Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hansen Kaşık

columbia

Üye
Adı
Ahmet PÜR
Kan Grubu
A Rh Negatif
Samsunda avlanıyorum bizim bu bölgede lüfer daha çok kaşıkla alınıyor hansen pligrim 22 gr mavi ve ndingen fladen mavi ve gümüş renkleri ile geçen sene ima sasukke 105 kodu ile sabah suyunda gün ağarmadan lüfer almıştım ama bu sene lüferleri hep kaşıkla aldım hatta dün hansen pligrimle bitane aldım arkasından ndingen kırmızı kafa gümüş kaşıkla iki tanede düşürdüm sanırım kırmızı kafada iş yapcak gibi duruyor.

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar, Shimano Catana 240 DX 10-30 atarlı kamış kullanıyorum. Son zamanlarda bu hansen kaşık ismini çok duyar oldum. Acaba benim kullandığım kamış için, erim bakımından hangisi daha sağlıklı olur? Atar aralığı belli ama bu biraz uzmanlık sorusu gibi. Sınıra yakın mı olmalı? Yoksa geçse de sıkıntı olur mu? 22,28 ve 32 gramlıkları mevcut. Şimdiden cevap için teşekkür ederim.

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kamışı yumuşak ve sertlik durumuna göre değişebilmekle birlikte ben 10+30=40/2=20 gr civarı olduğunu düşünüyorum.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar, Shimano Catana 240 DX 10-30 atarlı kamış kullanıyorum. Son zamanlarda bu hansen kaşık ismini çok duyar oldum. Acaba benim kullandığım kamış için, erim bakımından hangisi daha sağlıklı olur? Atar aralığı belli ama bu biraz uzmanlık sorusu gibi. Sınıra yakın mı olmalı? Yoksa geçse de sıkıntı olur mu? 22,28 ve 32 gramlıkları mevcut. Şimdiden cevap için teşekkür ederim.
18 gramı da var ve bence atar aralığına 18 gram daha uygun. Balık kıyılamışsa 22 gram da olur ama açıkta ve abanmak gerekiyorsa 18 gram. Kamış sağlığı için.

columbia

Üye
Adı
Ahmet PÜR
Kan Grubu
A Rh Negatif
evet arkadaşlar bu balıklar 10/09/2019 tarihinde sabah suyunda samsun yakakentte hansen pligrim blue 22 gr ve ndingen 28gr kırmızı kafa ile alındı. birgün önce kırmızı kafa iş yapacak gibi duruyor demiştim bu balıklar doğruladılar sağolsunlar.

Ekli dosyalar

cagrioz

Aktif Üye
Adı
ÇAĞRI Ö
Kan Grubu
A Rh Pozitif
evet arkadaşlar bu balıklar 10/09/2019 tarihinde sabah suyunda samsun yakakentte hansen pligrim blue 22 gr ve ndingen 28gr kırmızı kafa ile alındı. birgün önce kırmızı kafa iş yapacak gibi duruyor demiştim bu balıklar doğruladılar sağolsunlar.
Maşallah tebrikler

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben de Hansen'li oldum artık. @Muhayyer abimi dinledim 18 gramlığını aldım. Nasip olursa Cumartesi günü tekneden sırtı çekip çalışıp çalışmayacağına bakacağız. Kaşığı sipariş ettikten sonra
internetten izlediğim videolarda kaşığın yüzüşü bana hiç iyi gelmedi. Umarım öyle değildir.
IMG_20190918_165507.jpg

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben de Hansen'li oldum artık. @Muhayyer abimi dinledim 18 gramlığını aldım. Nasip olursa Cumartesi günü tekneden sırtı çekip çalışıp çalışmayacağına bakacağız. Kaşığı sipariş ettikten sonra
internetten izlediğim videolarda kaşığın yüzüşü bana hiç iyi gelmedi. Umarım öyle değildir.
Ekli dosyayı görüntüle 96832
yüzüşünü bende beğenmiyorum ama güzel balık yakalıyor :)
ha bu arada klips fırdöndülü olmasın oda yüzüşü bozuyor

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ekli dosyayı görüntüle 96832
Hayırlı olsun da...kaşıkla değil de silikonla veya rapalayla sırtı çekmek daha doğru sanki. Çok bilgim yok gerçi tekne konusunda:)

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif