Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fosforlu yeşilin dayanılmaz cazibesi

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bunları püskülü olan sahtelere mi takıyorsunuz, püskülü olmayanlar içinde yapılabilir mi?

Son düzenleme:

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çapari sudan çıkınca iplikler dağılmıyor mu ? japon yapıştırıcı kullanmak gerekir mi ?

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çapari sudan çıkınca iplikler dağılmıyor mu ? japon yapıştırıcı kullanmak gerekir mi ?
Sıkıca bağlayınca ipler kesinlikle çıkmıyor. Herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymadım şahsen.

Bunları püskülü olan sahtelere mi takıyorsunuz, püskülü olmayanlar içinde yapılabilir mi?
Yok bunların sahteyle herhangi bir alakası yok. Çapari için yaptığım köstekler bunlar.
Ama aynı iplerle sahteye veya kaşığa "kuyruk" yaptığım da olmuştur. :)

20170328_235655.jpg

Bu capari yi çinekop için yapabilirmiyiz. Yapılırsa kaç no iğne ve marka tercih edelim

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu capari yi çinekop için yapabilirmiyiz. Yapılırsa kaç no iğne ve marka tercih edelim
Çinekopa 5 numara iğne iyidir. Üstü veya altı da olur.
Marka olarak ben Mustad'ı seviyorum, fakat maliyet düşürmek için kutusu 5 lira olan ucuzlardan aldığım da olmuştur.

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif

beksu

Yeni Üye
Adı
Bekir Ç.
Deneyeceğiz inşallah en kısa sürede :)

afv

Yeni Üye
Adı
Faruk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Tüm yorum yazan arkadaşlara ve abilerime çok teşekkür ediyorum.
Hangi yoruma cevap yazacağımı şaşırdım, açıkçası bu kadar ilgi beklemiyordum. :)

@trakonya , simli de simsiz de yaptığım oluyor.
Bugün yaptığım başka bir çapariye şu simden kattım.
Evde rastgele bulunmuş bir sim. Eminönüde iplikçiler araştırılırsa çok daha iyileri bulunabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 53976

@coner @reelmaster , bu rengi ilk denememe sebep olan şey şu hepimizin kullandığı yeşilli turunculu sahtelerdi. (fotoğraftaki)
O renk sahte iş yapıyorsa bu çapari neden iş yapmasın diye düşündüm, hakikaten de iş yaptı. :harika:

Ekli dosyayı görüntüle 53977
Engin bey merhaba yazdıklarınızı okudum, çapari konusunda bayağı iddialısınız sanırım. Size bir şey sormak istiyorum gece ışığın az olduğu bir avlakta iri istavrit yakalamak için şamandıralı gece çaparisi yapıp kullanmak istiyorum. Bu bahsettiğiniz florasan bağcıklar iş görür mü yoksa gece çapari tecrübeniz varsa başka bir şey mi önerirsiniz?