Gidip gör ama belki vardır bu sefer.
Limandan trolleri ve balıkçı teknelerini falan kovalamıştı oranın yerlileri.
Benim yem tavsiyem canlı boru kurdu ama çabuk ölüyor. Çin kurdunun ömrü biraz daha uzun. Hiç biri yoksa sülünez.
Mamunda diyolar ama ben elleyemediğim için tercih etmedim :D

evrensu

Üye
Adı
evren
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hocam hala çıkıyor musunuz ava?

Gözlüklü Çocuk

Yeni Üye
Merhaba Dostlar,
Teknemizi denizle buluşturduk ve balık avı sezonumuzu açtık :) Hafta sonları Tekne ile balık avı organizasyonumuza katılmak isteyen dostlarım bana özel mesaj atarak ulaşabilirler.
Syg.

Mektupla

Daimi Üye

Gözlüklü Çocuk

Yeni Üye
Merhaba,
Öncelikle tüm katılımcıların bayramlarını tebrik ederiz.
Bayram tatili nedeniyle çok sayıda telefon aldık ve sınırlı katılımcı alabilmemiz nedeniyle talebini karşılayamadığımız tüm arkadaşlarımızdan özür dileriz.
Deniz sevdalısı arkadaşlarımızın yoğun katılımıyla çok verimli avlarımız oldu. Görüntülerini en kısa sürede sizlerle paylaşacağız :)
Katılmak isteyen dostlarımızın telefonlarını bekliyoruz.
Görüşmek üzere :)
Syg.